1001 Tv 30.09.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

TRT 1'in Üs yapım imzalı, başrollerini Alina Boz, Alp Navruz, Seray Gözler ve Dolunay Soysert'in paylaştığı dizisi Elimi Bırakma, bir önceki yaz sezonunda yayına başlamış ve ara vermeden son bahar-kış sezonunda da devam etmişti. Bu yaz verdiği sezon arasının ardından kadrosunu  Nihat Altınkaya, Hazal Şenel ve Buse Meral'le güçlendiren dizinin 47. bölümü 29 Eylül Pazar akşamı ekrana geldi.  Azra ve Cenk'in ayrılıklarına rağmen bir arada bulunma zorunluluğunun ve Cenk'le Barış'ın mücadelesinin damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, bölümün aldığı izlenme oranlarına, öne çıkan repliklere ve izleyici yorumlarına yakından bakalım: 

Azra konaktan ayrılamaz ve geceyi Cenk'le aynı odada geçirmek zorunda kalır. Azra'nın akşam eve dönmeyişi Tanem'i üzer. Damla'nın Tanem'e Azra konusunda söyledikleri nedeniyle Barış ve Damla kavga ederler. 
 
Feride Hanım, Barış'la tanışmak için şirketine gider. Girişte Sumru'yla karşılaşır. Sumru'yu karşısında görmekten kötü etkilenen Feride Hanım, Barış'la görüşmesi sırasında fenalaşır. Barış, onu eve bırakma konusunda ısrarcı olur. Feride Hanım da onu akşam yemeğine davet eder.
 
Cenk, almak istediği araziyi Barış'ın satın aldığını öğrenir. Bunu, kendisine göz dağı vermek için yaptığını düşünür. Barış'tan hesap sormak için şirketine gider ama onu orada bulamaz.
 
Feride Hanım'ın Barış'ı önceden tanıdığını ama hatırlamadığını zannetmesi sebebiyle Cenk de dahil herkes Barış'a tanıyor gibi davranır ve sıcak karşılar.
Yemeğin ardından Cenk, Barış'a arazi konusunda hesap sorar ve ailesinden uzak durmasını söyler.

 

Azra, Cenk'ten Barış'a karşı yemekten sonraki sert tavrı nedeniyle hesap sorar, tartışırlar. Azra bir süre konakta kalmak zorunda olduğundan geceyi yine aynı odada geçirirler. Azra geç bir saatte su sürahisini kırdığında Cenk panikler ve  ona pansuman yapar. Azra bu esnada Cenk'in elindeki yarayı görür. Ertesi sabah, Ferdie Hanım'ın evliliklerinde bir sorun olduğunu düşünmemesi için yaptırdığı yüzüğü Azraya verir.
 
Cenk, kendisini gizleyerek, başka bir şirket tarafından bir iş teklifi yapılmasını ayarlar. Ersoy, Cenk'i Azra'yı kandırmaması konusunda uyarır.
 
Azra, aldığı teklif nedeniyle Barış'a işten ayrılmak istediğini söyler. Barış ona destek olur ama teklifin arkasında Cenk'in olduğunu anlamıştır.
Hülya, Çelenlerin Sumru'ya karşı tavırlarını değiştirmelerini istemek için konağa gelir. Bu esnada Serap'la arasındaki konuşmaları Şirin duyar. Şirin Azra ve Cenk'in arasında sorun olduğunu ve bunu Feride Hanım'dan sakladıklarını öğrenir.
 
Barış, Cenk'in karşısına çıkar. İkisi de birbirlerini Azra'nın hayatını kontrol etmeye çalışmakla suçlarlar. Barış, Azra'ya teklifin arkasında Cenk'in olduğunu anlatacağını söyler. Tam o sırada Azra gelir.


REYTİNG: İlk sezonuyla oldukça yüksek oranlara ulaşan, ve pek çok hafta gün birinciliği yaşayan Elimi Bırakma, ikinci sezonunda kan kaybediyor. Dizinin 47. bölümü tüm kategorilerde izleyici kaybetti ve Pazar akşamı ekrana geleniki rakibinin gerisinde kaldı.  Total'de 2.98 reytingle, AB'de 2.28 reytingle ve ABC1'de 2.67 reytingle tüm kategorilerde 9. oldu.


BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER
 
Azra - Keşke hepimiz uyuduğumuz zamanki gibi masum olsak...
 
Feride, Barış'a - İnsan zaman zaman ilerleyebilmek için, geri adım atmak zorunda kalabilir hayatında.
 
Cenk, Barış'a - Babaannem der ki: 'Hakikatin sadece bir yüzü yoktur ama bunu sadece hakikatle bakanlar bilir.' Orada karşımda oturup beni görmek istediğin yerden görmen çok normal. Çünkü sen böyle birisin Barış. Büyük hedefleri olan, ileriyi düşünerek adım atan, adaletli olduğunu söyleyen, insanlara yardım edeceğini söyleyip aslında onları yöneten, yönetmek isteyen, hem oyunu kuran hem de kartları dağıtan ama karşısına benim gibi oyununu bozan biri çıktığında belden aşağı vurmaktan kaçınmayan bir adamsın.
Feride, Azra'ya - Bu konak neden yıllardır ayakta, biliyor musun? İçinde birileri yaşadığı için. Kışın soğukta ısıtmazsan, yazın sıcakta havalandırmazsan, tamirini bakımını yapmazsan yıkılır gider. Tıpkı biz insanlar gibi, tıpkı evlilik gibi... Ayakta kalmak için birbirimize ihtiyacımız var, kızım. Elbette tartışmalar yaşanır, kötü zamanlar olur ama unutmamak lazım ki hayatta her şey bir nefes mesafededir. Acı da sevinç de... Bir an sonra her şey değişebilir. Gelip geçici şeyler için birbirini üzmemek, kıymet bilmek lazım o yüzden. O zaman o asırlık evler gibi dimdik ayakta kalırsınız siz de... Siz ayakta kaldıkça ben yıkılmam. Kimse deviremez beni.
 
Cenk, Barış'a - Azra böyle biri. Kolayca, hiç söylemeden insanların hayatına dokunur. Onları korur, kollar, destek olur... Bunlar kolay vazgeçilecek şeyler değil tabii.

 

İZLEYİCİ YORUMLARI:  Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #BendekiYerin başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda Azra ve Cenk arasında bu bölüm gerçekleşen yakın ve duygusal anların ve ikilinin aynı odada kalmalarıyla ortaya çıkan duygularının işlenişinin izleyicilere keyif verdiği görülürken Barış'ın Azra'nın hayatına çok karıştığı, iki karakterin arasındaki ilişkinin yanlış yansıtıldığı gibi yorumlar da dikkat çekti. 

Siz Elimi Bırakma'nın 47. bölümünü nasıl buldunuz? Dizideki romantizmin işlenişinden, yeni katılan karakterlerden memnun musunuz? En sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv
Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri