1001 Tv 12.12.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Burcu'nun farklı bir enerjisi var. Az buz değil 4 seneyi aşkındır içimizden birisi olmasına dayanarak, gönül rahatlığı ile söyleyebilirim bunu. Samimi, gerçekten öyle. Her sene doğum günü kutlamalarında farklı bir samimiyet tadıyoruz aslında. Bu sene erken başladık kutlamalara. Pastası ve hediyesi ile birlikte gittik yanına. Hoplayıp zıplayarak, kocaman bir mutlulukla karavanın kapılarını bizlere açtı. Hediyelerini kucaklayan, yediği mandalinayı onun için gelen destekçilerine elleriyle yediren, soğuk havada montsuz oldukları için onlara kızan, hatta yemek arasında tutup onları yanında yemeğe götüren birisinden bahsediyorum. 

 

Hal böyle olunca uzun soluklu bir etkinliğe de başlamış olduk aslında yıllar evvel. Bir ünlüye maddi yönde verebileceğin imkanlar sınırlıdır ki bir şey yapıyorsak çok kişiye dokunalım  mantığıyla koyulduk ilk başta. 2016 yılında, 'köy çocukları okusun' isimli sosyal sorumluluk projesiyle karşılaştık. Gerçekten de doğunun göz görmez kesimlerine ulaşan bir projeydi. Gerekli iletişimler kuruldu ve Ağrı'da bir köy okuluyla buluşturdu bizi. O küçücük, imkanları yetersiz okulun emekçi Emrah öğretmeni ile birlikte yaptık her ne yaptıysak. İlk sene o kış günlerinde üşümesinler diye montlarını, botlarını gönderdik. Sonraki yıllarda da okulun ne eksiği varsa, defter, kalem, kitap, oyun, ses sistemi ve yazıcı gibi eksiklerine elimizi uzatmaya çalıştık. 23 Nisan'ı bile birlikte kutladık. 

Bu sene de yine onlarlaydık; hediyelerini alır almaz resimler çizip, yazılar yazdılar, teşekkür videoları ulaştırdılar bizlere. Hatta onları ilk tanıdığımızda okuma yazma bilmiyorlardı, resimler yapıyorlardı. Şimdi ise ilkokuldan mezun olmak üzereler, mektup yazıyorlar Burcu'ya... Hiç tanımadan, görmeden, bilmeden kalpten bir sevgi oluştu aramızda ve tabi Burcu adına yaptığımız için büyük bir minnet duyuyorlar O'na karşı. 

Sona yaklaşırken söylemeliyim ki bizim çok güzel işler yapmamıza vesile oldu Burcu. "Sevgi paylaştıkça, mutluluk sen güldükçe çoğalır." adı altında 4.sünü gerçekleştirdiğimiz bu projemizin dileriz uzun yıllar devamı gelir diyorum.Biz çok mutluyuz, eminim kendisi de öyledir.. 
 
Buradan da musmutlu yıllar dileyelim, yeni yaşı uğur getirsin.

Eylül (@Sangrariel7)
 

Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri