1001 Tv 28.11.2019 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

Elimi Bırakma'nın 54. bölümünde neler olduğuna yakından bakalım.

Barış, Damla'yı beklerken gelen Gürkan'dır. Gürkan ve Sumru, Barış'a Damla'yı tehdit ettiği için tepki gösterirler.

 
Diğer taraftaysa Arda'nın Damla'nın mektubuyla gelmesi üzerine evdekiler neler olup bittiğini anlamaya çalışmaktadır. Arda büyük bir öfke patlaması yaşar. Azra ve Cenk, Barış konusunda tartışırlar. 
 
Arda, Damla'nın kendisini sevmediği için gittiğini düşünüyorken Cenk ona, Damla'nın onu sevdiğini Feride Hanım'a söylediğini anlatır. Arda bunun üzerine  Damla'nın gidiş sebebinin babasıyla yaptığı konuşma olduğunu anlar. Cenk, Damla'yı tehdit ettiğini düşünerek Barış'la konuşmaya gider. Tartışırlar. Cenk, Damla'nın oraya dönmediğini anlayınca oradan ayrılır. Cenk, Azra ve Feride Hanım, Damla'yı Sumru'nun sakladığından şüphelenirler.
 
Serap, Sumru'ya Damla'nın konak ayrıldığını söyleyerek buna sebep olduğunu için Sumru'yu suçlar. Sumru ise, bu konuşmanın hemen ardından Barış'a Damla'nın konaktan ayrıldığını haber verir. Barış, Damla'nın nerede olduğunu öğrenmek için Çelenlerin konağına gelir. Cenk ile yine tartışırlar.
 
Gürkan, Sumru'ya, Barış'a karşı olan hisselerini fark ettiğini ama Damla ile onu ayırmaya çalışarak hata ettiğini söyler ve Sumru'yu Damla'yı saklamakla suçlar. 
Cenk, GSM kayıtlarından Damla'nın evden ayrılmadan en son Sumru'yla konuştuğunu öğrenir ve bunu Barış'a da haber verir. Barış, Sumru'dan hesap sorar. Sumru, Barış'ın sert tavrı üzerine iş ortaklıklarını bitirmeye karar verdiğini söyler. Barış, ondan özür diler.
 
Arda, Barış'a gider ve Damla'yı birlikte aramayı önerir. Barış bu teklifi kabul eder.
Damla, Azra'yı arayarak iyi olduğunu söyler ama yerini söylemeden telefonu kapatır. Azra ve Cenk telefon sinyalinin geldiği yeri bulurlar. Sinyalin geldiği eve vardıklarında Gürkan'da oraya gelmiştir; onları görünce saklanır. Azra ve Cenk kapıyı çalarlar. Kapıyı Damla açar.
 
 
REPLİKLER
 
Cenk - İnsanın kim olduğunu seçimleri belirliyor. Neyi seçerse içinde onu büyütüyor. Kini seçersen kini besleyip büyütüyorsun, nefreti seçersen nefreti. Sevgi de aynı şekilde ama... Sevgili seçersen içinde sevgi büyüyor, sevgi çoğalıyor.
Azra - Neyi seçersen ona bürünüyorsun yavaş yavaş. O yüzden sevgi emek ister zaten.
 
Şirin - Birini sevdiğinde herkesin kalbi küt küt çarpmıyor mu? Terk edildiğinde aynı kalp bu defa paramparça olmuyor mu? Sırf o var diye, dünya daha güzel, daha yaşanılası bir yer haline gelmiyor mu? Onun gülüşünde saklanmayı alabileceğin en güzel hediye saymıyor musun? Onunla doya doya nefes alırken onsuz kaldığında aynı nefes seni boğmuyor mu? 
Elimi Bırakma Elimi Bırakma

Paylaş

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri