1001 Tv 20.12.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Alina Boz ve Alp Navruz'un başrollerini paylaştığı, Üs Yapım imzalı Elimi Bırakma bu hafta TRT 1'de 58. bölümüyle ekrana geldi. Azra'nın hastalığını öğrenmesiyle yaşadığı sarsıntının ve Barış'ın ortadan kayboluşunun damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, reytinge ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Cenk, Azra'ya eğer tedavi olmazsa öleceğini söylemek zorunda kalır. Bütün aile Azra'ya destek olmak için bir araya gelir. Azra, doktorla görüşür. Yaşadığı hastalığın annesini kaybetmesine neden olan hastalıkla aynı olduğunu öğrenir. Tedaviye başlarlar ama ümitsizdir. Cenk Azra'yı mutlu edebilmek için, çocukken babasıyla birlikte gittiği bir kır evine götürür. Birlikte göl kenarında keyifli bir gün ve romantik bir akşam geçirirler. Azra'nın ağrıları başlar. Cenk ona cesaret vermeye çalışır ama Azra tedaviye devam etmeye istekli değildir. Cenk dönüş yolunda, Azra yaşamak istemiyorsa onunla birlikte ölmek istediğini söyleyerek son sürat gitmeye başlar. Azra'nın tedaviyi kabul etmesiyle yavaşlar. Cenk, Azra'nın pes etmeyeceğine dair söz vermesi için onu ailesinin mezarına götürür. Azra artık tüm gücüyle iyileşmeye karar vermiştir.
 

Gürkan Azra'nın hastalığından haberdar olur ve onu ziyaret eder. Daha sonra Feride Hanım'a giderek, tazminatı almayacaklarına dair yeni bir sözleşme sunar. Gürkan herkese Barış'ın Cape Town'da olduğunu söylemiştir ama Cenk işle yaşanan bir sorun nedeniyle Barış'ın oraya hiç gitmediğini öğrenir. Cenk endişelenir ve araştırmaya başlar. Emniyetten yurt dışına hiç çıkmadığını öğrenir. Bu konuyu konuşmak için Gürkan'ı arar. Gürkan onu terk edilmiş bir binaya çağırır. Cenk, Gürkan'ı Barış'a zarar vermekle suçlar. Gürkan, Cenk'e silah çeker ve Barış'ı öldürdüğünü itiraf eder. Silah patlar. Vurulan Cenk değil, Gürkan'dır. Cenk, polisle Gürkan'ı yakalamak üzere iş birliği yapmıştır. Gürkan göz altına alınır. Gürkan, Sumru'nun da cinayetten sorumlu tutulması için ona komplo kurmuştur. Sumru da göz altına alınır. 

Akşam yemeği için toplandıklarında Cenk olanları anlatamaz. Az sonra Azra bir atak geçirir ve bayılır; hastaneye kaldırılır. Doktor durumunun kritik olduğunu söyler. Azra'yı kurtarmak için son çareye baş vurulur.


REPLİKLER

Feride - Kader gayrete aşıktır.
 
Feride (Azra ve Cenk'e) - Neler yaşadığınızı, ne badireler atlattığınızı sakın unutmayın. Bu eller ayrılmadığı için bugünlere geldiniz. Yarınlara nasıl varacağınızın yolu da belli. Ya bu yolda birbirinize yaslanarak yürüyebilir ya da olduğunuz yerde kalır tek bir adım bile atamazsınız. Hangisini seçeceğiniz size kalmış.
 
Cenk - Bak! Şu sesi dinle dinle.
Azra - Hangi sesi?
Cenk - Kalbimin sesi. Azra diye atıyor. (İç ses) Bu kalp sadece sana ait; sadece senin için atıyor. Ömrümün sonuna kadar da senin için çarpacak.
Azra (iç ses) - Benim kalbim bir süre sonra duracak belki de, sevgilim ama ne kadar ömrüm kaldıysa, bil ki sadece sana ait olacak. 
Cenk (iç ses) - Bana söz verdin, "Asla bırakmayacağım seni." dedin. Gidersen kimsesiz kalırım ben. Gitme sevgilim. Beni sensiz, kimsesiz bırakma.
Azra (iç ses) - Sen benim evim, yuvam, sığınağım, her şeyimsin. kaderimsin sen benim. Gitmek benim elimde değil. Eğer öyle olsaydı sonsuza kalırdım yanında. Ömrüm bitebilir ama bil ki senin adın asla yüreğimden silinmez.
Cenk (iç ses) - Gitme, sakın bırakma beni.
Azra (iç ses) - Gidersem sakın unutma beni.
 
Feride (Serap'a) - Acının terazisi de kantarı da yoktur, kızım... Yaşarken ölümün gölgesinde oturmak niye? Yüzümüzü hayata çevirmek varken niye sırtımızı dönelim?
 
Azra (Cenk'e) - Hayatım kısa olmuş, uzun olmuş, hiç önemli değil. Önemli olan ne yaşadığım. Seninle geçirdiğim her an bir ömre bedeldi. Senin aşkın bana bir ömür değil, bin ömür yeter.


 
REYTİNG

Ekrana gelmeye başladığı 2018 yazında ve sonrasındaki sezonda başarılı oranlar elde eden, 2. sezonunda izlenme oranlarının hayli gerilemesi üzerine final karar alınan Elimi Bırakma, bu hafta da izleyici kaybı yaşadı. Geçtiğimiz hafta 2 bandında izlendiği AB kategorisinde 1 bandına inerek hem Total'de hem AB'de 1 bandında reyting elde etti. Dizinin 17 Aralık Salı akşamı ekrana gelen 58 bölümü Total'de 1.85 reytingle yirmi dokuzuncu, AB'de 1.49 reytingle yirmi altıncı sırada yer aldı.
Elimi Bırakma Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri