1001 Tv 9.11.2019 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı
Önümüzdeki haftalarda ekranlarımızı birbirinden iddialı pek çok yeni dizi kaplayacak. Yıldız kadroları, konuları, gösterişli prodüksiyonlarıyla şimdiden konuşulmaya başlayan bu dizilere yakından bakalım.
 
 
ALEF
 
Hakkındaki ilk bilgiler ve görseller sadece birkaç gün önce yayınlanan Alef bir dijital platform projesi. Ülkemizin en çok üretim yapan dijital platformu olan BluTv'de ekrana gelecek olan mistik polisiye türündeki dizi, Mehmed Bir Cihan Fatihi'nden beri ekrandan uzak olan Kenan İmirzalıoğlu'nu, Ahmet Mümtaz Taylan'ı ve Melisa Sözen'i bir araya getiriyor.
 
May Prodüksiyon imzalı Alef'in yönetmeni ise Kız Kardeşler, Abluka gibi başarılı filmlerin ödüllü yönetmeni Emin Alper.
 
Sekiz bölümlük polisiye türündeki Alef, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.  
 
Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vak'asının peşine düşecek. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.  
 
2020 - BluTV
 
 
AZİZE
 
Kanal D'de ekrana gelecek, Süreç Film imzalı Azize, bir intikam hikayesi. Güçlü bir mafya ailesi olan Alpanlar tarafından ailesi dağıtılmış, hayatı paramparça olmuş bir kız çocuğu; Melek. Şimdiki adıyla Azize... Hayattaki tek varlığı olan kardeşini koruyabilmek için ayakları üzerinde durmayı başarmış, artık bütün geçmişini geride bırakıp kendine yeni bir hayat kurmuş güçlü bir kadın olan Azize, annesini ve babasını yıllar önce ondan alanların bu kez kardeşine zarar vermesi üzerine ailesine bunu yapanlardan hesap soracağına dair yemin ediyor. Artık tek bir amacı var hayatta, ailesinin intikamını almak. Amacı uğruna mücadelesini sürdürürken ummadığı bir engelle karşılaşacak fakat… Aşk… 
 
Hande Erçel ve Buğra Gülsoy'un başrollerini paylaşacağı dizin oyuncu kadrosunda ayrıca Turgay Mercan, Çetin Sarıkartal, Başak Daşman, Selen Öztürk ve Mustafa Yıldıran da bulunuyor. Azize'nin senaryosu Emre Özdür, Başar Başaran, Meryem Gültabak'a ait ve yönetmen koltuğunda Volkan kocatürk oturuyor. 
 
Salı akşamları ekrana gelecek olan diziden şu ana kadar 3 tanıtım ve çok sayıda afiş yayınlandı. 
 
19 Kasım Salı - Kanal D
 
 
BABİL 
 
Ay Yapım imzalı Babil de, Alef gibi bir dijital platform projesi. Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu, Mesut Akusta gibi yıldız oyuncuları bir araya getiren dizi beIN Connect'in ilk orijinal dizi projesi olma özelliğini taşıyor.
 
Ezel, Karadayı, İçerde, Çarpışma gibi çok sayıda başarılı projenin yönetmenliğini üstlenmiş olan Uluç Bayraktar'ın yönettiği; senaryosunu ise Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel'in kaleme aldığı Babil, yüksek bütçesi ile de dikkat çekiyor.
 
Geçtiğimiz haftalarda MIPCOM'da tanıtılan 13 bölümlük dizinin bir fragmanı ve afişi yayınlandı ama henüz resmi olarak hikayesi ve konusu hakkında bilgi verilmiş değil.
 
Yakında - beIn Connect


EVİM
 
Az sayıda dramaya yer veren, geçtiğimiz sezon ekrana gelen Kızım dizisinin ardından herhangi bir dizi yayınlamayan Tv8 iddialı bir diziye yer vermeye hazırlanıyor. Son olarak Erkenci Kuş'ta izlediğimiz Demet Özdemir'i ve son olarak Muhteşem İkili'de izlediğimiz İbrahim Çelikkol'u bir araya getiren 'Evim'in yapım firması OGM Pictures ve yapımcısı Onur Güvenatam. İstanbullu Gelin’in eser sahibi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanında yer alan, yine gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek hazırlanan 'Evim' senaryosunu Karadayı, Kara Para Aşk gibi başarılı dizilerde imzası bulunan Eylem Canpolat'a, rejisi ise kısa süre önce Erkenci Kuş'un yönetmenliğini yapan Çağrı Bayrak'a ait.
 
İbrahim Çelikkol’un Mehdi, Demet Özdemir’in ise Zeynep karakterine hayat vereceği dizide, hayatın baştan kötü davrandığı iki yaralı ruh, aidiyet hissini birbirinde bulacak ve zorlu bir aşkın efsanesini yazacak. 
 
Dizinin yayın tarihi henüz belli değil; herhangi bir afiş ya da tanıtım yayınlanmadı.
 
Yakında - Tv8
 
 
FERHAT ile ŞİRİN
 
O3 Medya ve Artistanbul ortaklığında FOX için hazırlanan Ferhat ile Şirin, efsanevi aşkın yeni bir yorumu.  Pek çok başarılı projenin ardından son olarak Şahsiyet'te izlediğimiz Cansu Dere'nin ekrana döneceği projenin diğer başrol oyuncuları Tolga Sarıtaş ve Leyla Tanlar. Dizinin kadrosunda ayrıca Yıldıray Şahinler, Ushan Çakır, Işıl Yücesoy, Şehsuvar Aktaş, Emel Çölgeçen başarılı oyuncular yer alıyor. 
 
Cuma akşamları ekrana gelecek olan Ferhat ile Şirin'in yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin (Kuzey Güney, Bodrum Masalı, Kaybedenler Kulübü, 7. Koğuştaki Mucize) otururken senaryoyu ise Savaş Korkmaz kaleme alıyor.
 
Konusu: Ahşap işleri yapan sıradan bir marangoz olan Ferhat’ın dünyası, hiç ummadığı bir anda aşka, zengin ve karanlık bir dünyaya bağlanır. Hayatın onu sürüklediği Karalı Köşk’ünün duvarları Ferhat’ın izini sürdüğü geçmişinin de tanıklarıdır. Ferhat, Şirin ve Banu aşkın hem mucizesini hem felaketini yaşayacakları bir girdaba sürüklendiklerinden habersizdir. Bu hikâyede herkesin mutlu olması imkânsız. Ferhat ile Şirin’in masalsı aşkı, Banu’nun tutkulu aşkıyla karşı karşıya kalacak. Banu, Şirin ve Ferhat arasındaki bağın gücü ve Ferhat-Şirin aşkının önündeki en büyük engel olacak.
 
22 Kasım Cuma - FOX
 
 
GÜVERCİN
 
Pastel Film'in Star Tv için hazırladığı Güvercin, Zeugma'nın ünlü 'Çingene Kızı' mozaiğinin hikayesinden yola çıkarak masalsı bir aşkı anlatıyor. Konusu Gaziantep'te geçen Güvercin'in başrollerini Mehmet Ali Nuroğlu ve Almila Ada paylaşıyor. Senaryosunu Halil Özer'in yazdığı, Altan Dönmez'in yönettiği dizinin kadrosunda ayrıca Menderes Samancılar, Nursel Köse, Devrim Saltoğlu, Toprak Sağlam, Osman Albayrak, Gülen Kahraman Yıldır, Eslem Akar, Genco Özak, Işıl Dayıoğlu, Bülent Bilgiç, Dilan Telkök gibi oyuncular bulunuyor.
 
Tanıtımları ve afişi yayınlanan Güvercin'in yayın tarihi henüz belli değil. Dizinin konusuna gelince;
 
Zülüf, kuş uçmaz kervan geçmez, dağların doruklarında kör bir kuyuda ölümü beklemektedir. Atıldığı bu kuyudan genç bir adam tarafından kurtarılır. Bir mucize gibi karşısına çıkan Kenan’ın kim olduğunu öğrendiğinde ise hayatının şokunu yaşar. 
 
On beş yıl önce işlenen cinayet yüzünden etrafa saçılan kan, o günden sonra her iki aileye de bulaşacaktır. Ta ki bir gün aşk gelip, her şeyi temizleyene dek…
 
Yakında - Star Tv
 
 
HEKİMOĞLU 
 
2004-2012 yılları arasında ekrana gelen, başrolünü Hugh Laurie'nin canladnırdığı, geniş kitlelerce izlenen, bol ödüllü medikal drama House M.D.'dan Karga 7 tarafından uyarlanan Hekimoğlu, Kanal D'de ekrana gelmeye hazırlanıyor. İlk tanıtımı yayınlanan dizide Hekimoğlu'nu son olarak Gülperi'de izlediğimiz Timuçin Esen canlandırıyor.
 
Projenin kendisi gibi, oyuncu kadrosu da iddialı isimlerden oluşuyor: Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz.
 
Dizinin künyesi hakkında henüz resmi bir duyuru yapılmadı; yayın tarihi de henüz belli değil.
 
