1001 Tv 12.09.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor

Eylül ayının gelmesiyle birlikte ekranda yeni sezona girdik. Tüm kanalların birbirinden iddialı dizileri bir bir boy göstermeye başladı. Sezonun ilk dizileri 8 Eylül Pazar akşamı Show Tv'de yayına başlayan Aşk Ağlatır ve 9 Eylül Pazartesi akşamı Star'da yayına başlayan Çocuk, 12 Eylül Perşembe akşamı aynı anda yayına başlayacak olan FOX dizisi Mucize Doktor ve TRT 1 dizisi Şampiyon oldu.

Şimdi önümüzdeki günlerde izleyeceğimiz dizilere yakından bakalım.
 

Mucize Doktor

Yapımcılığını Faruk Bayhan'ın, yönetmenliğini Yusuf Pishasan'ın üstlendiği, senaryosunu Pınar Bulut ve Onur Koralp'ın kaleme aldığı Mucize Doktor bir uyarlama. Kore yapımı Good Doctor dizisinden uyarlanan diziyi FOX için hazırlayan, uyarlama projeleriyle tanıdığımız MF Yapım.

Dizinin başrolünü, Medcezir, Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Yüzyüze dizilerinden tanıdığımız Taner Ölmez üsteliniyor. Dizinin diğer rollerinde son olarak Yasak Elma'da izlediğimiz Onur Tuna, Bizim Hikaye'de izlediğimiz Reha Özcan, Fazilet Hanım ve Kızları'nda izlediğimiz Hazal Türesan ve Kızım'da izlediğimiz Sinem Ünsal yer alıyor.

Mucize Doktor,  taşrada bir şehirde doğan ve babası tarafından evlatlıktan reddedildikten sonra yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından, asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını anlatıyor.

12 Eylül Perşembe - FOX
Şampiyon

Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar, Yıldız Çağrı Atiksoy, Erkan Avcı ve İlayda Alişan gibi oyuncuları bir araya getiren dizi bir baba-oğul hikayesi.

BSK Yapım'ın TRT için hazırladığı dizinin yönetmen koltuğunda  Ketche ( Hakan Kırvavaç ) otururken senaryoyu Alphan Dikmen, Başak Angigün kaleme alıyor.

Tolgahan Sayışman'la baba-oğul olarak izleyeciğimiz küçük oyuncu ise son olarak Gülperi dizisiyle ekranlarımızda olan Emir Özyakışır.

Konusu: 

"Kafkas" lakaplı Fırat Bölükbaşı, gelecek vadeden genç bir boksörken hayatının fırsatı ayağına gelir. Ama bu fırsat büyük bir trajediye dönüşerek onu bir anda hayatının en karanlık dönemine itmiştir. Oğlu Güneş 7 yaşına geldiğinde ise kaderi onu yine ringe çağırır. Kafkas'ın tutunacağı tek dal olan Güneş'e de annesinden amansız bir hastalık miras kalmıştır. Hayatla maçını 7 yıl önce kaybeden Kafkas'ın rövanşı kaybetmeye hiç niyeti yoktur. Canı ne kadar acırsa acısın "Şampiyon" yıkılmaz ve hep aynı sözü tekrarlayarak dikilir hayatın karşısına; Bir raunt daha!

12 Eylül Perşembe - TRT 1


 
Kuzey Yıldızı

Geçtiğimiz yıllarda Süreç Film ve Show Tv ortaklığında izlediğimiz yöresel bir komedi olan Yeni Gelin'in ardından, aynı ortaklık bu kez bir Karadeniz komedisi olan Kuzey Yıldız'ını ekranlarımıza getirmeye hazırlanıyor.

Yönetmen koltuğuna Ersoy Güler’in oturduğu, başrollerini Aslıhan Güner ve İsmail Demirci'nin paylaştığı dizinin kadrosunda ayrıca Toygan Avanoğlu, Cezmi Baskın, Zeynep Kankonde, Hüseyin Soysalan, Uğur Demirpehlivan gibi komedinin sevilen isimleri yer alıyor.

