1001 Tv 30.11.2019 Ferhat ile Şirin
Ferhat ile Şirin

Cansu Dere, Tolga Sarıtaş ve Leyla Tanlar'ın başrollerini paylaştığı Ferhat ile Şirin dizisi bu hafta 2. bölümüyle ekrana geldi. Ferhat'ın babasının, Şirin'İn ailesinin katili olduğunu öğrenmesinin damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinge ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara yakından bakalım:

Şirin, Ferhat'la olan aralarında yaşananlar nedeniyle heyecanlıdır. Sabah erkenden onu görmeye gelir. Ferhat ise, babası ve Karalılar hakkındaki gerçekleri öğrendiğinden beri Şirin'le ilişkisi konusunda kararsızdır. Şirin ondaki değişikliği fark eder. Ferhat, ondan kendisine biraz zaman vermesini ve  bu durumdan kimseye bahsetmemesini ister. Şirin, Ferhat'ın kendisinden uzak durmasının nedeninin hâlâ nişanlı olması olduğunu düşünerek Banu'ya Yiğit'ten ayrılmak istediğini söyler. 
Ferhat, emniyette çalışan bir tanıdığından Karalılar cinayetini işleyenin kim olduğunu öğrenmesini ister. Aldığı bilgiyle babasının Karalıların katili olduğundan emin olur. Bu sırada nüfus müdürlüğünden annesinin sağ olduğunu da öğrenir. Ne yapıp edip Banu'dan bilgi almaya çalışacaktır. Bu nedenle sürekli çevresinde dolaşmaya ve karşısına çıkmaya başlar. 
 
Salim, Ferhat'ın babasının mezarının yerini öğrenir ve ona haber verir. Hüsrev'in evinde ilaç vererek esir tuttuğu Şehnaz kaçmıştır. Ferhat, mezarı ziyarete gittiğinde,anıları yavaş yavaş canlanmaya başlayan Şehnaz da oraya varmıştır. Ferhat'ı gördüğü anda Hüsrev onu bulur ve oradan uzaklaştırır. Eve geri götürür ve hafızasının zayıflamasına neden olan ilaçları almaya zorlar.
 
Şirin, Banu'yu nişanı sonlandırması konusunda sıkıştırmaktadır. Babaannesi bunun Ferhat'la ilgili olduğunu düşünür. Banu bunun gerçek olup olmadığını öğrenmek için Ferhat'a gider ve Şirin'le aralarında bir şey olup olmadığını sorar. Ferhat inkar eder. Banu'yla yemek yiyerek sohbet ederler. Ferhat, babasının Banu'nun ailesini neden öldürdüğünü öğrenir. Babası, Ferhat'ın annesiyle Banu'nun babası arasında bir ilişki olduğuna inandırılmıştır. Banu Şehnaz hakkında konuşmak üzereyken Sadık gelir ve onu götürür. Yolda, Banu'yu Ferhat'ın sürekli karşısına çıktığı ve onu takip ettiği şüphesiyle uyarır. O esnada Şirin, Yiğit'in evine giderek ondan ayrılmak istediğini söyler. Yiğit tepki gösterir, Şirin oradan ayrılır. Ferhat gece dükkana döndüğünde Yiğit ve adamları ona saldırır. Sabah köşke gittiklerinde Banu'ya Ferhat'ın bir niyetinin olduğunu kanıtlamak isteyen Sadık, onun Banu'nun akşam nerede olacağını duymasını sağlar.  


Kendisine saldıranın ve Şirin'i kaçırmaya çalışanın Soner olduğunu öğrenen Banu, bunu ona mutlaka ödetmeye kararlıdır. Soner'e göz dağı verir. Soner'se Yiğit'i muhbirlik yapmaya ikna ederek pusu kurmak için Banu'nun yeni sevkıyatının yerini öğrenir. Hüsrev'in muhbiri de Soner'in planını ona haber verir. Banu ve Hüsrev bir karşı tuzak planlar. Soner, onlara baskın yapacakken kendisi polis baskınına uğrar. Baskın sırasında Hüsrev, muhbirin oğlu Yiğit olduğunu öğrenir ve Soner'i öldürür.
 
Yiğit'in Ferhat'a saldırdığını öğrenen Şirin onunla konuşmak için dükkana gider. Onu bulamaz ama sergiye gittiğini öğrenir ve peşinden gider. Ferhat'ın sergiye geldiğini gören Sadık, onu yakalar ve Banu'ya getirerek orada bulunmasının tesadüf olmadığını söyler. Zor durumda kalan Ferhat, Banu'yu her erde takip etmesinin nedeninin ona aşık olması olduğunu söyler. Bu itiraftan memnun olan Banu onu öper; Ferhat ona karşılık verir. Şirin de bu anı görür. 
 

REPLİKLER


Şirin
- Ben nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Ben bu işler nasıl işler bilmiyorum. Ferhat, ben daha önce hiç aşık olmadım. 
 
Ferhat - Eski mahallemizdeki çocuklar benle dalga geçerdi; yetim, öksüz diye. Alışmıştım herhalde, ağlamıyordum. Ama seni ağlarken gördüm. Sonra bir gecede topladık her şeyi buraya geldik. Benim için yaptın bunu. Benim için karının, kızının hatıralarından vazgeçtin. "Her şeye yeniden başlayacağız." dedin,. "Aile sadece kan bağı değildir." dedin. "Biz bir aileyiz" dedin. Acılarıma ortak oldun. İçimdeki ateşi söndürmek için ellerinle tuttun. Ellerin yandı da bir "of!" bile demedin. Sen benim babamsın. 
Salim - Oğlum!
Ferhat - Affet, babam. Haddimi aştım, seni kırdım. Affet.
Salim - Babalar evlatlarına kırılmaz, oğlum. Babalar evlatları için yaşar sadece.
 
Ferhat - Babam "Her insan acıları kadardır." der.
Banu - Güzel sözmüş ama benim hayatım, üstüne özlü söylenecek kadar nahif değil.
 
Ferhat - Bir şey olsun artık. Felaket bile olsa, artık bir şey olsun. Bu yükü sırtımda taşımaktan artık yoruldum.


REYTİNG


29 Kasım Cuma akşamı, FOX'ta 2. bölümüyle ekrana gelen Ferhat ile Şirin, ilk bölümünde elde ettiği çok parlak olmayan ama tatmin edici oranlarını yükseltmesi beklenirken yeni bölümünde tüm kaetgorilerde izleyici kaybı yaşadı. O3 Medya ve Artistanbul'un yapımını üstlendiği dizi, Total'de en çok izlenen ilk on program arasına giremedi ve 3 bandına geriledi. Romantik dram türündeki dizinin ikinci bölümü Total'de 3.99 reytingle on beşinci, AB'de 4.30 reytingle altıncı ve ABC1'de 4.54 reytingle dokuzuncu sırada yer aldı. 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Ferhat ile Şirin'in 2. bölümünün yayını sırasında #FerhatileŞirin etiketi ile sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. Yapılan yorumlarda oyuncuların performanslarına övgüler dikkat çekerken hem Ferhat ve Banu hem de Ferhat ve Şirin çiftlerinin desteklendiği görüldü.

 
Siz Ferhat ile Şirin'in 2. bölümünü nasıl buldunuz? Sevdiğiniz ve eleştirdiğiniz yanları neler oldu? Sayfanı aşağısındaki yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv
Ferhat ile Şirin Ferhat ile Şirin Ferhat ile Şirin

Paylaş

 

Tüm Ferhat ile Şirin Bilgileri