Işınla Bizi Scotty 5.09.2016 Seviyor sevmiyor
Seviyor sevmiyor
Gün değişikliğinin çok yaradığı Seviyor Sevmiyor, Pazar reyting listesinin zirvesindeki yerini iyice sağlamlaştırdı. TOTAL'de en yakın rakibine 2 puandan fazla fark atarken, AB'de ise en yakın rakibinin aldığının iki katı reytinge ulaştı. Atv'nin sevilen romantik-komedisi bu hafta bu gruplarda sırasıyla 5.88 ve 6.87 reytinge ulaştı. ABC1'de de 6.41'lik izlenme oranı elde etti.  
 
Seviyor Sevmiyor'un 'en yakın rakibi' olarak söz ettiğimiz ise Show Tv'de geçen hafta yayına başlayan O3 Medya yapımı gençlik dizisi Arkadaşlar İyidir. İkinci bölümünde güzel bir çıkış yapan dizi TOTAL'de 3.50, AB'de 3.19 ve ABC1'de 3.73 reyting elde etti ve tüm gruplarda günün en çok izlenen ikinci programı olmayı başardı. Elbette 3.0-3.5 arası oranlar sonbahar-kış sezonu için çok yüksek denebilecek oranlar değil ama kadrosunda çoğunlukla tanınmamış, genç oyuncuları barındıran yeni bir dizi için oldukça başarılı bir sonuç. Dizinin sosyal medyada gördüğü ilgiyi de işaret sayacak olursak önümüzdeki haftalarda daha iyi sonuçlar da elde edebilir. Show Tv, Gülümse Yeter ve Aşk Laftan Anlamaz'la geçirdiği başarılı yaz sezonunun ardından başka bir başarılı yapımı da yayına alarak "dizilerinin izlenmediği kanal" imajını iyice kırıyor gibi görünüyor. Bu şekilde devam ederse sezonun başarılı kanallarından biri olabilir.
 

 

 

Kanal D'de 15. bölümüyle ekrana gelen Hayatımın Aşkı geçen haftaya göre biraz yükseliş gösterdi. 2.0'ın altına inmiş olan oranları yeniden 2.0'ın üzerine çıktı. Ancak, iddialı bir kadrosu bulunan ve kanalın büyük yatırım yapmış olduğu dizinin sonbahar-kış sezonuna devam etmesi için yeterli oranlar değil bunlar elbette. Özellikle de rakipler çok daha yüksek oranda izleyici çekebiliyorken... Dolayısıyla romantik-komedi türündeki dizi için final kararı alındı bile. Dizinin çekimleri sona erdi. Önümüzdeki haftalarda ekrana veda ediyor.
 
 
Atv'nin başarılı yaz projesi Seviyor Sevmiyor, Show Tv'nin gelecek vaat eden gençlik dizisi Arkadaşlar İyidir'in yanına yakında Fox'un vazgeçemediği dramı O Hayat Benim ve TRT'nin sevilen komedisi Baba Candır da katılıyor. Ayrıca tüm kanallar çok sayıda yeni proje anons ettiğinden Star'ın ve Kanal D'nin (Hayatımın Aşkı'nın finalinin ardından) yeni dizileri Pazar listesine dahil olacak. Bakalım, Pazar rekabeti nasıl şekillenecek.  

 

Seviyor sevmiyor Seviyor sevmiyor

Paylaş

 

Tüm Seviyor Sevmiyor Bilgileri