Kuzey ve Yıldız'ın yıllara dayanan aşk hikayesinin anlatıldığı dizinin konusu şöyle:

Yıldız, Kuzey’i, kendini bildi bileli sevmektedir. Ondan başkasını gözü görmemiştir. Aileler de birbirinin can dostu olduğundan Kuzey’le Yıldız’a ivedilikle birer söz yüzüğü takılır. Amma Kuzey, üniversite okumak için İstanbul’a gittiğinde tüm sözlerini unutur, yeni aşklara yelken açar. Bu durum, ailesi ve Yıldız tarafından öğrenildiğinde ise, Kuzey, kendi ailesi dahil köydeki herkes tarafından aforoz edilir. Artık Kuzey’in ne bir memleketi, ne de bir ailesi vardır. Yıldız, kalbine çakılan bir kazıkla öylece kalakalmış, bunun acısını, bir an olsun unutmamıştır. Kuzey, aşık olduğu kadınla evlenmiş, üç çocuk sahibi olmuştur ama Yıldız’a yaşattığını tam yirmi sene sonra yaşamış, terk edilmiş; üstelik dolandırılıp sıfır noktasına gelmiştir. Kuzey, yıllar önce binbir umutla geldiği ve hayallerini, en güzel günlerini yaşadığı şehri, üç kızıyla birlikte terk edip memleketine dönmeye karar verir. Kızlarıyla birlikte kendisini doğduğu topraklara kabul ettirecek, ettiremese de gitmeyecek, orada kalacaktır. Ama Yıldız, onu geldiği yere göndermeye, onu döndüğüne pişman etmeye yeminlidir.

14 Eylül Cumartesi - Show Tv
 

Benim Adım Melek

Benim Adım Melek, yine TRT için hazırladıkları Elimi Bırakma dizisinden tanıdığımız Üs Yapım ve Süreyya Önal'ın hazırladığı, başrolünde son olarak İkizler Memo-Can'da izlediğimiz Nehir Erdoğan'ın ve son olarak Kalbimdeki Deniz'de izlediğimiz Kutsi'nin yer aldığı bir dram. Cem Akyoldaş'ın yönetmenliğini üstlendiği, Nilüfer Özçelik ve Berfu Ergenekon'un senaryosunu kaleme aldığı dizinin müzikleri ise Aydilge Sarp (Jenerik) ve Yıldıray Gürgen'e ait.

Oyuncu kadrosunda ayrıca Mustafa Mert Koç, Rabia Soytürk, Kaan Çakır, Ece Özdikici, Zeyno Eracar, Nizam Namidar, Zeynep Özder Birde, Ulvi Kahyaoğlu, Hande Kaptan, Muharrem Türkseven, Poyraz Ar ve usta oyuncu Şerif Sezer'in bulunduğu dizi, anneliğin tüm zorluklara rağmen vazgeçmek değil aksine çocukların için hayata sımsıkı tutunmak olduğunu vurguluyor. Nehir Erdoğan’ın Melek karakterine hayat verdiği dizide bir annenin ayakta kalma çabası ve üç çocuğuyla verdiği yaşam mücadelesine dikkat çekiliyor.

25 Eylül Çarşamba - TRT 1
 

Kurşun

4 Sezon boyunca başrolünü üstlendiği Diriliş Ertuğrul'un sona ermesiyle nasıl bir projede yer alacağı merak edilen Engin Altan Düzyatan, tercihini bir dönem dizisinden yana kullandı.  

Most Production - Gül Oğuz'un FOX için hazırladığı dizinin yönetmenliğini Muratcan Oğuz ve Burak Arlıel üstlenirken, senaryosunu Ezel, Uçurum, Bir Küçük Eylül Meselesi, 20 Dakika gibi yapımlardan tanıdığımız Kerem Deren'le birlikte Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar kaleme alıyor.

Engin Altan Düzyatan'ın başrolleri son olarak Hakan: Muhafız'da izlediğimiz Burçin Terzioğlu'yla paylaştığı dizinin kadrosunda ayrıca Berrak Ataç, Sarp Akkaya, Bora Akkaş, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık ve Seda Akman gibi oyuncular bulunuyor.

Konusu:

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak.

Yayın tarihi belli değil.


Diriliş Osman

TRT'de 4 sezon ekrana geldikten sonra geçtiğimiz sezon sona eren Diriliş Ertuğrul, yeni bir hikaye ve isimle devam ediyor. Diriliş Osman adıyla devam edecek olan, Osman Gazi'nin hikayesinin anlatılcağı yeni projenin başrolünde ise Burak Özçivit yer alıyor. 

Diriliş Ertuğrul'u olduğu gibi bu projeyi de Tekden Film hazırlıyor, ancak Diriliş Osman'ın yeni bir yayıncı kanalı var: Atv. 

Burak Özçivit rolüne hazırlanmak için uluslararası eğitmenlerden aylar süren bir at binme, kılıç kullanma, okçuluk ve koreografi dersleri aldı.

Dizinin yayın tarihi henüz netleşmedi, yayın günü olan çarşambanın değişip değişmeyeceği de henüz bilinmiyor.  


Aşk 101

Çağatay Ulusoy'un başrolünde olduğu Hakan: Muhafız ile ilk orijinal Türk dizisine imza atan Netflix, Beren Saat'in başrolünde yer aldığı fantastik drama Atiye'yi anons ettikten sonra 3. orijinal projesi olarak, bir gençlik dizisi olan Aşk 101'i duyurdu.

Netflix için Ay Yapım'ın hazırladığı dizinin başrollerinde Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Alina Boz, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, İpek Yazıcı ve Selahattin Paşalı üstleniyor.

Yönetmenliğini Ahmet Katıksız'ın üstlendiği dizinin senaryosunu ise Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayetler gibi başarılı yapımların da senaryosunu yazan Meriç Acemi üstleniyor.

1990'lar Türkiyesi'nde, dışlanmış bir grup gençin, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için el ele verişinin anlatıldığı dizinin yayın tarihi henüz belli değil.
 

Maraşlı

Bir Zamanlar Çukurova ve Söz gibi başarılı projelere imza atan TIMS&B’nin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar, uzun süredir üzerinde çalıştıkları yeni dizileri ‘Maraşlı’ dizini geçtiğimiz günlerde basına duyurdu.

“Bir fedai hikayesi” olarak tanımlanan ve hazırlık süreci büyük gizlilik içinde aylardır devam eden ‘Maraşlı’nın isimli iddialı dizinin senaryonu Söz ve Poyraz Karayel gibi başarılı dizilerin senaristi Ethem Özışık kaleme alıyor.

Yapımcılar, dev projenin başrolünde de Türkiye’nin en ünlü oyuncularından biriyle çalışılacağını belirtiyorlar.

Projenin detayları, başrolünde yer alacak oyuncu ve yayın tarihi henüz bilinmiyor.

 

Sefirin Kızı

Star Tv geçtiğimiz günlerde yeni dizisi Sefirin Kızı'nı duyurdu. Son olarak Ölene Kadar'da izlediğimiz Engin Akyürek'in uzun süre ara verdiği ekrana döneceği proje olan Sefirin Kızı'nın diğer başrol oyuncusu ise Neslihan Atagül.

Yapımına NGM ve O3 Medya’nın birlikte imza attığı, iddialı projede Engin Akyürek yörenin sözü geçen, varlıklı adamı Sancar Efeoğlu’nu canlandıracak.

Çekimlerinin Ege’de yapılacağı dizinin yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak otururken, senaryosunu Sen Anlat Karadeniz, İnadına Aşk gibi dizilerle tanıdığımız Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor.

Mucize Doktor Mucize Doktor

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri