Ekranda hareketli hafta

Işınla Bizi Scotty 20.06.2016 Şahane Damat
Şahane Damat

Ekranlarda hareketli bir haftaya giriyoruz. Çok sayıda sezon finalinin yanı sıra yeni başlayan, final yapan, gün değiştiren diziler de var.

2. sezonunda hâlâ iddialı devam eden Paramparça 20 Haziran akşamı yayınlanacak 71. bölümüyle sezona veda ediyor. Nurgül Yeşilçay'ın diziden ayrılışından sonra kadroya dahil olan Şükran Ovalı da bu akşamki bölümle diziye veda ediyor. 

 
Paramparça'nın Pazartesi akşamını şimdilik Hayat Sevince Güzel'e bırakmasının yanı sıra pek çok iddialı dizi de bu hafta tatile çıkıyor. 
 
Son haftalarda, iddialı olduğu TOTAL'de bile izleyici kaybı yaşayan, bununla birlikte Show Tv'nin hâlâ umut taşıyabildiği tek dizisi olan Asla Vazgeçmem 2. sezonunu 56. bölümüyle noktalıyor. 
Benzer bir şekilde son zamanlardaki projelerinin çoğuyla hayal kırıklığı yaşayan Fox Tv'nin elindeki kayda değer bir izleyiciye ulaşabilen az sayıdaki dizisinden biri olan O Hayat Benim de 100. bölümüyle 3. sezonunu tamamlayıp 4. sezonunda geri gelmek üzere tatile çıkıyor.
 
 
Geçen yaz sezonunun çok yüksek oranlara ulaşarak sürpriz yapan ve bu sezonun da en başarılı, en çok konuşulan işlerinden olan Kiralık Aşk'ın son haftalarda izleyici kaybı yaşaması üzerine akıbetinin ne olacağı, 2. sezonuna devam edip etmeyeceği çok tartışılmış, bu konuda uzun süre sessiz kalan yapım firması sonunda dizinin devam kararının alındığını açıklamıştı. Ortaks Yapım'ın Star Tv için hazırladığı romantik-komedi türündeki dizi de 24 Haziran Cuma akşamı 52. bölümüyle sezona veda ediyor.

Sezon finallerinin yanı sıra başka hareketler de var bu hafta.

 
23 Şubat Salı akşamı Show Tv'de ekrana gelmeye başlayan Kış Güneşi bu hafta ekrana veda ediyor. Endemol Shine Türkiye tarafından hazırlanan dizi yayınlandığı ilk günden beri umulan izlenme oranlarına ulaşamamıştı. Parlak bir sezon geçirmeyen ve pek çok projesini kısa sürede yayından kaldıran Show Tv, Kış Güneşi'ni yayın saatini de kaydırarak sezon sonuna dek yayında tuttu. Başrollerinde Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver'in yer aldığı dizi 21 Haziran salı gecesi 23.15'te 18. bölümüyle son kez ekrana gelecek.
 
 
Aynı akşam yaz ekranı yeni bir diziye daha kavuşuyor. Başrollerinde, geçen yaz sezonun en çok konuşulan projelerinden Güneşin Kızları ile yıldızı parlayan Burcu Özberk ve Ali Ersan Duru'nun yer aldığı romantik-komedi türündeki Şahane Damat Star Tv'de ekrana gelecek. Yapımcılığını, geçen yaz sezonunun sevilen dizilerinden İnadına Aşk'ı da hazırlayan Osman Sınav'ın yaptığı dizinin konusu şöyle:
 
Melike, gurbetçi ailesini İstanbul'da bir başına namusuyla yaşayabileceğine ikna etmek için, bazı küçük(!) yalanlar söyleyen bir kızdır. Almanya'daki ailesi, an itibarıyla Melike'nin ödüllü bir gazeteci olduğuna, müthiş bir evde yaşadığına ve doktor nişanlısıyla yakında evleneceğine inanmaktadır. Gerçekte ise Melike İstanbul denen vahşi ormanda açlık sınırında yaşamaya çalışan sakar bir kızdır ve habercilik hayallerine ancak bir magazin gazetesinde burç yorumu yazacak kadar yaklaşabilmiştir. En kötüsü de, ailesine aralarında yüzük taktıkları yalanını attığı sosyetik estetik cerrah Mehmet Çırağan, Melike ile değil, patronuyla nişanlıdır.
 
Bu hafta bir de gün değişikliği yaşandı. yapımcı Faruk Turgut, Gold Film tarafından Star tv için hazırlanan Ege Komedisi Hanım Köylü'nün yayın gününün değiştiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. TOTAL izleyici grubunda makul denebilecek bir izleyiciye ulaşsa da diğer gruplarda, özellikle de AB'de oldukça kötü sonuçlar alan dizinin 13. bölümüyle final yapacağı açıklanmıştı. Başrollerinde Yusuf çim ve Gülsüm Ali'nin yer aldığı dizi bundan böyle Pazartesi akşamları ekrana gelecek ve 10. bölüm 27 haziran akşamı yayınlanacak.

Şahane Damat Şahane Damat

Paylaş

 

Tüm Şahane Damat Bilgileri