1001 Tv 31.01.2020 Doğduğun Ev Kaderindir
Doğduğun Ev Kaderindir

Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un başrollerini paylaştığı; Çağrı Bayrak'ın yönettiği, Eylem Canpolat'ın kaleme aldığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir bu hafta 4. bölümü ile ekrana geldi.

Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, aldığı reytinge ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara yakından bakalım.

Mehdi, Zeynep ve Faruk'un fotoğrafını görür. Zeynep bir şey diyemez, Mehdi de bir şey sormaz. Apar topar evden ayrılırlar. Mehdi çok gergindir. Zeynep ne yapacağını, ne söyleyeceğini bilemez. Eve vardıklarında Zeynep Mehdi'yle konuşmaya çalışır ama Mehdi birkaç parça eşyasını alarak, geceyi orada geçirmek için dükkana gider. Mehdi'nin ailesi ne olur olduğunu anlayamaz ve endişelidirler. Zeynep, Faruk'la ilgili her şeyi onlara anlatır. Evde büyük bir gerginlik yaşanır. Zeliha Hanım, Zeynep'e nasihat eder ve onu korur. Zeynep kendini çok kötü hissetmektedir. Mehdi'yle konuşmak için evden gizlice çıkar ve tamirhaneye gider ama içeri girmeye çekinir ve geri döner. Sabaha kadar Mehdi'nin gelmesini bekler. Sabah, herkes kahvaltı ederken onunla konuşmak için çıkar. Mehdi ise bütün gece düşünmüş ve bu evliliğin yürümeyeceğine karar vermiştir. Konuşma olumlu geçmez. Zeynep, okula gitmek üzere oradan ayrılır. Otobüse binmek üzereyken Faruk onu görür ve o da peşinden biner. Zeynep'e eski mutlu günlerine dönmek istediğini, Londra'ya uçmak için ikisine bilet aldığını ve akşam havaalanına gelmesini söyler. Mehdi'nin Zeynep'e para vermesi için peşinden gönderdiği Kibrit, bu konuşmaları duyar. Otobüsten indikten sonra olanları Mehdi'ye anlatır.
 
Zeynep'in kafası çok karışıktır. Nermin, Sakine, Emine, Faruk... hepsi onu bir yöne çekmeye çalışmaktadır. O ne yapacağını bilememektedir. Okula gidemez, eve döner. Akşam Mehdi geldiğinde, Zeynep'e bunu daha fazla yürütemeyeceklerini söyler. Ailesi için tuttuğu bir dairenin anahtarını ve bir boşanma dilekçesi verir; evden çıkar.
 
Bu dilekçe Zeynep'i şaşırtmıştır. Bir süre düşünür. Ardından tamirhaneye gider ve Mehdi'ye imzalanmış dilekçeyi verir. Vedalaşırlar. Zeynep, havaalanına gider ve Faruk'la buluşur.
 
Tamirhaneye sosyal hizmetler görevlileriyle birlikte polis gelir. Mehdi aleyhine çocuk işçi çalıştırmak ve kötü muamele nedeniyle soruşturma açıldığını söyler. Mehdi'nin itirazlarına ve çocukların yalvarmalarına karşın çocukları götürür.  

 

REPLİKLER

 

 
Zeliha (Zeynep hakkında) - Bu kızın kimsesi yok. Allah ona çifter çifter ana-baba vermiş ama yuva yüzü görmemiş. Yuvası yok o kızın.
 
Zeynep - Mehdi'de öyle bir şey vardı ki daha önce kimsede tanık olmadığım; o şefkat, sahiplenme, sevgi, hayatımdaki hiçbir erkekte görmediğim kadar büyüktü. 
 
Zeynep - O gece Mehdi kalbinde öfkesini, ben de zihnimse utancımı büyüttüm.
 
Zeynep - Bazı ilişkiler de böyledir; takvim tutmaz. Güzel duygulara zaman ihanet eder. Aynı anda birbirinizi düşünürsünüz ama bir şey tutar sizi. Aynı anda vazgeçersiniz aramaktan. Ya da onun senden bir haber beklediğini unutarak, günlerce ondan bir haber beklersin. Oysa aşkı da var eden o anlardır işte... O mesajı atsan, o gün karşısına çıksan ne olacağını hiç bilemezsin. Aşk yerine keşkelerden bir kader çizersin kendine.
 
Zeynep - Herkes iyi niyetli, herkes haklı. Bir ben mi haksızım?
 
Emine (Zeynep'e anneleri hakkında) - Hayatlarımızın altını oyuyorlar. Kendi hayalleri için bizi harcıyorlar, görebiliyor musun bunu?
 
Mehdi - Zeynep, ikimiz de kendi hayatlarımızın yabancısı olduk ... Biz birbirimize iyi gelmedik. Bir yokuş koyduk önümüze ama yemedi. Ucu bucağı da yok zaten.
 
Zeynep - "Git" diyorsun yani... Bana yine "git" diyorsun...
Mehdi - Biz gidene "kal", kalana da "git" demedik hiçbir zaman, demeyiz de ama senin gözün hep eşik de, be! 
 
Zeynep - Dünya kocaman bir yerdi ama benim sığabileceğim kadar büyük bir kalp yoktu.
 
Mehdi (Zeynep'e) - Bende hep güzel kalacaksın.


REYTİNG

Tv8'in yeni draması Doğduğun Ev Kaderindir, 29 Ocak çarşamba akşamı ekrana gelen bölümüyle Afili Aşk, Benim Adım Melek, Kuruluş Osman ve Zemheri dizileriyle rekabet etti. Dizinin bu haftaki bölümü, Total ve AB kategorilerinde izleyicisini artırmayı başarırken ABC1'de reyting kaybı yaşadı. Dizinin 4. bölümü Total'de 5.45 reytingle yedinci, AB'de 6.23 reytingle üçüncü ve ABC1'de 6.03 reytingle dörüncü sırada yer aldı.
Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir

Paylaş

 

Tüm Doğduğun Ev Kaderindir Bilgileri