1001 Tv 7.10.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Alina Boz, Alp Navruz, Dolunay Soysert, Seray Gözler ve Nihat Altınkaya'nın önemli rollerini paylaştığı, TRT'nin 2. sezonundaki dizisi Elimi Bırakma, 6 Ekim Pazar akşamı 48. bölümü ile ekrana geldi. Azra ve Cenk'in hayatını kökten değiştiren büyük kazanın ardındaki gerçeklerin damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı izlenme oranlarına ve sosyal medyada izleyicilerin yaptıkları yorumlara yakından bakalım:

Cenk ve Barış tartışırken Azra gelir, sorunun ne olduğunu sorar. Cenk, iş teklifini ayarlayanın kendisi olduğunu, Barış'tan önce Azra'ya söyler. Azra tepki gösterir, Cenk'ten hayatına karışmamasını ister. Cenk, niyetinin onu mutlu etmek olduğunu söyler. Azra bu cevabı kabul etmez.
 
Şirin, Feride Hanım'a Hülya ve Serap arasındaki konuşmayı duyduğunu, Azra ve Cenk'in aralarının bozuk olduğunu Feride Hanım'dan sakladıklarını söyler. Feride Hanım üzülür ama bir sorun olduğunu anladığı için çok şaşırmaz. Serap'a bilmesi gereken bir şey olup olmadığını sorar.
 
Ersoy, Cenk'i kaza ile ilgili olarak Emniyet'ten aradıklarını ve acilen beklendiğini söyler. Azra, ne olduğunu anlayamaz ve Cenk'le birlikte emniyete gider. Azra, emniyette kazaya başka bir arabanın sebep olduğunu, Cenk'in kazayı önlemeye çalıştığını öğrenir. Bir yıldır hiçbir kanıt bulunamadığı için emniyet dosyayı kapatmak istemektedir.
 
Kazaya sebep olan aracı kullanan kişi Damla'dır. Kazadan sonra paniklemiş ve bunu herkesten saklamıştır. Kazadan bir yıl sonra bile çektiği vicdan azabı yüzünden duygusal bir kriz geçirmektedir. Babasıyla konuşup her şeyi anlatmaya kara verir. Otele girmek üzereyken Sumru'yla karşılaşır. Sumru onu üzgün görünce destek olur. Bu sırada Damla'nın Barış'ın kızı olduğunu öğrenir.
 


Azra, Cenk'in aracı olduğu iş teklifini reddeder. Cenk, bu teklif konusunda Azra'dan özür diler. Onu Barışların evine bıraktığı sırada Tanem'in kayıp olduğunu öğrenirler. Cenk, Tanem'i ormanda bulur.

 
Feride Hanım, Mert'le konuşmak ister. Serap konuyu geçiştirmeye çalışır. İyileştiğinde hep birlikte ziyarete gideceklerini söyler. Feride bunun üstüne uçak biletlerini alır.
 
Barış, Azra'ya onu kardeşinin yerine koyarak hayatına fazla müdahale ettiğini fark ettiğini, artık bunu yapmamaya çalışacağını ama hep yanında olacağını söyler. Barış, Azra'dan kazaya sebep olan başka biri olduğunu öğrenir, bu kişinin Damla olduğundan habersizdir.
 
Azra, incelediği hesaplarda Sumru'nun oteli dolandırdığını tespit eder, hesap sorar. Hesaplar muhasebede incelendiğinde hata olduğu açığa çıkar. Azra özür diler ama Sumru kabul etmez. Bütün bunları, Sumru, Azra'yı zor duruma düşürmek için planlamıştır. Azra, Sumru'nun tavrından şüphelenir.
 
Feride Hanım, Azra ve Cenk'le konuşur, aralarında ne sorun olduğunu sorar. Mert'le ilgili sorunun ne olduğunu da öğrenmek ister. Geçiştirirler.
 
Azra ve Cenk, birlikte bir yemeye katılırlar. Cenk'in arkadaşları, Azra'ya ne kadar aşık olduğunu, hep ondan söz ettiğini söylerler, Azra duyduklarına şaşırır. Yemekten dönüşte Cenk, Azra'nın iş yerinde Sumru ile yaşadığı sorunu öğrenir. Ertesi gün Sumru'dan hesap sorar ve aralarındaki anlaşmanın bittiğini söyler.
 
Arda ve Damla, bir kavgaya karıştıkları için göz altına alınırlar.
 
Sumru, otele gelen Feride Hanım'a Azra ve Barış'ın vakfın pikniğinde olduklarını haber verir. Feride Hanım'ım pikniğe gider. Azra ve Cenk, onun gelişiyle gerçeği öğreneceğinden korkarlar. Feride Hanım bahçeye çıkmak üzereyken eve, Azra'nın adına gelen boşanma celbini görür. 

REYTİNG

Geçtiğimiz kış sezonunda oldukça yüksek oranlar alan, 7 bandına kadar ulaşan Elimi Bırakma yeni sezonunda umulan yükselişi gerçekleştiremiyor. Dram türündeki yapım, bu hafta da Pazar akşamı ekrana gelen üç dizi içinde tüm kategorilerde en az izleneni oldu ve sadece bir kategoride ilk on yapım arasına girebildi. Bununla birlikte geçen hafta tüm kategorilerde 2 bandında oranlarla izlenmişken bu hafta iki kategoride izleyicisini artırmayı ve bir kategoride 3 barajını aşmayı başardı. Elimi Bırakma'nın 48. bölümü Total'de 2.94 reytingle on üçüncü, AB'de 2.74 reytingle onuncu ve ABC1'de 3.0 reytingle on ikinci sırada yer aldı.

 

BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER

Cenk - Azra, ben seni mutlu görmek istiyorum. Yüzündeki gülümsemeyi görmek istiyorum. 
 
Feride - Ne oldu da soframız ıssız, evimiz çorak oldu?
 
Cenk - Benim Barış'ı kıskandığım falan yok. Benim kıskandığım tek bir durum var: Azra'nın gülmesine sebep olan kişi ben değilim.
 
Damla- Bu sadece beni hikayem değil, öyle değil mi?
Arda - Galiba değil ama kabul edelim, berbat bir hikayemiz var.
 
Damla - Neden öfkelisin?
Arda - Neden soruyorsun?
Damla - Çünkü ben de senin sadece bu olduğuna inanmıyorum. Ben de seni anlamak istiyorum. Evet, neden?
Arda - Bilmem...Çaresiz olduğum için galiba. Hiçbir şeye gücüm yetmediği için... Dünyada en çok sevdiğim, imrendiğim adam gözümün önünde acı çekerken, kaybolup giderken, yok olurken benim elimden hiçbir şey gelmediği için... Yani senin anlayacağın, benimki bir başarı hikayesi değil.

İZLEYİCİ YORUMLARI

 

Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #BirBilsen başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda en sevilen sahnelerin Azra ve Cenk arasında gerçekleşen dans sahnesiyle Cenk ve Küçük Tanemin diyaloğu olduğu görüldü. Kazanın ardındaki gerçeklerin yarattığı şaşkınlığa dair yorumlar ve dizinin yeni karakterlerine çok zaman ayrıldığıyla ilgili eleştiriler dikkat çekti.

 

 

 

 

Siz Elimi Bırakma'nın 48. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz ve sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Bölüme dair eleştirileriniz neler? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri