1001 Tv 6.11.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

TRT 1'in iki sezonundaki draması Elini Bırakma bu hafta yeni gününde ekrana geldi. Alina Boz ve Alp Navruz'un başrollerini paylaştığı, Üs Yapım imzalı dizinin 5 Kasım Salı akşamı ekrana gelen bölümünde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinglere ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Damla Azra ve Cenk'le konuşup her şeyi anlatmaya çalışır ama Sumru'nun mesajı onu kararından vazgeçirir. Ferdide Hanım, şoförüyle Damla'yı evine gönderir.
Azra ve Cenk, Cenk'in onu terk ettiği konusunda tartışırlar. Azra, Sumru yüzünden Azra, Cenk'i terk ettiğinde Cenk'in verdiği tepkiyi hatırlatır.
 
Feride Hanım, Damla'nın gitmeyişinde Arda'nın etkisi olduğunu düşünmektedir ve ondan her iki aileyi de mahcup edecek davranışlardan uzak durmasını ister.
Damla otele gider ve Barış onu karşılar. Kendisinden sakladığının ne olduğunu öğrenmeye çalışır. Damla'nın annesini bulmaya çalıştığını düşünmektedir. Birlikte kalıcı olarak Londra'ya gideceklerini söyler. Damla, Barış'a annesini bulmasından neden bu kadar korktuğunu sorar.
 
Azra'nın kendisini affetmeyeceğini gören Cenk, konuşmak için ısrarcı olur. Azra'nın duygularını açığa çıkarması için onu terk etmesinin aldığı en doğru karar olduğunu söyler. Sinirlenen Azra onu tokatlar. Azra, bu tokadın sevgisinin bir kanıtı olduğunu söyleyen Cenk'e onu sevmesinin affedeceği anlamına gelmeyeceğini söyler. Cenk de ne olursa olsun ondan vazgeçmeyeceği şeklinde yanıtlar. Barışırlar. Azra, Cenk'ten Barış'la barışmasını ister.
 
Bu sırada Arda, Damla hakkında konuşmak için Barış'a gitmiştir. Arda'yı karşısında gören Barış çok sinirlenir. Gürkan Arda'yla ilgilenmeleri için Azra'yı otele çağırır. Cenk'le birlikte giderler. Azra, Barış'ı sakinleştirmeye çalışır; ondan Arda ve Damla'yla kendisinin konuşmasına izin vermesini ve Cenk'le de aralarını düzeltmek için bir araya gelmelerini ister.
Azra'nın Barış'ı etkileyebildiğini gören Sumru, Damla'yı etkisi altına almaya çalışmaktadır. Ertesi gün Barış'la konuşmak için evine gittiğinde Fatma'nın artık orada çalıştığını öğrenir. Evden ayrılmak üzereyken, akşam yemeği için gelen Azra ve Cenk'le karşılaşır, onlarla birlikte yemeğe kalır. Damla yemeğe Arda'yla birlikte gelir  ve evlendiklerini söyler. Barış öfkeden deliye döner ve Arda'ya saldırır. Cenk'le yeniden gerilirler. Arda ve Damla orayı terk eder. Cenk ve Azra peşlerinden giderek onları aramaya başlar.
 
Kartları iptal ettiren ve parası olmayan Arda, Damla'yı da alarak eve gider.
 
Arda'yı aramak için tekneye gittiklerinde Azra teknede kendi fotoğraflarını, mektubunu görür ve Cenk'in onca zaman kendisini aradığını anlar. Geceyi teknede birlikte geçirirler.
Azra, Damla ve Arda'nın evliliği hakkında konuşmak için Barış'a gider. Barış bütün bu olanlar için Cenk'i suçlamaktadır; kendisine savaş açtığını ve Azra'yı da kandırdığını düşünmektedir. Cenk ve Barış tartışırlar.
 
Feride Hanım da otele giderek Barış'la görüşür. Arda ve Damla'ya destek olmaları gerektiğini söyleyerek onu konağa davet eder. Barış öfkelenir ve bu teklifi reddeder. 
Feride Hanım, bir davet düzenleyerek evliliği duyurmaya karar verir. Hazırlıklara başlanır.
Akşam davet başlar. Davetlilerin gözleri gelinin babasını aramaktadır. Barış bir sürpriz yaparak davete gelir ama bambaşka bir planı vardır.

 

REPLİKLER

Azra (Cenk'e) - Sevginin arkasına saklanıp bana yaşattığın her şeyi unutmamı istemen sence de biraz haksızlık değil mi? Sen benden bir yılı mı çaldın. koskoca bir yıl! Hayatımı, hayallerimi çaldın ve şimdi hiçbir özür onları geri getirmeyecek.
 
Feride - İlk yapılana kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne de tercih denir.
 
Feride (Şirin'e) - Azra'yle Cenk'e bak. Onların da kırıldıkları ne çok yer, ne çok yaraları var ikisinin de. Bizi insan yapan, sahici yapan da o yaralar değil mi zaten? insan sevdiğini kusurlarıyla, yaralarıyla sever. Onların da sevgileri kırıldıkları yerden yeniden filizlenecek, daha da kuvvetlenecek. Şifa olacaklar birbirlerine. Elbette senin de bir gün karşına biri çıkacak. En acıyan yerine merhem olacak. Seni yaralarınla, kusurlarınla kabul edecek.
 
Azra (Cenk'e) - Bundan sonra her şeyin üstesinden beraber geleceğiz. Beraber saracağız yaralarımızı.
 
Serap - Evlendin? Evlendin! Ne güzel! Oğlum, ben seni sabah okula uğurladım. Ne evlenmesi? Sen sabahtan akşama büyüdün mü o sürede evlenecek kadar?
 
Cenk - Azra, gitme... Bizim konuşabilmemiz için herkesin susması gerekiyor; çünkü gürültüde duymuyoruz birbirimizi. Kaybolup gidiyoruz. Ama bak şimdi herkes uykuda, bütün dünya sessizliğe büründü. Ben seni bütün kalbimle duymak istiyorum.
 
Feride - Öfke ateşi önce sahibini yakar. Sonra kıvılcımı düşmana ya varır ya varmaz. Kimseye fayda etmez bu hal. REYTİNG

İkinc sezonunda, ilk sezonunda aldığı yüksek oranların uzağında kalan ve reyting listesinde üst basamaklardaki yerini de bir süredir korumayan Elimi Bırakma'nın yayın günü değişmiş ve Pazar'dan Salı'ya alınmıştı. Sezonlardır yüksek izlenme oranlarıyla devam eden Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmz'ın yanı sıra Star'ın yeni sezonda başlayan draması Çocuk'la da karşı karşıya gelen Elimi Bırakma, şimdilik yayın günü değişikliğinden olumlu etkilenmiş görünmüyor.

Dizinin 52. bölümü tüm kategorilerde izleyici kaybetti ve hiçbirinde, en çok izlenen ilk on beş progmram arasına giremedi. önceki bölümü tüm kategorilerde 2 bandına izlenen dizi, yeni yayın günündeki ilk gününde AB kategorisinde 1 bandına geriledi. Dizinin 52. bölümü Total'de 2.05 reytingle yirmi ikinci, AB'de 1.99 ve ABC1'de 2.42 reytingle on altıncı sırada yer aldı.


İZLEYİCİ YORUMLARI  

Elimi Bırakma'nın 52. bölümü sırasında, bölüm etiketi olan #SenOlduktanSonra başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda izleyicilerin bölümü beğendikleri ve özellikle Azra ve Cenk'in barıştıkları, baş başa oldukları sahnelerden keyif aldıkları görüldü.


Siz Elimi Bırakma'nın 52. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz, sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Bölüme dair eleştirileriniz neler? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri