1001 Tv 16.09.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor

Yeni sezonda ekranımızda yer alacak yeni dizilerin beşiyle şimdiden tanıştık. 9-15 Eylül haftasında Çocuk, Kuzey Yıldızı, Mucize Doktor ve Şampiyon dizileri ilk bölümleriyle; Aşk Ağlatır ise ikinci bölümüyle ekrana geldi. Bu dizilerin bazıları zayıf başlangıçlar yaparken bazıları ise dikkat çekici derecede başarılı başladı sezona.

Taner Ölmez, Onur Tuna, Reha Özcan, Hazal Türesan ve Sinem Ünsal'ın önemli rollerini paylaştığı, FOX'un uyarlama dizisi Mucize Doktor, son yıllardaki en başarılı açılışlardan birini gerçekleştirdi. Kore yapımı 'Good Doctor  isimli diziden uyarlanan, savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından özel bir hastanede asistan cerrah oluşunu anlatan dizi Total'de 7,69 reytingle, AB'de 8,35 reytingle ve ABC1'de 8,53 reytingle tüm kategorilerde, sadece yayın günü olan perşembenin değil, tüm haftanın birinciliğine yerleşti. Dizinin aynı akşam, ilk bölümün hemen ardından ekrana gelen tekrar bölümü de Total'de 5,09 reytingle, AB'de 4,93 reytingle ve ABC1'de 5,87 reytingle yine tüm kategorilerde ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı ve gelecek bölümlerde reytingini hızla, çok daha yükseğe taşıyacağının da sinyallerini verdi.

Mucize Doktor'la aynı anda yayına başlayan TRT 1'in baba-oğul draması Şampiyon ise, rakibinin bu sıra dışı başarısından hayli olumsuz etkilendi. Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar ve Yıldız Çağrı Atiksoy'un başrollerini paylaştığı, oğlunun tedavisi için gereken parayı bulabilmek için yeniden ringlere dönmek zorunda kalan eski bir boks şampiyonunun ve oğlunun hikayesini anlatan dizinin ilk bölümü Total'de 2,80 reytingle yayın gününde yedinci ve haftalık dizi reytingleri listesinde on altı olurken, AB'de 2,41 reytingle yayın günüde sekizinci ve tüm haftada on beşinci, ABC1'de yayın gününde yedinci ve tüm haftada on altıncı sırada yer aldı. Şampiyonun ilk bölüm tekrarı da, bölümün kendisi gibi 2 bandında izlendi.

 Haftanın ilk gününde ekrana gelen Çocuk'un da iddialı bir başlangıç yapabildiğini söylemek güç. Nazan Kesal, Merve Çağıran, Serhat Teoman, İsmail Hacıoğlu ve Ceyda Ateş'in başrollerini paylaştığı Star Tv dizisi ilk bölümüyle Total'de 3,26 reyting, AB'de 3,24 reyting ve ABC1'de 3,03 reyting elde etti. Bu oranlarla yayın günü olan Perşembe'de 5-6. sıralarda kendisine yer bulurken haftalık reyting listesinde sadece AB kategorisinde ilk on yapım arasına girebildi. Dizinin, aynı hedef kitleye hitap eden diziler olan Yasak Elma ve Zalim İstanbul'un yeni sezon bölümleriyle aynı akşam ekrana geliyor oluşu kendisi için dezavantaj oluşturdu. Yayın gününün ya da başlangıç tarihinin farklı olması şansını artırabilirdi. 


Show Tv'nin geçtiğimiz sezonlarda cumartesi akşamları ekrana gelen, Süreç film tarafından hazırlanan komedisi Yeni Gelin'in yerine getirdiği, yine aynı yapım firması tarafından hazırlanan Karadeniz komedisi Kuzey Yıldızı da kanalını memnun edici bir başlangıç yaptı. Aslıhan Günel ve İsmail Demircinin başrollerini paylaştığı dizinin ilk bölümü Total'de 3.82 reytingle rakipleri Bir Aile Masalı ve Kalk Gidelim'i geride bırakarak üçüncü olurken AB'de 3,45 reytingle dördüncü ve ABC1'de 3,75 reytingle yine yayın gününün en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Haftalık dizi reytingleri listesinde de tüm kategorilerde ilk on içine girmeyi başardı.

Show Tv'nin dram türündeki yeni dizisi Aşk Ağlatır, 2 bandında mütevazı bir başlangıç yapmışken 15 Eylül'de ekrana gelen ikinci bölümüyle dikkat çekici bir sıçrayış gerçekleştirdi. Denizcan Aktaş ve Hafsanur Sancaktutan'ın başrollerini paylaştığı, MF Yapım tarafından hazırlanan uyarlama dizinin 2. bölümü Total'de 5,10 reytingle yayın gününün en çok izlenen programı olmayı başardı. AB ve ABC1 kategorilerinde ise sırasıyla 3,97 ve 4,43 reyting elde eden dizi yayın gününün en çok izlenen dizisi oldu. AB kategorisinde haftanın en çok izlenen beşinci dizisi olmayı başaran Aşk Ağlatır, diğer kategorilerde yedinci sırada yer aldı.

 

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri