Işınla Bizi Scotty 11.10.2016 Rüzgarın Kalbi
Rüzgarın Kalbi

İçerde aldı başını gidiyor. Show Tv'nin Ay Yapım tarafından hazırlanan dizisi, başladığı günden beri her bölüm reytingini artırdı. Bu haftaysa izleyici gruplarından birinde 10.0 üzerine çıkarken, diğerinde de çok yaklaştı. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor ve Bensu Soral'ın yer aldığı polisiye türündeki dizinin dördüncü bölümü TOTAL'de 7.48, AB'de 9.68 ve ABC1'de de 10.13 reytingle tüm gruplarda günün en çok izlenen yapımı oldu. Dizinin özeti de 5.0 üzeri reytingle tüm gruplarda ilk üç içinde yer aldı.

 
Pazartesi akşamları, İçerde dışında varlık gösterebilen az sayıda yapımdan biri Atv'nin ikinci sezonundaki draması Kırgın Çiçekler. Başladığı günden beri çok daha güçlü olduğu TOTAL'de bu hafta da oldukça başarılı olarak 6.53 reytingle İçerde'nin hemen ardından gün ikincisi oldu. Diğer gruplarda da durumu iyi; AB ve ABC1'de sırasıyla 5.19 ve 5.65 reyting alan Kırgın Çiçekler günün en çok izlenen üçüncü yapımı ve ikinci dizisi.
 
İçerde'yle aynı gün yayına başlayan, çok parlak bir giriş yapamasa da gittikçe durumunu toparlayan ve geçen hafta 4-4.5 civarında oranlarla tüm gruplada ilk beş içinde yer alan Babam ve Ailesi biraz geriledi. Kanal D'nin Gold yapım tarafından hazırlanan aile draması, dördünce bölümünde TOTAL'de 3.77 reytingle sekizinci, AB'de 4.68 ve ABC1'de 4.50 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Dizinin TOTAL izleyicisi hâlâ kararsız ve değişkenken, AB ve ABC1 gruplarında 4-4.5 oranında bir izleyici sabitlenmeye başladı. 
 
Star Tv'de üçüncü sezonuna çok iyi başlayamayan, geçen hafta ise durumunu biraz toparlar gibi olan Paramparça bu hafta TOTAL ve ABC1'de bu durumu koruyorken, AB'de yine düşüşe geçti. Star Tv için Endemol Shine Türkiye tarafından hazırlanan dizi, 75. bölümüyle TOTAL'de 3.79 reytingle yedinci, ABC1'de 3.90 reytingle sekizinci olurken, önceki sezonlarda büyük başarı gösterdiği ve daha iddialı olduğu AB grubunda 2.66 reytingle on yedinci sırada yer alabildi. Aslında tüm gruplarda aldığı çok yüksek olmayan bu sonuçlar, özellikle pahalı bir produksiyon olduğu göz önüne alındığında, Star Tv için çok tatmin edici olmasa gerek. Hızlı olmasa da bir düşüş eğilimi de söz konusu. Bununla birlikte dizi yurt dışında hâlâ popüler ve güçlü bir yapım firmasının da desteğine sahip. Yine de, durum bu şekilde devam ederse, kanal Paramparça için sezon ortası final yapmayı göz önünde bulundurabilir. 
 
İçerde, Pazartesi akşamları rakipsiz bir başarıya sahip. O kadar ki, yayınlandığı tüm diğer günlerde ya zirvede ya da üst basamaklarda yer alan polüler TV8 yarışması O Ses Türkiye'nin varlık gösteremediği tek gün Pazartesi. Kırgın Çiçekler kabul edilebilir düzeyde bir başarıyı sürdürken diğerleri var olmaya çalışıyorlar diğebiliriz. Böyle bir durum yaşanıyorken, en akla gelmeyecek, en şaşırtıcı gelişmelerden biri yaşandı.

Biliyorsunuz, geçtiğimiz hafta Hayat Sevince Güzel final yapmıştı. Tıka basa dolu olan, sığdıramayacağı kadar çok proje anons etmiş bulunan Fox'un Pazartesi akşamları da böylece boş kalmıştı. Yakın zamanda başlaması beklenen iki dizisi 4. Murad ve Kalbimdeki Deniz'den birini bu güne yerleştirmesi bekleniyordu. Fakat Fox büyük bir sürpriz yaparak Cumartesi akşamları, çok yüksek oranlarla olmasa da defalarca zirvede yer alan ve şu anda da başarılı denebilecek durumdaki Rüzgarın Kalbi'ni Pazartesi'ye kaydırdı. Mütevazı bir diziyi, bu kadar zor bir bir güne  kaydırmaktaki amaç ne olabilir? Kanal, Rüzgarın Kalbi'nden şu anda aldığı oranları Pazartesi akşamı da almasını bekliyor olabilir mi gerçekten? Yoksa diziyi bir nedenle gözden çıkardı ve Pazartesi'ye hiçbir yeni dizisini koymaya cesaret edemediği için böyle bir manevra mı yapıyor? Kanal'ın (son hafta parlak oranlar elde edemese de) Salı'sı Familya'yla,  Çarşamba'sı çok başarılı No 309'la, Cuma'sı iyi durumdaki Bana Sevmeyi Anlat'la, Pazar'ı da sapasağlam bir O Hayat Benim'le dolu. Bu durumda 4. Murad'ı yayınlamak için ya ilk sezonunda başarısız olduğu Perşembe akşamının Kördüğüm'den boşalmasını bekleyecek ya da Cumartesi, çeşit çeşit komedinin arasında kendisine bir yer bulmasını umacak. Yayınlayabileciğinden çok daha fazla projeyi anons edip tanıtmaya başlayarak kafaları karıştıran Fox, 4. Murad'ı Cumartesi'ye yerleştirerek tüm televizyon dünyasını şoke eder mi, ne dersiniz?
Rüzgarın Kalbi Rüzgarın Kalbi

Paylaş

 

Tüm Rüzgarın Kalbi Bilgileri