1001 Tv > Gündem Yorumları > Ekranın yeni dizilerine yakından bakalım

Ekranın yeni dizilerine yakından bakalım

1001 Tv | 04.09.2023 | Dilek taşı
Dilek taşı

Ekranlarda sonbahar-kış sezonu başlıyor. Yeni sezonun yeni dizileri de birer birer kendi gösteriyor. Eylül ayında ekranlarımızda olacak yeni dizilerere yakından bakalım.

Dilek taşı

 SAFİR

 
"Saklı kalan bir aşk hikayesi" sloganıyla duyurulan Safir, yeni sezon ilk dizisi olarak izleyiciyle buluşuyor. "Aşk ve Mavi", "Kırgın Çiçekler" ve "Tozluyaka" gibi dizilerin yapımcısı NTC Medya tarafından atv için hazırlanan dizi Kapadokya'da çekiliyor. Son olarak "Sevmek Zamanı" dizisinde izlediğimiz İlhan Şen ve "Baba" dizisinde izlediğimiz Özge Yağız'ı buluşturan Safir'de başrolde onlara Burak Berkay Akgül katılıyor. 
 
Dizinin yönetmeni Semih Bağcı, senaryoyu ise Burcu Över kaleme alıyor. Hikaye de yine Burcu Över'e ve Gül Abus Semerci’ye ait. Oyuncu kadrosunda İpek Tuzcuoğlu, Erkan Bektaş, Müfit Kayacan, Nur Yazar, Can Bartu Arslan, Gizem Sevim, Münir Can Cindoruk, Serdar Bordanacı, Sevda Baş, Selin Işık, Efe Taşdelen, İlayda Taşdelen, Serkan Taştemur, Can Remzi Ergen, İlda Özgürel yer alıyor.
 
Pazartesi akşamları ekrana gelecek olan Safir'in konusu ise şöyle: "Küçüklüklerinden beri gizli ve büyük bir aşk yaşayan Yaman ve Feraye’nin kavuşmalarına çok az bir zaman kalmıştır. Yaman'ın ağabeyi Ateş’in eve dönüşü ve tüm Gülsoy ailesinin bir araya gelişiyle Yaman, Feraye ile aşklarını herkese ilan etmeye karar verir. Ancak arka arkaya gelen beklenmedik olaylar yeni çıkmazlarla bütün yolları kapatacak ve acı tecrübelerle anlayacaklardır ki “Kaderle savaşırsan o da seninle savaşır!”…
 
 
atv, 4 Eylül Pazartesi


Dilek taşı

 DİLEK TAŞI

 
Kanal D'nin Pastel Film imzalı dizisi Dilek Taşı 1980'li yıllarda geçen bir bir dönem dizisi. Öyle Bir Zaman Geçer Ki ve Kulüp gibi, dönem dizilerinde izlemeye alışık olduğumuz Salih Bademci, son olarak Sıcak Kafa ve Kasaba Doktoru dizilerinde başrolde izlediğimiz Hazal Subaşı ve son olarak Merve Kült filminde izlediğimiz Ozan Dolunay'la başrolleri paylaşıyor.
 
Yönetmen koltuğunda Altan Dönmez'in oturduğu ve senaryosunu Can Sinan'ın kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz yer alıyor.
 
80’li yılların İstanbul’unda geçen ve dönemin toplumsal olaylarının yansıtılacağı dizi bir baba-kız hikayesine odaklanıyor.
 
Kanal D, 7 Eylül Perşembe


Dilek taşı

 BAMBAŞKA BİRİ

 
2017 yazında Show TV'de yayınlanan "Aşk Laftan Anlamaz" adlı romantik komedide bir araya gelen ve bu diziyle büyük bir hayran kitlesi edinen Hande Erçel ve Burak Deniz, altı yıl sonra bu kez FOX'ta ekrana gelecek suç-dram türündeki Bambaşka Biri dizisi ile yeniden başrolleri paylaşacaklar. 
 
Poyraz Karayel, Söz, Maraşlı gibi pek çok başarılı dizinin senaristi olan Ethem Özışık'ın senaryosunu yazdığı ve Yasak Elma, Sadakatsiz gibi çok izlenen dizilerin yönetmeni Neslihan Yeşilyurt'un yönettiği Bambaşka Biri'nin oyuncu kadrosunda ayrıca Cem Davran, Begüm Akkaya, Uğur Uzunel, Menderes Samancılar ve Aslı Orcan yer alıyor.
 
Pazartesi akşamları ekrana gelecek olan dizinin konusu ise şöyle: "Ormanda vahşice işlenen Hamdi Atılbay cinayeti, karışık geçmişini arkada bırakarak artık yeni düzenini kurmak isteyen genç savcı Leyla (Hande Erçel) ile düzenli ve şöhret dolu bir hayata sahip olan hırslı gazeteci Kenan’ın(Burak Deniz) yollarını kesiştirir. Ne var ki bu cinayet, sadece onların aşklarının değil aynı zamanda hayatlarıyla ilgili bildikleri doğruların yıkılacağının da habercisidir.
 
Birbirinden hırslı bu iki karakter, çıkar çatışmaları arasında birbirlerini umutsuzca isteyecekleri bir girdaba düştüklerinden habersizdir. Kenan, güzel ve kararlı savcıdan ilk görüşte etkilenir. Ancak Leyla, habercilik hırsı içerisinde bildiklerini kendisine saklayan Kenan’a şüpheci yaklaşır. Onda adını koyamadığı bir tekinsizlik hisseden Leyla, Kenan’ın gözlerinin arkasındaki yabancıyla tanıştığında birçok şey anlam kazanacaktır.
 
Ülkeyi karıştıran cinayet ile ilgili Kenan’ı çeken tek şey olayın haber değeri değildir. Kendisini sürekli bu vesileyle tanıştığı savcıdan uzak kalamaz halde bulan Kenan, Leyla’ya daha da yakın olmak için çabalar. Aynı şeyleri Leyla da hissetmiştir, ancak Kenan’ın babasının başsavcı Turan olması da dahil pek çok sebep, onu Kenan’dan uzak durmaya zorlar. Ama Leyla da yavaş yavaş herkesin hayran olduğu adama çekilmekten kendini alıkoyamaz."
 
FOX, 11 Eylül Pazartesi


Dilek taşı

 YABANİ 

 
FOX'un bir diğer yeni dizisi Yabani, salı akşamları ekrana gelecek. NTC Medya imzalı diziyi M. Çağatay Tosun yönetiyor ve senaryoyu Hilal Yıldız kaleme alıyor. Kardeşlerim ve Gizli Saklı dizilerinde izlediğimiz Halit Özgür Sarı ve son olarak Aziz, ardında da Ömer dizilerinde izlediğimiz Simay Barlas'a başrollerde Dolunay Soysert, Yurdaer Okur, Bertan Asllani ve Şebnem Hassanisoughi eşlik ediyor. 
 
Yabani dizisinde, köklü bir aileden kaçırılıp sokaklara düşen bir çocuğun, yıllar sonra evine dönmesi ile kendini yeniden var etme mücadelesi hikaye edilirken, “Kan bağı mı yoksa can bağı mı?” sorusuna cevap aranacak.
 
FOX, 12 Eylül Salı


Dilek taşı

 HUDUTSUZ SEVDA

 
Yeni sezona pek çok yeni diziyle girecek olan FOX'un bir diğer yeni dizisi de Hudutsuz Sevda. Son olarak TV'de Kara Tahta ve dijital platformda ise Kuş Uçuşunda izlediğimiz Miray Daner'le, son olarak Kasaba Doktoru'nda izlediğimiz Deniz Can Aktaş'ı buluşturan Hudutsuz Sevda, FOX için Medyapım tarafından hazırlanıyor.
 
Dizinin senaryosu, daha önce Kurtlar Vadisi ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da birlikte çalışan Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'e ait. Yönetmen koltuğunda Murat Öztürk oturuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Biran Damla Yılmaz, Esra Dermancıoğlu, Burak Sevinç, Asuman Dabak ve Burak Sergen bulunuyor.
 
Perşembe akşamları ekrana gelecek dram türündeki dizinin konusuna gelince...
"Küçük bir çocukken kan davası nedeniyle babasını kaybedip İstanbul’a sürülen Halil İbrahim, (Deniz Can Aktaş), 20 yıl sonra memleketi Karadeniz’e yakışıklı, güçlü bir delikanlı olarak geri döner. Burada sevdiği kız Yasemin (Biran Damla Yılmaz) ile evlenecek ve yeni hayatını kuracaktır. Fakat yaşananlar buna izin vermez. Bir intikam yolculuğuna çıkan Halil İbrahim’in hayatı Leto’lardan Zeynep’in (Miray Daner) çıkması ile tamamen değişecektir."
 
FOX, 21 Eylül Perşembe


Dilek taşı

 KİRLİ SEPETİ

 
Yine Bir FOX dizisi olan Kirli Sepeti de bir Medyapım projesi. Komedi-dram türündeki dizinin oyuncu kadrosu Ayça Bingöl, Bestemsu Özdemir, Cansu Tosun, Ceren Moray, Devrim Yakut, Halil İbrahim Ceyhan, Melisa Döngel, Serhat Kılıç, Serkay Tütüncü gibi çok sayıda yıldız oyuncuyu barındırıyor. FOX'Un oldukça kalabalık olan yayın programında hangi güne yerleşeceği belli olmayan dizinin yönetmeni Ece Erdek Koçoğlu. 
 
Kirli Sepeti'nin konusuna gelince... 
"İstanbul'un zengin muhitlerinden birinde, butik bir sitede çalışan hizmetliler ve onların iş verenlerinin iç içe geçmiş hayatlarını; yukarıdakiler ve aşağıdakiler arasındaki büyük uçurumu konu alan dizide; aşkın, sırların, yalanların ve bütün bunlara inat sırt sırta vermiş üç kadının bazen ağlatan, bazen de güldüren hikayesi anlatılıyor."
 
FOX, yayın tarihi açıklanmadı


 KADER BAĞLARI 

Başrollerde Ayça Ayşin Turan ve Serkan Çayoğlu'nu buluşturan romantik dram türündeki Kader Bağları bir Süreç Film projesi. Yine FOX için hazırlanan diziyi Benal Tairi yönetirken senaryoyu ise Sema Ali Erol kaleme alıyor.

“Aşk Kaderi Yenmektir” mottosuyla yola çıkılan dizinin kadrosunda ayrıca Arzu Gamze Kılınç, Alptekin Serdengeçti ,Nazlı Bulum, Sanem Babi, Mehmet Aykaç, Zeynep Köse, Tolga İskit, Aslı İçözü, Betül Çobanoğlu ve Yusuf Akgün yer alıyor.

Henüz sadece bir teaser'ı yayınlanan Kader Bağları'nın da yayın tarihi henüz ilan edilmedi. Kader Bağları'nda; yolları bir üzüm bağında kesişen iki gencin tutkulu, delidolu aşklarının öyküsü, iki ayrı dünyanın insanı Sevda (Ayça Ayşin Turan) ve Kerem’in (Serkan Çayoğlu) aşk ve mücadele sınavı anlatılıyor.

FOX, yayın tarihi açıklanmadı

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı