Ferhat ile Şirin'de neler yaşandı? -

1001 Tv 23.11.2019 Ferhat ile Şirin
Ferhat ile Şirin

Cansu Dere, Tolga Sarıtaş ve Leyla Tanlar'ın başrollerini paylaştığı; O3 Medya ve Artistanbul imzalı Ferhat ile Şirin, 22 Kasım Cuma akşamı, FOX'ta ilk bölümüyle ekrana geldi. Efsanevi aşk masalının bu yeni versiyonunun ilk bölümünde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinge ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Ferhat küçükken annesinden ayrılmak zorunda kalmış, Salim tarafından büyütülmüş ve marangoz olmuştur. Yıllar boyunca pes etmeden annesini aramıştır. Atölyenin maddi sıkıntısını aşması için büyük bir müşterinin köşk tadilat işini almaları gerekmektedir. Kapalıçarşı'nın güçlü mücevher tüccarlarından Banu Karalı ile görüşür ve işi alır.

 

 
Banu Karalı, babasından kalan işi başarıyla yürütmektedir. Kardeşi ve babaannesiyle birlikte korunaklı bir hayat yaşamaktadır. Onun uluslararası bağlantılarını kullanarak para aklamak isteyen bir uyuşturucu tüccarını reddeder. Adam vazgeçmeyecektir. Onları pusuya düşürerek Banu'nun kardeşi Şirin'i kaçırmaya çalışırlar.
 
Çatışma sırasında, Banu'nun kardeşi Şirin'i o sırada tesadüfen orada bulunan Ferhat kurtarır. Bu tesadüf Banu'da şüphe yaratır; Ferhat'ı araştırır. Hakkında hiçbir olumsuzluk bulamayınca ona güveni artar.
Köşkün tadilatına başlayan Ferhat ve hastalığı nedeniyle okuldaki eğitimine ara verip evde bulunan Şirin arasında bir yakınlık oluşmaya başlar. Şirin'nin devam etmek istemediği nişanlılığı ve istediği hiçbir şeyi yapmasına izin vermeyen korunaklı hayatı onu mutsuz etmektedir. Ney üflemeyi öğrenmektedir. İzmir'de katılmak istediği gösteriye ablası Banu, sadece Ferhat'ın eşliğinde gitmesi koşuluyla izin verir. Bu yolculuk sırasında Ferhat ve Şirin arasında romantik bir yakınlaşma gelişir. Bu yakınlaşmanın henüz farkında olmayan Banu'nun da Ferhat'a karşı ilgisi günden güne artmaktadır. 
 
Ferhat, Şirin'den ailesinin nasıl öldürüldüğünü öğrendiğinde olayın kendi anne-babası ile de bir bağlantısı olduğunu anlar. Ferhat'ın Karalıların hayatına girmesi ise aslında bir tesadüf değildir. Arabasına bırakılmış, annesine nasıl ulaşacağının cevabını Karalılarda bulacağını söyleyen bir not bulmuştur.


 REPLİKLER

Şehnaz - Bir cana kıymak dünyadaki en kötü şey. Bir insan ölürse çok insan ölür. Unutma!
 
Ferhat - Benim paraya ihtiyacım var tabi ama uğruna ter dökmediğimiz paraya değil.
 
Ferhat - Ben bu kadarım. Göründüğüm kadarım.
Banu - Kimse göründüğü kadar değildir.
 
Salim - Sen varacağın toprağı değil, değeceğin rüzgarı düşün.
 
Ferhat - Bir bak, etrafına bak! Bizim aramızda dağlar var. Ben bugün o dağlara çarptım. Sen de çarpacaksın, anlayacaksın bir gün.
Şirin - Benim o dağları aşacak gücüm var, Ferhat. Senin de var biliyorum.


REYTİNG

Yıldız oyuncu kadrosu ve arkasında, başarılı projelere imza atan O3 Medya gibi büyük bir yapım firması bulunan Ferhat ile Şirin'den beklenti büyüktü. Dizinin 22 Kasım Cuma akşamı ekrana gelen ilk bölümü Total'de 4, AB ve ABC1'de ise 5 bandında açılış yaptı. 

Arka Sokaklar, Hercai, Sevgili Geçmiş ve Payitaht Abdülhamid dizileri ile karşı karşıya gelen Ferhat ile Şirin, AB'de en çok izlenen dizi olurken Toyal'de en çok izlenen ilk 5 program arasına giremedi. Dizinin ilk bölümü Total'de 4.54 reytingle sekizinci, AB'de 5.59 reytingle üçüncü ve ABC1'de 5.66 reytingle dördüncü sırada yer aldı.

İlk bölümün hemen ardından ekrana gelen tekrarı ise, ikinci bölümde oranların hızlı bir yükseliş yaşabileceği konusunda umut kırıcı oldu. Tekrar bölüm tüm kategorilerde 1 bandında izlendi ve hiçbirinde en çok izlenen ilk 25 program arasında yer alamadı. İzleyiciyi daha fazla yakalayabilecek bir ikinci bölümle oranların artması yine de mümkün.  


İZLEYİCİ YORUMLARI

Ferhat ile Şirin'in ilk bölümü boyunca #FerhatileŞirin etiketi ile sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. yapılan yorumlarda izleyicilerin bölümü beğendiği, başrol oyuncularının uyumundan ve performansından genel olarak keyif alındığı görüldü. Diziye yeterince tanıtım yapılmamış olduğu eleştirleri de dikkat çekti.

 

Siz Ferhat ile Şirin'in ilk bölümünü nasıl buldunuz? En beğendiğiniz ya da eleştirdiğiniz noktalar neler? Sayfanın altında yer alan yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Ferhat ile Şirin

Paylaş

 

Tüm Ferhat ile Şirin Bilgileri