Işınla Bizi Scotty 10.05.2016 İstanbul Sokakları
İstanbul Sokakları

Sezon sonuna yaklaştıkça, sezon yorgunu dizilerin reytinglerinin azalmaya başlaması alışıla gelmiş bir durum. Özellikle de bu dizi, önceki yaz sezonundan beri, aralıksız yayındaysa. Ne var ki bu durum dün akşam 45. bölümü yayınlanan 'Kırgın Çiçekler' için geçerli görünmüyor. Geçtiğimiz yaz sezonundan beri yayında olan dizi, elbette 'Survivor'ın gelişiyle sıralamadaki yerini kaybetti ama izlenme oranlarında çok fazla düşüş yaşamadı. 
 

Geçen sezonun en iddialı yapımlarından olan Star Tv'nin dizisi 'Paramparça'nın kış sezonunda yeniden yayına başlamasıyla 'Kırgın Çiçekler'in durumunu çok sarsabileceği düşünülüyordu. Paramparça'nın AB'de 'Kırgın Çiçekler'i zorladığı, hatta geçtiği haftalar olmasına karşın son zamanlarda taşlar yerine oturmuş görünüyor. 

 

 

İstanbul Sokakları

Son haftalarda Pazartesi akşamlarının birincisi 'Survivor' olurken, TOTAL'in en çok izlediği dizi, 7.0 izlenme oranlarının biraz altı ve üstünde 'Kırgın Çiçekler' oluyor. Atv dizisi, zaman zaman geçildiği AB'de de son haftalarda Pazartesi'nin en çok izlenen dizisi. Bu grupta 5.0 civarında bir izlenme oranına ulaşıyor.

 
Geçen sezon iki haneli rakamlara ulaşabilen 'Paramparça' bu sezon güçlü rakiplerin yanısıra, başrol oyuncularından birini kaybetme ve belki de ana hikayenin rotasından çok fazla kaymayla eski iddiasını kaybetti. Yine de Pazartesi akşamlarının en güçlü yapımlarından biri olmayı sürdürüyor. Özellikle ABC'deki konumunu kaptırmamaya niyetli görünüyor ama izlenme oranları öncekinin neredeyse yarısına indi diyebiliriz. TOTAL ve ABC'de 5,50'nin biraz altı ve üstünde oranlara ulaşan dizi AB'de 4.50 reytinge bile ulaşamıyor.

Paylaş

 

Tüm İstanbul Sokakları Bilgileri