Işınla Bizi Scotty 2.08.2017 Dolunay
Dolunay

1 Ağustos Salı akşamı üç dizi ekrana geldi. Star Tv'de Dolunay, Show Tv'de Rüya ve Kanal D'de Adı Efsane.

 
Başrollerini Özge Gürel ve Can Yaman'ın paylaştığı, yapımcılığını Yağmur Ünal'ın yaptığı Dolunay birkaç haftalık çok yüksek bir gidişin, tüm gruplarda haftanın en çok izlenen dizilerinden biri olmanın ardından geçtiğimiz hafta ekrana gelen 4. bölümüyle belirgin bir izleyici kaybı yaşamıştı. Romantik-komedi türündeki dizi 3. bölümüyle TOTAL ve ABC1'de 7.0 üzerinde reyting almışken geçtiğimiz hafta ekrana gelen 4. bölümüyle bu gruplarda 5 bandına gerilemişti. AB grubunda 4.94 reytinge kadar düşmüştü. Bu hafta ise, eski reytingine henüz kavuşamasa da, tüm gruplarda izleyicisini artırdı. TOTAL'de 6.01, AB'de 5.57 ve ABC1'de 5.69 reytingle, her hafta olduğu gibi Salı akşamının en çok izlenen programı oldu.
 
Günün en çok izlenen ikinci dizisi Rüya'ydı. Gold Yapım tarafından hazırlanan, Hazal Filiz Küçükköse ve Ceyhun Mengiroğlu'nun başrollerini paylaştığı dizi, çok parlak olmayan başlangıcının ardından geçtiğimiz hafta ekrana gelen 2. bölümüyle izleyicisini biraz da olsa artırmayı başarmış ve reytingini 3 bandının üzerine çıkarmıştı. Dün akşam ekrana gelen 3. bölümüyle ise tüm gruplarda izleyici kaybetti ve 3.0 reytingin altında kaldı. Dram türündeki dizi TOTAL'de 2.97 reytingle üçüncü, AB'de 2.14 ve ABC1'de 2.72 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Salı günü ekrana gelmeye başlayan ama istediği başarıyı elde edemeyip gün değiştirdikten sonra yükselişe geçen Deli Gönül'ün izlediği yolu denemek Rüya için de olumlu olabilir.
 
Günün 3. dizisi olan Adı Efsane, kısa bir aranın ardından döndüğü ekranda beklediği başarıyı elde edemiyor. Bir kısmı yenilenen kadrosu ve hikayesiyle yoluna devam etmeye çalışan dizi her hafta izleyici kaybediyor. D Productions tarafından hazırlanan dizi bu hafta TOTAL'de 1.92 reytingle sekizinci olurken, AB'de 2.11  ve ABC1'de 2.13 reytingle beşinci sırada yer aldı.
Dolunay

Paylaş

 

Tüm Dolunay Bilgileri