Yakında - Kanal D


KURULUŞ OSMAN
 
TRT 1'de dört yıl boyunca yayınlanan ve reyting rekorları kıran tarihi dizi Diriliş Ertuğrul'un sona ermesinin ardından, dizi yeni bir kanal ve yeni bir isimle devam ediyor: Kuruluş Osman. Yine, Diriliş'in yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından hayata geçirilecek olan proje bu kez Atv'de ekrana gelecek. Osman Gazi'yi ise Türkiye'nin en popüler oyuncularından biri olan Burak Özçivit canlandırıyor. Aylardır at binme, kılıç kullanma ve dövüş dersleri aldığı bildirilen oyuncu geçtiğimiz günlerde dizinin yurt dışı satışları için MIPCOM'daydı ve büyük bir ilgiyle karşılandı. 
 
Şu ana kadar 2 tanıtımı, görselleri ve afişleri yayınlanan dizinin kadrosu ve yönetmeni Metin Günay dışındaki künyesi açıklanmadı. 
 
Kuruluş Osman da, devamı olduğu Diriliş Ertuğrul gibi çarşamba akşamları ekrana gelecek. 
 
 
20 kasım Çarşamba - Atv

 
LOVE 101 / AŞK 101
 
Netflix Türkiye'nin yayına hazırlanan üç projesinden biri olan Love 101 bir gençlik dizisi. Netflix'in diğer projeleri Atiye / The Gift ve Ottoman Rising'in aksine, Love 101'in tanıtımı yayınlandı ve diğerlerinden daha yakın bir tarihte yayına başlaması bekleniyor. 
 
Daha önce Fi ve Şahsiyet gibi başarılı online projelere imza atan Ay Yapım'ın hazırladığı dizinin başrollerinde, son projelerinde yine Ay Yapım'la çalışmış olan Kaan Urgancıoğlu ve Kubilay Aka'nın yanı sıra Pınar Deniz, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, İpek Yazıcı ve Selahattin Paşalı'nın paylaştığı Love 101'in yönetmenliğini Ahmet Katıksız üstlenirken senaryosunu ise Ufak Tefek Cinayetler, Kiralık Aşk gibi televizyon izleyicisinin sevdiği yapımlarda da imzası bulunan Meriç Acemi kaleme alıyor.
 
1990'lar Türkiye'sinde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için birlik oluşunu anlatan Love 101'in yayın tarihi henüz ilan edilmedi.
 
Yakında - Netflix
 
 
RAMO
 
Gecenin Kraliçesi dizisinden beri ekranda oyuncu olarak göremediğimiz Murat Yıldırım'ın, uzun süredir sunuculuğunu üstlendiği 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasını bırakmasına sebep olan dizi Ramo, bir BKM projesi. Dizinin kadrosunda Yıldırım'ın yanı sıra Diriliş Ertuğrul ile tanıdığımız Esra Bilgiç, son olarak Söz'de izlediğimiz Görkem Sevindik ve Elimi Bırakma'dan geçtiğimiz sezon sonunda ayrılan Cemre Baysel yer alıyor. Show Tv'de ekrana gelecek olan Ramo'nun senaryosu Yılmaz Şahin'e ait. Dizi, iki aile arasındaki çatışma ve bu mücadelenin arasında yeşerecek büyük bir aşkı konu alıyor. 
 
Yakında - Show Tv
 
 
SEFİRİN KIZI
 
Sadece Türkiye'de dünyada da büyük bir hayran kitlesine sahip iki oyuncuyu, Engin Akyürek ve Neslihan Atagül'ü buluşturan Sefirin Kızı, Star Tv'de ekrana gelmeye hazırlanıyor. Yapımına NGM ve O3 Medya’nın birlikte imza attığı Sefirin Kızı'nın çekimleri Muğla'da sürüyor. Engin Akyürek'in yörenin sözü geçen varlıklı adamı Sancar Efeoğlu'nu Neslihan Atagül'ün ise Sefirin Kızı Nare’yi canlandırdığı dizi Ege'de yaşanan tutku dolu, büyük bir aşkı anlatıyor. 
 
Dizinin senaryosu, yine çok ses getiren ve izlenme rekorları kıran Sen Anlat Karadeniz'in ilk senaristleri Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem'e ait. Yönetmen koltuğunda ise yine Sen Anlat Karadeniz'in yönetmenlerinden Emre Kabakuşak oturuyor.
 
Dizinin ilk tanıtımı yayınlandı, yayın tarihi ise henüz ilan edilmedi.
 
Yakında - Star
 
Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri