Işınla Bizi Scotty 29.04.2017 Hayat Bazen Tatlıdır
Hayat Bazen Tatlıdır
Ekranlar yine hareketlendi; özellikle de peş peşe yaşanan final anonslarıyla.
 
Bu hafta FOX'un, Endemol Shine Türkiye tarafından hazırlanan dizisi Dayan Yüreğim veda etti. Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan'ın başrollerini paylaştığı dizi başladığı günden beri beklenen reytinglere ulaşamamıştı ve 13 bölüm yayında kalabildi.
 
FOX'un final anonsu yapılan diğer bir dizisi de O Hayat Benim oldu. Dördüncü sezonundaki Pastel Film dizisi, son haftalarda reytinglerinde kayıp yaşamaya başlamıştı. FOX, yeni projelerinden Savaşçı'yı Pazar akşamına yerleştirerek, O Hayat Benim'i de Salı'ya kaydırmıştı. Kanalın bu kararı kendisi için çok isabetli oldu; çünkü Savaşçı, yayınlanan iki bölümüyle tüm gruplarda 6-7 üzeri reyting alarak FOX'un son zamanlardaki en başarılı projesi olmuş durumda. Zaten inişte olan O Hayat Benim de gün değişikliğinin getirdiği kayba dayanamadı ve sezon sonunu beklemeden final kararı aldı. Dizi, Salı akşamı yayınlanacak olan 131. bölümüyle son kez ekrana gelecek.
 
Sezona iyi denebilecek bir başlangıç yapan, TOTAL'i genel olarak iyi götüren ama AB ve ABC1 gruplarında sezon boyunca zayıf sonuçlar alan Hayat Bazen Tatlıdır için de final kararı alındı. Birce Akalay, Kanbolat Görkem Arslan ve Anıl Tetik'in başrollerini paylaştığı Süreç Film yapımı dizi, 30 Nisan Pazar akşamı 26. bölümüyle veda ediyor.
 
Yeni yapım firması Dark Story'nin ilk projesi olan Kara Yazı da final duyurusu yapılan dizilerden oldu. Haluk Bilginer, Emre Kınay, Zeynep Çamcı ve Ushan Çakır'ın başrollerini paylaştığı Kanal D'nin iddialı dizisi, bir türlü beklenen performansa ulaşamadı. Kanal, Kara Yazı'ya yer açabilmek için Hayat Şarkısı'nı Pazar'a kaydırmış; sonuçtan memnun olmayınca iki dizinin yerini değiştirmişti. Kara Yazı'nın durumunda yine değişiklik olmayınca dizinin 5. bölümüyle 30 Nisan akşamı final yapacağı duyuruldu. Ne var ki Cuma gününden başlayarak 'final' ibaresi hem kanalın sitesinden hem resmi hesaptan kaldırıldı. Dizinin yayın saati şu an için 22.15'e çekildi. Reyting sonuçları umulanın çok altında gelirse bir daha final duyurusu yapılmadan yayından kalkabilir. Kanal D bu diziyle ilgili neler planlıyor göreceğiz.
 
Bu hafta iki yeni dizi var; her ikisi de Atv'de. İlki, Erler Film tarafından hazırlanan, Amine Gülşe ve Burak Serdar Şanal'ın rol aldığı İkisini de Sevdim. Dizinin Perşembe akşamı yayınlanan ilk bölümü TOTAL'de 2.47 reytingle 22, AB'de 1.27 reytingle 36 ve ABC1'de 1.84 reytingle 24. sırada yer aldı. İyi bir başlangıç yapamayan dizinin 2. bölümde durumunu toparlayıp toparlamayacağını göreceğiz.
 
Atv'nin bu hafta yayına başlayan diğer dizisi Seni Kimler Aldı da -diğer yeni dizisi gibi- dram türünde. Basına başrol oyuncularından Yurdaer Okur'un ayrılıp yerine son dakikada Serhan Yavaş'ın geçmesiyle konu olan dizinin kadrosunda ayrıca Duygu Yetiş, Fulya Zenginer ve Yiğit Kirazcı bulunuyor. Seni Kimler Aldı, 30 Nisan Pazar akşamı başlıyor.

Genelde romantik-komedilerle dolu olmasına alıştığımız yaz sezonu için henüz sadece dram dizileri başlıyor ve konuşuluyor. Şu ana dek anons edilmiş tek romantik-komedi/komedi dizisi Şevkat Yerimdar. Limon Film tarafından FOX Türkiye için hazırlanan, başrollerinde Özgürcan Çevik ve Başak Parlak'ın yer aldığı dizi 2016 yaz sonunda çekilmeye başlamış, son bahar-kış sezonu tanıtım filmlerinde yer almış ama kanalın yayın günleri başka dizilerle dolunca beklemeye alınmıştı. Şimdi yaz sezonun yaklaşmasıyla birlikte Şevkat Yerimdar'ın tanıtımları kanalda yeniden görünmeye başladı. Henüz yayın tarihi netleşmedi ama gerçekten de yaz sezonu bu dizi için, kış sezonundan daha uygun olacaktır.  
Hayat Bazen Tatlıdır Hayat Bazen Tatlıdır Hayat Bazen Tatlıdır

Paylaş

 

Tüm Hayat Bazen Tatlıdır Bilgileri