1001 Tv 4.12.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Alina Boz ve Alp Navruz'un başrollerini paylaştığı, Üs Yapım imzalı Elimi Bırakma 56. bölümüyle ekrana geldi. Cenk'in Azra'nın hastalığını ona anlatmakta yaşadığı zorlukların damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Doktor'un Azra'nın durumunun iyi olmadığını ve hamileliğe devam etmesi durumunda hastalığının ilerleyeceğini söylemesi üzerine Cenk duyduklarına inanamaz ve Azra'ya bundan söz etmez. Azra ve Cenk hastaneden çıkışta eve dönerler. Cenk kendisi için düzenlenen sürpriz doğum günü partisini görünce şaşırır. Ancak kimseye belli etmek istemese de üzüntüsünü bastıramamaktadır.
 
Cenk, test sonuçlarını kendi doktorlarına gösterir. Doktor, teşhisin doğru olduğunu söyler ve bir uzman önerir. Cenk, çok yoğun olan Türkan Hanım'dan zorlukla da olsa randevu almayı başarır. Ama Cenk, Azra'ya hastalığından söz etmeden doktorla görüşmesini sağlamaya çalışır. Azra, muayene olur. Testler yeniden yapılır. Cenk, Azra'ya bir şey belli etmeden test sonuçlarını alır. Doktor, teşhisin doğru olduğunu, hamilelik devam ettikçe Azra'nın durumunun ciddileştiğini ve hamileliğin hemen sonlandırılması gerektiğini söyler.
Barış, şirkette bir yolsuzluk olduğundan şüphelenmiş ve avukatına gizlice bir rapor hazırlatmıştır. Araştırmayı derinleştirdiğinde yolsuzluğun başındaki kişinin Gürkan olduğunu öğrenir. Hülya, Sumru'nun çantasında Damla'nın günlüğünü bulur ve onu her şeyi planlamak ve kendisini de kandırmakla suçlar. Konuşmaya tanık olan Gürkan, Sumru'yu korur. Hülya, olan biteni Serap'a anlattığında beklediği tepkiyi bulamaz. Çünkü Gürkan, Serap'ı önceden aramış ve günlüğü Sumru'ya verenin kendisi olduğunu, Hülya'nın yanlış anladığını söylemiştir. Hülya daha sonra, Barış'a da giderek Sumru hakkında öğrendiği her şeyi anlatır. Barış, Sumru'yu kovar. Barış, ardından Gürkan'la konuşur ve dolandırıldığını anladığını söyler. Otoparkta, ihanetini Gürkan'ın yüzüne vurduğu sırada maskeli adamlarca bir minibüse bindirilerek kaçılır. Bu olayı da Gürkan planlamıştır.
 
Cenk'in gün boyu süren durgun ve dalgın hali Azra'nın dikkatini çeker ve ne sorun olduğunu öğrenmek için sıkıştırır. Cenk anlatmak üzereyken Azra bir atak geçirir. Cenk ona hastalığı anlatamaz ve durumunun normal olduğunu söyler. Cenk, Azra'ya birlikte bir süre oradan uzaklaşmalarını ve bir yerlere gitmeyi teklif eder. Birlikte kısa bir yolculuğa çıkarlar ve başbaşa vakit geçirirler. Azra, Cenk'in ondan bir şeyler saklamadığının farkındadır. Cenk, Ersoy'la konuşur. Zor da olsa Azra'yla konuşmaya karar verdiğini söyler. Azra'yla konuşmak için odaya girdiğinde onu yerde baygın ve başını kanlar içinde bulur.
 

REPLİKLER

Cenk
-  Bugün benim en acı günüm. Bir yanda canımdan bir parça, diğer yanda canımı yoluna sereceğim sen... Yaralımıza hediye olacağını düşündüğümüz bu hediye bizim felaketimiz mi olacak? Bağırmak istiyorum, avazım çıktığı kadar haykırmak. Ne senden ne geleceğimizden vazgeçemem. Daha dündü sevgilim. Bir rüyada karşılaştık biz. Gündüze masallar dokuduk. Ama şimdi uyanmamı söylüyorlar bana. Bir canın dünyaya gelişini kutlamak için bu pasta. Benim canımın... Siz yaşayın diye seve seve vereceğim canımın. Siz olmazsanız hiçbir kıymeti olmayacak canımın. Bu masalın bitmesine izin vermeyeceğim. Sizi kaybetmeyeceğim.
 
Arda - Cenk Çelen, oyuna gelmişsin? Bu da sana dert olsun.
Cenk - Dert dediğin böyle olsun ya. Sizin canınız sağ olsun.
 
Azra (Cenk'e) - Beni sakın sensiz bırakma olur mu? Ben sensiz bir dünyayı hayal edemiyorum artık. 
 
Feride (Cenk'e) - Ben sana derman olmaya değil, yanında durmaya geldim, oğlum. Karşındaki zorluklar ne olursa olsun ben hep senin yanında olacağım demeye geldim.
 
Cenk - Azra, ben seni çok seviyorum.
Azra - Ben de seni çok seviyorum.
Cenk - Ama bu öyle ağızdan çıkan, sıradan bir cümle değil. Ben gerçekten çok seviyorum seni. Bilmiyorum, belki bu sevgi sana zarar veriyor, belki çok fazla... Ben gece uyurken seni izliyorum, saatlerce seni izliyorum. Hep dua ediyorum, 'Hep benim yanımda olsun, hiç benden gitmesin.' diye... Ben seni kaybetmekten çok korkuyorum.
Azra - Ama sen zaten beni kaybetmeyeceksin ki... Ben hep buradayım, hep senin yanındayım. Seninle birlikte yaşayacağım, seninle birlikte yaşlanacağım. Elini asla bırakmayacağım.
Cenk - Bırakma. Beni bırakma!

 

REYTİNG

Bir süredir izlenme oranlarında yaşanan düşüş nedeniyle final yapmasına karar verilen Elimi Bırakma bu hafta hiçbir kategoride ilk yirmi program içinde yer alamadı. Geçtiğimiz hafta 2 bandına reyting elde ettiği ABC1 kategorisinde de, diğerlerinde olduğu gibi 1 bandına geriledi. Dizi bu hafta AB'de izleyicisini artırmayı başardı. Elimi Bırakma'nın 56. bölümü Total'de 1.94 reytingle yirmi dokuzuncu, AB'de 1.83 reytingle yirmi üçüncü ve ABC1'de 1.88 reytingle yirmi sekizinci oldu. İZLEYİCİ YORUMLARI

Elimi Bırakma'Nın 56. bölümü boyunca sosyal medyada #MasalımızBitmesin etiketi ile çok sayıda yorum yapıldı. Yapılan yorumlarda izleyicilerin duygusal bölümden oldukça keyif aldığı görülürken final kararı nedeniyle yaşanan hüzün de dikkat çekti.Siz Elimi Bırakma'nın 56. bölümünü nasıl buldunuz? Sendiğiniz sahneler, etkilendiğiniz replikler ve eleştirileriniz neler? Sayfanın altındaki yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv
Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri