1001 Tv 15.02.2020 Doğduğun Ev Kaderindir
Doğduğun Ev Kaderindir
Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini paylaştığı, Çağrı Bakrak'ın yönettiği, Eylem Canpolat'ın kaleme aldığı, Tv8'in gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizisi Doğduğun Ev Kaderindir bu hafta 6. bölümüyle ekrana geldi. Bölümde yaşananlara, öne çıkan repliklere, reytinge ve sosyal medya hakkında söylenenlere yakından bakalım.

Zeynep ve Mehdi, birlikte Kibrit'i evlat edinmeye karar verirler. Eve dönüp hem boşanmayacaklarını hem de Kibrit'in artık orada yaşayacağını haber verirler. Mehdi'ye ulaşamayan Benal, hamile olduğunu söylemek için eve gelir ama Mehdi'yle konuşamadan ayrılır. Mehdi, Zeynep duştayken Benal'le konuşmaya gider ve artık onlardan uzak durmasını söyler. Zeynep onları pencereden görür. 
Zeynep'in ikinci babası Ekrem'in bir ilişkisi ve bu ilişkiden bir kız çocuğu vardır. Şirketin ve paranın yönetimine hakim olan Nermin'i kandırarak sevgilisi ve kızıyla Amerika'ya kaçmayı planlamaktadır.
 
Kibrit'i evlat edinebilmeleri için evde ona bir hazırlarlar. Sosyal Hizmetler'den bir denetçi geldiği sırada Zeynep'in babası da eve içkili olarak gelir. Bu durum denetçinin raporunu olumsuz etkiler. Bu olay Zeynep'i çok kötü etkiler. Zeliha, Bayram'ı evden kovar.
Aynı sırada Zeynep pencereden Benal'in ağladığını görür ve dertleşmek için ona gider; hamile olduğunu öğrenir; aynı akşam bebeğini aldırmaya onunla birlikte gider. Benal bebeği aldırmak üzereyken ona engel olur.
 
Mehdi'yse Ekrem'in şirketine giderek ondan hesap sorar. Ekrem onu dışarı attırır. Mehdi çıkışta onu takip eder, bir hastaneye gittiğini görür. Hastanede Ekrem'i sevgilisi ve kızıyla görür.     
 
 
REPLİKLER

Zeynep - Ben sınavlardan çok yoruldum, Mehdi. İki annem de onlara olan sevgimi sınayıp durdu. Sen bunu çok iyi biliyorsun. Sen de öyle... Bana güvenip güvenmeyeceğini test etmek için bile kaç kere kapıyı çarptın suratıma. Ama Kibrit öyle değil. "Aile olalım" dediğimizde sorgusuz, sualsiz kabul etti; bana güvendi. Bence aile olmak böyle bir şey: Sorgusuz, sualsiz kefillik. Ben bu yolda Kibrit'in güvenini boşa çıkarmayacağım.
Mehdi- O zaman yola çıkalım mı, yeniden?
 
ZeynepKimse bana güvenmezken biz nasıl aile olacağız, Mehdi?
Mehdi- Ben sana güveniyorum. Bu yetmez mi?
 
ZeynepSöz veriyorum, güvenini boşa çıkarmayacağım.
MehdiBiliyorum. Ben de buna kıymet vereceğim, kıymet bileceğim.
 
ZeynepO kış bahçesinde, türkü boyunca mutlu hissettim kendimi. Bir yerde okumuştum. "Zeynep" babasının mücevheri demekmiş. Ben babamın kıymetlisi olamadım büyürken. Hâlâ cevabını bilmediğim bir sürü sorum vardı. Aile ne demekti? Baba kimdi? 
 
MehdiSenin ayıbın değil ki... Sen niye annenle babanın yaptığı ayıbı sahipleniyorsun? Bak, ben bu dünyanın adaletine inanıyorum, biliyor musun? Bizim niyetimiz güzel, her şeyden önce...
ZeynepKibrit çok şanslı, biliyor musun? Arkasında dağ gibi babası var. Benim hiç olmadı.
MehdiBen varım.
 
ZeynepBen o gün yıllardır yapmak istediğim şeyi, istemeden, bilmeden yapmıştım. Kaderimin iplerini kendi elime almak için bunca uğraşmışken, başkasına söylediğim tek bir sözle hayatımın akışını değiştirmiştim. Şimdi kendime bakıyorum da, güçlü Zeynep, vicdanlı Zeynep, başkasına göre hep suçlu Zeynep... Ben bunlardan hangisiydim? Belki hepsi, belki hiçbiri... Hayatının neresine baktığına, neyi milat saydığına bağlıymış. Hani Nazım Hikmet bir kitabında soruyor ya, "Nereden başlamalı? En baştan! Bir insanın hayatı nereden başlar?" diye... Bilmiyorum. Ben hiç başlangıçlara odaklanmamışım. Güya direksiyonun başında ben varım ama önümdeki yola bakmam gerekirken dikiz aynasından geride bıraktıklarıma bakmışım. Nermin annemlere giderken öz annemlerin evine, Mehdi'ye giderken Nermin annemlere... Nihayet bir yerde kalmaya karar verdiğimdeyse orada bana bir yer kalmadığını görecektim. 


REYTİNG

Doğduğun Ev Kaderindir, 12 Şubat Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümüyle Afili Aşk, Benim Adım Melek, Kuruluş Osman ve Zemheri dizileri ile rekabet etti. Dizi bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Dizinin 6. bölümü Total'de 5.91 reytingle beşinci, AB'de 6.26 reytingle ve ABC1'de 6.80 reytingle üçüncü sırada yer aldı. 
Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir

Paylaş

 

Tüm Doğduğun Ev Kaderindir Bilgileri