1001 Tv 20.03.2020 Doğduğun Ev Kaderindir
Doğduğun Ev Kaderindir

Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini paylaştığı, Tv8'in gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizisi Doğduğun Ev Kaderindir bu hafta 11. bölümüyle ekrana geldi. Mehdi'nin bebekle ilgili gerçeği öğrenmesinin damga vurduğu bölümde yaşananlara, öne çıkan repliklere, reytinge ve sosyal medya hakkında söylenenlere yakından bakalım.

Mehdi kendine gelir ve birkaç gün içinde eve döner. Zeynep , bebeğin babasının Mehdi olduğunu öğrendiğinden beri acı içindedir. Bu durumu annesine anlatır. Zeynep, Benal'in çekincelerine karşın Mehdi'ye hamile olduğunu söylemesi için ısrar eder. Benal bunu yapamaz, Zeynep'ten de saklamasını ister ama Zeynep, Mehdi'ye yalan söylemek istemez ve ona gerçeği açıklar. Benal'le konuşan Mehdi ona Zeynep'ten ayrılmayacağını söyler; Benal da ona aailesinin kendisine bebeği aldırması için para verdiğini anlatır.

 

 

Eve gelip ailesinden hesap soran Mehdi, Zeynep'e ondan ayrılmak istemediğini ama söz hakkının ona ait olduğunu söyler. Zeynep, Mehdi'ye bir veda mektup bırakır. Mehdi bu mektubu okur ama Zeynep, pişman olur ve onun okuduğundan habersiz mektubu alır.


Sultan, Emine'yi Faruk'la görür ve yanından zorla ayırır. Zehra, Benal'le konuşmaya gider. Mehdi, Bayram'ı mezarlıkta bulur.   Zeynep, Mehdi'yle buluşmak ister ve ona evliliklerinden vazgeçmek istemediğini söyler. REPLİKLER

Mehdi - Senden gelecek acıya da, mutluluğa da talibim ben.
 
Zeynep - Sen beni seviyor musun, Mehdi?
Mehdi - Seviyorum... Bu hayatta yaptığım en doğru şey seni sevmek... Sen beni seviyor musun? Gözlerini, duygunu o kadar iyi anlıyorum ki... Bir de şu dilinin bağı çözülse...
Zeynep - Ben bu zamana kadar hep sevilmeyi beklemişim. Yani herkes beni sevsin diye uğraşmışım ama sevmeyi bilmiyor muşum? Bana sevmeyi sen öğrettin, Mehdi Usta. Ben seni çok sevdim.
 
Zeynep - Anne benim mutluluklarım niye hep bu kadar kısa sürüyor? Neden hayatımdaki sevinçlerin hep bir bedeli var? Bana hiçbir yuvada yer yok. 
 
Sakine (Benal'in hamileliği hakkında) - Sen neden bana bunları bana daha önce anlatmadın, kızım? Sen kimlerin oyuncağı oldun?
Zeynep - Senin. Ben senin oyuncağın oldum.
 
Benal (Zeynep'e) - Seninle başka koşullarda, başka bir zamanda tanışsak dost bile olabilirdik ama şimdi bir uçurumun iki kıyısı gibiyiz.
 
Mehdi (Zeynep hakkında) - Hastanede gözümü bir açtım, onun o kapkara gözleri... Dünyanın en aydınlık karanlığıymış...
 
Zeynep (Kibrit'e) - Sakın bu öfkeni kaybetme. hayattan sevilme hakkını söke söke al. Savun kendini. Talep et sevdiklerinden. Sakın faturayı kendine kesme. Sakın öfkelenme kendine.

 
Mehdi (Zeynep'e) - Sen gitsen de sevdan bende kalacak.
 
Zeynep (Mektup) - Sevgilim, bu belki de sana ilk ve son mektubum. Kimse kimsenin hayatına tesadüfen girmezmiş. Yaşayınca anladım bunu ben de... Kalbimin kapılarını açtığın için çok teşekkür ederim sana. Sen ilişkimize "sevda" dedin ya; ben de aldım, kabul ettim. Ama maalesef bizim sevdamıza hep ayrılık düşüyor. Tek avuntum şu: Bir gün birbirimizin gözlerinin içine baktığımızda bitmeyen aşkımız orada duruyor olacak. Ben seni bir başka kadına değil, yeni umut olan evladına bırakarak gittiğimi biliyorum. İkimize de acımıyorum artık. Hayatın bize verdiği bu. Razı olmak zorundayız. Mehdi'm seni seviyorum. 
 
Bayram (Mehdi'ye) - Sen bu dünyaya baba olmak için gelmişsin, oğlum. Kimsenin bana etmediği babalığı sen ettin.  
 
Zeynep - Hani sen bana burada "var mısın?" diye sorduğunda "varım" diyememiştim, varım Mehdi. Her şey çok yanlış başladı, öyle devam etti; ama ikimizin de şurası var ya (kalbini gösterir), bu hayatta tek doğru olan şey bu. Sen bana "Aşkı herkes yaşar da sevda tektir." demiştin. Ben bize sahip çıkıyorum, Mehdi. Belki bu bir acizlik ama ilk defa kendimle ilgili bir karar veriyorum; vicdanımın yerine kalbimin sesini dinliyorum. Ben sen çok seviyorum, Mehdi.  


REYTİNG

Doğduğun Ev kKaderindir'in 18 Mart Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümü tüm kategroilerde izleyicisini artırmayı başardı ve yine tüm kategorilerde en çok izlenen 3. dizi oldu. Dizinin Kuruluş Osman, Öğretmen ve Benim Adım Melek ve Zemheri ile karşı karşıya gelen 11. bölümü Total'de 6.61 reytingle yedinci, AB'de 7.60 reytingle dördüncü ve ABC1'de 7.55 reytingle beşinci sırada yer aldı.

 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Doğduğun Ev kaderindir'in 11. bölümü boyunca, sosyal medyada #DoğduğunEvkaderindir etiketi ile çok sayıda yorum yapıldı. İşte o yorumlardan bazıları:

Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir

Paylaş

 

Tüm Doğduğun Ev Kaderindir Bilgileri