Işınla Bizi Scotty 19.07.2017 Rüya
Rüya

Salı gününün reyting listesine yeni dahil olan Rüya mütevazı bir başlangıç yaptı. Gold Film'in Show Tv için hazırladığı dizi en iyi sonucu TOTAL grubunda elde ederken AB ve ABC1 gruplarında tekrarı, ilk bölümün kendisinden daha çok izlendi. Son olarak Kara Sevda'da izlediğimiz Hazal Filiz Küçükköse ve Paramparça'da izlediğimiz Ceyhun Mengiroğlu'nun başrollerini paylaştığı romantik-dram türündeki dizi TOTAL'de 2.58 ile dördüncü olurken, AB'de 1.94 reytingle dokuzuncu ve ABC1'de 2.18 reytingle altıncı sırada yer aldı. Dizinin ilk bölüm tekrarı ise TOTAL'de 2.5 reytingle beşinci sırada, AB'de 2.47 reytingle dördüncü ve ABC1'de 2.5 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Bu oranların çok parlak olduğunu söylemek güç, ne ilk bölüm ne de tekrarı 3.0 reytinge ulaşabildi. Bununla birlikte tekrarının ilk bölüm kadar, hatta iki grupta daha da çok izlenmiş olması önümüzdeki hafta için umut verici sayılabilir. 

 
Kanal D'nin, kadrosunun önemli bir kısmını değiştirerek yoluna devam etmeye çalışan gençlik-dram dizisi Adı Efsane ise düşüş eğilimde. Aynı zamanda gün de değiştiren dizi bu hafta TOTAL'de 1.77 reytingle on dördüncü olurken, AB'de 2.13 reytingle altıncı ve ABC1'de 1.95 reytingle yedinci sırada yer aldı. Dizinin aldığı bu oranların yeniden yükselişe geçmesi zor görünüyor. Bu durumda önümüzdeki sezona devam etmesi de...
 
Dün akşam diziler arasındaki rekabete FOX da ilk kez ekrana gelen bir televizyon filmiyle katıldı. Başrollerini Burcu Özberk ve Alper Saldıran'ın paylaştığı romantik-komedi türündeki Badem Şekeri de dün akşamın üst sırlarında yer alan yapımlardan oldu. Badem Şekeri TOTAL'de 2.99 reytingle gün üçüncüsü olurken, AB'de 3.03 reytingle ikinci ve ABC1'de yine 3.03 reytingle üçüncü sırada yer aldı.
 
Geçtiğimiz hafta olduğu gibi, bu hafta da Salı'nın en çok izlenen yapımı Star Tv'nin romantik komedisi Dolunay'dı. Özge Gürel ve Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı dizi tüm gruplarda reytingini artırmayı başardı. Dizinin geçen hafta 6.51 olan TOTAL reytingi bu hafta 7.05'e, 5.55 olan AB reytingi 6.26'ya ve 6.13 olan ABC1 reytingi 7.13'e yükseldi. 
 
Dolunay tüm hafta en çok izlenen yapımlar arasındaki yerini aldı ama bu yüksek oranlara rağmen en çok izlenen dizi olma unvanını elde edemedi. Tüm haftanın en çok izlenen dizisi ve hatta en çok izlenen programı Show Tv'nin tıp temalı draması Kalp Atışı oldu çünkü. Öykü Karayel ve Gökhan Alkan'ın başrollerini paylaştığı, Kore yapımı Doctors'tan uyarlanan dizi kış sezonundaki pek çok iddialı dizinin oranlarını geçmeye başladı bile. Kalp Atışı 3. bölümüyle TOTAL'de 7.47, AB'de 7.25 ve ABC1'de 7.9  oranında izlenerek büyük bir başarıya imza atmış oldu.
 
Rüya Rüya

Paylaş

 

Tüm Rüya Bilgileri