1001 Tv 13.03.2020 Doğduğun Ev Kaderindir
Doğduğun Ev Kaderindir

Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini paylaştığı, Tv8'in gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizisi Doğduğun Ev Kaderindir bu hafta 10. bölümüyle ekrana geldi. Mehdi'nin ağır yaralanmasının damga vurduğu bölümde yaşananlara, öne çıkan repliklere, reytinge ve sosyal medya hakkında söylenenlere yakından bakalım.

Mehdi acilen ameliyata alınır. Tüm aile telaş içinde beklemeye başlar. Mehdi ameliyattan çıkar ama hayati tehlikesi sürmektedir. Zeynep, babasını hastaneden kovar. Hep birlikte sabaha kadar Mehdi'den gelecek iyi haberi beklerler. Yoğun bakımda Mehdi'yi görmeye Zeynep girer. 
 

Zeynep sabah uyandığında Faruk yerine, onun bıraktığı notu ve parayı bulur ve çok sinirlenir. Ertesi gün boyunca ondan telefon bekler. Faruk'la ilişkisini tamamen kesmeye karar vermişken Faruk onun gönlünü almayı başarır.
 
Mehdi için kan lazım olduğunca, Nermin aynı kan grubundan olan Ekrem'den ister. Ekrem reddedince, ilişkisinden haberdar olduğunu ima ederek onu tehdit eder. Bayram, Mehdi'nin intikam almak için mahalledekileri örgütler. Tilki Ahmet'in mekanını basarlar.  
 
Benal, Mehdiye olanları, Nermin'in telefon konuşmasıyla öğrenir ve Cemile'yi arar. Cemile Benal'e giderek bebeğin belki de Mehdi'den kalan tek yadigar olacağını söyleyerek aldırmamasını ister. Mehdi'yi görmek için gizlice hastaneye gelen Benal, Zeynep'le karşılaşır. Zeynep, bebeğin babasının Mehdi olduğunu öğrenir.
 

 

 

REPLİKLER

Kibrit - Babama bir şey oldu, değil mi? Babama bir şey olduysa söyle. Ben yaşım kadar acı gördüm. Alışmam ama dayanırım.
 
Zeynep - Ömrümün en uzun yolunu koşmuştum o gün. Mehdi yaşasın diye dua ederken korkumu öldürmüştüm. Hayatın karşıma çıkardığı bir an, kalbimde duyduğum o büyük acı her şeyi değiştirmişti işte. Mehdi yaşasın, saçlarımız birbirne karışrın, yine beraber bilye oynayalım. Başka bir dileğim yoktu. Aramızdaki duvarlar yıkılmış, zihnimde Nermin Annem'in ektiği, denk olmadığımıza dair teori çökmüştü. O merdivenlerden aşağı, son nefesim kalmışçasına inerken tek arzum sevdiğim adama sarılmaktı. Babam ömründe ilk defa bana bir şey öğretmişti: Ömür kısa, zaman zalimdi işte.
 

Zeynep - Zeliha Anne! Yapmayın böyle, n'olur.
Zeliha - Güzel kızım, beni anneliğe seçtin. Çünkü seni en iyi benim anladığımı biliyorsun. İkimizin yüreği de Mehdi'nin acısıyla ynı yanıyor.
 
Zeynep - Sen bana demiştin ya 'Senin evin benim' diye, ben de senin yuvanım, Mehdi. N'olur beni kimsesiz bırakma. Daha birlikte yaşayacağımız o kadar çok şey var ki... Ben daha gözlerinin içine bakıp seni ne kadar çok sevdiğimi söylemedim bile... "Üzgünsen göğsümde uyuyabilirsin, yalnızsan bana sarılabilirsin." diyemedim. 
 
Zeynep - Abim, babam, Mehdi... Ben hep beni yalnız bırakacak adamlaı sevdim.
Emine - Sen Mehdi'ye aşıksın.
 
Zeynep (Benal'e) - Haklı kim olursa olsun, hayat kazansın.

Zeynep - Kaderim hep aynı acıları farklı sınavlarla çıkardı benim karşıma. Yine sevdiğim insanlar için fedakarlık yapmak zorundaydım. Ama aşk ne kadar dayanıklıydı ki kaderin bu sınavlarına? Bilmiyordum. ynı, Mehdi'yle tam kavuştuğumda sonumuzun ne olacağını bilmediğim gibi... Ama bildiğim tek bir şey var: Eğer sevdiğine sırtını dönersen hayat da işte böyle alabilirdi elinden. Ben sevdiklerimi kurtarmak için yine onlardan gitmek zorunda mıydım? Ben nasıl öğrenecektim kök salmayı? 


REYTİNG

Doğduğun En Kaderindir'in 11 Mart Çarşamba günü ekrana gelen bölümü Kuruluş Osman, Öğretmen, Benim Adım Melek ve Zemheri dizileriyle karşı karşıya gelen bölümü tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı. Dizinin 10. bölümü Total'de 5.75 reytingle beşinci, AB'de 6.75 reytingle dördüncü ve ABC1'de 6.90 reytingle yine beşinci sırada yer aldı.

 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Doğduğun Ev Kaderindir'in 10 bölümü boyunca #DoğduğunEvkaderindir etiketiyle çok sayıda yorum yapıldı. İşte o yorumlardan bazıları:

 
Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir

Paylaş

 

Tüm Doğduğun Ev Kaderindir Bilgileri