1001 Tv 28.11.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Alina Boz ve Alp Navruz, Seray Gözler, Dolunay Soysert ve Nihat Altınkaya'nın başlıca rollerini paylaştığı, Üs Yapım imzalı Elimi Bırakma bu hafta 55. bölümüyle ekrana geldi. Kayıp olan Damla'nın aranışının ve Azra'nın hamilelik haberinin damga vurduğu bölümde yaşanan olaylara, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:


Barış konağa beraberinde polisle gelir. Barış, Feride Hanım'ı Damla'nın kaybolmasıyla ilgili olarak şikayet etmiştir. Feride Hanım ifade vermeye emniyete gider.
Azra ve Cenk'in çaldığı kapıyı başkası açar. Damla ise kapıyı Gürkan'a açmıştır. Damla'nın saklanması Barış'ı yumuşatmak için Gürkan'ın bir planıdır. Azra ve Cenk, Damla'nın bulunduğu evin kapısını çalmak üzereyken Serap'tan olanları haber veren bir telefon alırlar ve oradan ayrılırlar. Cenk ve Barış emniyette tartışırlar. Bu sırada Feride Hanım fenalaşır. Feride Hanım'ın fenalaşması üzerine Gürkan yaptığı plandan pişmanlık duyar ve plana son vermeye karar verir. Damla emniyete giderek kaçırılmadığı ve alı konulmadığına dair fade verir ve ardından konağa döner, özür diler ve oradan ayrılacağını söyler. Damla konağa gelmeden önce babasına gitmiş ve Feride Hanım'ı şikayet ettiği için ondan hesap sormuştur. Barış ise tekrar eğer eve dönmezse onlara zarar vereceğini söylemiştir. Damla, Arda'ya onu sevdiğini ama artık birlikte olamayacaklarını ve boşanmak istediğini söyler. Arda'ın üzüntüsünü gören Serap, Barış'la konuşmaya gider. Görüşme kötü sonuçlanır. Serap'ın moralinin bozukluğunu gören Gürkan onunla konuşur ve Damla'yı saklayanın kendisi olduğunu itiraf eder.
 

Cenk, Barış'a karşı açtığı davayı kazanma ihtimalinin düşük olduğunu öğrendiğinde uzlaşmayı ve tazminat ödemeyi kabul etmek zorunda kalır. 
Barış ve Damla eve döndüklerinde Arda'yı kapıda bulurlar. Arda boşanmak istemediğini tekrar söyler. Barış, bu evliliğin devamını kabul etmek için bir şartı vardır: Arda'da orada kalacaktır. 
 
Azra'nın evde küçük bir baygınlık geçirmesi üzerine hamile olduğundan şüphelenen Şirin onu, doktora gitmeye ikna eder. Azra hamiledir. Cenk'e bunu hoş bir sürprizle haber verir. Habere bütün aile çok sevinir.
 
Cenk'in doğum günüdür. Evde büyük ve gizli bir hazırlık yaşanır. Cenk ise evde kimse doğum gününü kutlamadığı için hayal kırıklığına uğramıştır. Babaannesinin önerisiyle, Azra'dan hiçbir şeyi saklamamak için tazminat meselesini ona anlatır. Azra, Cenk'e haber vermeden Barış'tan hesap sormaya gider. Orada fenalaşır. Olayı Barış'tan öğrenen Cenk hastaneye koşar. Cenk'le konuşan doktor, Azra'nın sağlığının doğum yapmasına izin vermeyeceğini ve hayatını kaybedebileceğini söyler.

REPLİKLER


Feride
Duyduğun benim sesim değil, vicdanının sesi, Barış Bey.
 
Feride - Göz nereye bakarsa gönül oraya gider. Gönül nereye giderse ayak oraya koşarmış.
 
Feride - Evlat bizim diye eğriyi doğrultamayız. Doğruyu da eğip bükemeyiz. Arda'nın yeri karısının yanıdır. Dğrusu bu. Olmayanı oldurtmak, kendimize uydurmaya çalışmak hiçbir işe yaramaz. Ortalık yanarken kafamızı çeviremeyiz, birbirimizi  çocuk gibi avutamyız da. Canımızı acıtsa da zorumuza da gitse ne icap ediyorsa onu yapacağız.
 
Azra - Ne güzel bir adamsın sen, Cenk. Çocuğumuz senin gibi bir babası olacağı için çok şanslı.
Cenk - Asıl senin gibi bir annesi olacağı için şimdiden çok şanslı. Se dokunduğun her şey güzelleştiriyorsun. Ben senden önce ne kadar farklı bir adamdım, şimdi nasıl bir adamım? Sen benim güneşimsin, Azra.
Azra - Aşka, sevgiye inanmayı sen öğrettin bana. Ben mucizelere inanmayı senin sayende öğrendim. 
Cenk - Benim mucizem sensin. Beni sakın yalnız bırakma olur mu?
Azra - Asla! Asla bırakmayacağım ben seni.


REYTİNG: 

İki sezondur pazar akşamları ekrana gelen, birkaç hafta önce ise salı akşamları ekrana gelmeye başlayan Elimi Bırakma bu değişiklikten olumsuz etkilendi. TRT 1'nin sevilen draması ekrana gelmeye başladığı ilk yaz sezonunda 7 barajına yakın oranlar alırken ikinci sezonunda kan kaybetmeye başladı. Gün değişikliği ile 1 bandında oranlara kadar geriledi. Dizinin 55. bölümü tüm kaetgorilerde reyting kaybetti ve hiçbirinde en çok izlenen ilk 20 program arasına giremedi; Total'de 1.98 reytingle yirmi dokuzuncu, AB'de 1.32 reytingle otuz üçüncü ve ABC1'de 2.05 reytingle yirmi altıncı sırada yer aldı.

İZLEYİCİ YORUMLARI

Elimi Bırakma'nın 55. bölümü sırasında #MucizemSensin etiketi ile sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. Yapılan yorumlarda hem sevinç hem de göz yaşı vardı.Siz Elimi Bırakma'nın 55. bölümünü nasıl buldunuz? En sevdiğiniz sahneler ve replikler hangileriydi? Eleştirdiğiniz yanları oldu mu? Sayfanın altında yer alan yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın.
Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri