1001 Tv 9.12.2019 Kuzey Yıldızı
Kuzey Yıldızı
Sezon başından beri birinciliği, hiç bir kategoride, hiç kimseye kaptırmayan Mucize Doktor bu hafta da, tüm haftanın en çok izlenen programı oldu. MF Yapım imzalı FOX dizisi, rakiplerine büyük fark atmış olsa da birkaç haftadır 20 barajını aşamıyor. Bu hafta da geçen hafta olduğu gibi, Total'de 16 bandında, AB'de 17 bandında reyting elde ederken ABC1'de ise 19 barajının altına düştü. Dizinin iki kategoride izleyici kaybeden ve bir kategoride artıran 13. bölümü Total'de 16.99, AB'de 17.17 ve ABC1'de 18.97 oranında izlendi.
 
Haftanın tüm kategorilerde ikincisi ise Kuruluş Osman oldu. Atv'de ekrana gelen ve Diriliş Ertuğrul'un devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman, iki hafta önce, 20 Kasım Çarşamba akşamı ekrana gelen ilk bölümüyle Total'de 15, ABC1'de 16 barajını aşarak oldukça parlak bir başlangıç yapmış. Tarihi aksiyon-drama, sonraki iki hafta boyunca bu kategorilerde reyting kaybı yaşadı. 13 bandında açılış yaptığı AB'de ise ikinci bölümüyle 14 bandına çıkmış olsa da üçüncü bölümünde 12 bandına geriledi. Burak Özçivit'in başrolünde yer aldığı, Bozdağ Film imzalı dizinin 3. bölümü Total'de 13.31, AB'de 12.81 ve ABC1'de 14.79 reytingle yayın günün birincisi, haftanın ikincisi oldu.

Bu hafta en çok izlenen diziler listesinin üçüncü sırasını Bir Zamanlar Çukurova ve Çukur dizileri paylaşıyor. 

Atv'nin dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova 5 Aralık Perşembe akşamı ekrana gelen bölümüyle AB kategorisinde az oranda artış yaşasa da diğer kategorilerde izleyici kaybetti. Total'de kayıp az olurken ABC1'de 11 bandından 9 bandına geriledi. Dizinin 47. bölümü Total'de 11.53 reytingle yayın gününün ikincisi ve haftanın üçüncüsü olurken AB'de 8.38 reytingle ve ABC1'de 9.85 reytingle yayın gününün üçüncü sırasında yer aldı. 
 
Show Tv'nin Ay Yapım imzalı dizisi Çukur, bu hafta Total ve ABC1'de izleyicisini artırmayı ve geçen hafta olduğu gibi, 10 barajını aşmayı başardı. AB kategorisinde az oranda izleyici kaybetti. Dizinin 3. sezon 11. bölümü, yayın gününün birincisi olduğu Total ve ABC1 kategorilerinde sırasıyla 10.35 ve 10.16 reyting elde etti. Total'de olduğu gibi, haftanın dördüncü sırasında yer aldığı AB'de ise 8.36 reytingle yayın gününün ikincisi oldu.
 
Haftanın en göz alıcı yükselişi Show Tv'nin romantik-komedisi Kuzey Yıldızı'ndan geldi. Karadeniz komedisi bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini yükseltmekle kalmadı, hepsinde bir üst reyting bandına çıkmayı başardı; Total'de 10 barajına dayandı. Yayın günü olan cumartesi, Total ve ABC1'de günün en çok izlenen programı olan Kuzey Yıldızı, AB'de de 3. sırada yer aldı. Dizi haftanın en çok izlenen dizileri listesinde ise Total'de beşinci, AB'de 9 ve ABC1'de 8. oldu. Süreç Film imzalı dizinin 13. bölümü Total'de 9.75, AB'de 5.38 ve ABC1'de 7.48 reyting elde etti. Kuzey Yıldızı için, tüm kategorilerdeki bu yükselişiyle haftanın en başarılı dizilerinden biri oldu.
 
AB ve ABC1'de haftanın en çok izlenen beşinci dizisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Total'de ise yedinci sırada yer aldı. Beşinci sezonundaki dizi bu hafta, AB'de 8 bandından 7 bandına, ABC1'de 10 bandından 9 bandına geriledi. Total'de ise az oranda artışla 8 bandında kaldı.

Haftanın en çok izlenen dizileri listesinde 6. sırada Total'de Hercai, AB'de Kadın ve ABC1'de Yasak Elma yer aldı. Atv'nin Mia Yapım imzalı dizisi Hercai bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırdı. Total'de 9 bandına yükselirken AB'de de 3 bandından 5 bandına yükseldi. Fox dizisi Kadın da tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başaran yapımlardan oldu. Kadın, 74. bölümüyle en yüksek reytingini 7.50 reytingle ABC1'de elde etti. Yayın gününde tüm kategorilerde üçüncü olan Yasak Elma, bu hafta AB ve ABC1'de izleyici kaybetti, Total'de ise reytingini artırmayı başardı. Dizinin pazartesi akşama gelen 59. bölümü en yüksek oranını 7.63 ile ABC1'de elde etti. 

 
İki hafta önce çok parlak olmayan bir açılışla, tüm kategorilerde 3 bandına yayına başlayan Star Tv dizisi Güvercin her hafta daha sağlam adımlarla yükseliyor. Pastel Film imzalı drama bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı. En yüksek reytingini elde ettiği Total'de 6.21 reytingle yayın gününün üçüncüsü olurken AB'de 4.81, ABC1'de 5.89 reyting elde etti. 

 Afili Aşk, Aşk Ağlatır, Çocuk, Vuslat ve Zalim İstanbul bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başaran diziler oldular. Bu yapımların arasında Afili Aşk, 5 barajına ulaşan ve en çok izlenen on beş dizi arasına girebilen tek yapım oldu. Star Tv dizisi Çocuk tüm kategorilerde 4 bandında izlendi. 

 
Sezonun yeni dizilerinden Ferhat ile şirin tüm kategorilerde izleyici kaybederek 3 bandında reyting elde etti. yayın günü değişen ve salıdan cumartesiye geçen Azize de tüm kategorilerde izleyici kaybeden dizilerden oldu. Dizinin 3. bölümü iki kategoride 3 bandında, birinde ise 2 bandında izlendi.
 
Geçen hafta ekrana gelen 28 dizi arasında son üç basamakta yer alan diziler ise; Azize, Elimi Bırakma, Kimse Bilmez, Kurşun ve Vuslat oldu.  
 

 

Kuzey Yıldızı

Paylaş

 

Tüm Kuzey Yıldızı Bilgileri