Işınla Bizi Scotty 4.04.2015 Kiraz Mevsimi
Kiraz Mevsimi

 4 Nisan, Cumartesi reyting listesinde yine inişler çıkışlar ve bazı eğilimler görülüyor.
Cumartesi akşamlarının özellikle TOTAL'de çok izelenen, çok da büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizisi "Kiraz Mevsimi" yavaş yavaş düşme eğiliminde. En güçlü olduğu grup olan TOTAL'de, milli maçın olduğu geçen hafta üçüncü olması dışında her hafta olduğu gibi, "Survivor"ın ardından ikinci sırada yer aldı; reytingi 5.75.  

"Kiraz Mevsimi", geçen hafta milli maçın karşında yayınlanmasına rağmen bu haftaya göre, az da olsa, daha yüksek bir reytinge ulaşmıştı. Bir önceki hafta TOTAL reytingiyse 6.37'ydi ve ondan iki hafta önceki de 7.08.. Dizi, birkaç hafta içinde yavaş yavaş 1.5'lık bir reyting kaybı yaşadı. Bu durum, nispeten daha iddiasız olduğu AB ve ABC1 gruplarında da çok farklı değil. Milli maçın olduğu geçen haftayla hemen hemen aynı reytingi alsa ve sıralamada birkaç basamak yükselse de, Fox Tv'nin dizisinin aldığı reyting, son birkaç hafta içinde 4.0'ün altına indi. Bu hafta AB'de 3.25 reytingle beşinci ve ABC1'de 3.83 reytingle dördüncü sırada.

 Özellikle AB grubunda iddialı olan "Güllerin Savaşı" TOTAL'de çok fazla değişmeyen, 4.50-5.00 aralığında reyting getiren bir izleyiciye sahip. Bu hafta bu grupta reytingini 4.42'den 4.71'e yükseltti ve dört basamak yükselerek dördüncü sırada yer aldı. AB'de Cumartesi akşamlarının en çok izlenen dizisi olan "Güllerin Savaşı", geçen hafta milli maçtan kaynaklanan sıra kaybı dışında, her hafta olduğu gibi yine gün ikincisi oldu. Bu hafta aldığı reyting 5.27. ABC1'deki durum da hemen hemen aynı.

Cumartesi akşamlarının, birincilik iddasında olmasa da en çok izlenen dizilerinden olan "Kertenkele"de de "Kiraz Mevsimi"ne benzer bir düşüş eğilimi var. TOTAL'de, bundan bir buçuk-iki ay önce 6.50'nin üzerinde reytingle ilk üçte yer alıyorken, bu süre boyunca yavaş yavaş geriledi ve bu haftayı TOTAL'de 4.27 reytingle beşinci sırada bitirdi.

AB'de ve ABC1'de bu düşme eğilimi çok daha belirgin. Yaklaşık iki ay önce AB grubunda 5.78 reytingle ikinci sırada yer alan dizi bu iki ayda, yavaş yavaş düşerek 2.92 reytinge kadar geriledi ve bu hafta sekizinci sırada yer aldı. Yine iki ay önce ABC1'de 6.93 reytingle birinci sırada yer alıyorken bu hafta 3.75 reytingle beşinci sırada. Dizinin bu, hızla inişi acil müdahale gerektiğini düşündürüyor. - 1001 Tv

Paylaş

 

Tüm Kiraz Mevsimi Bilgileri