1001 Tv 25.11.2019 Kuruluş Osman
Kuruluş Osman

Geçtiğimiz hafta (18-24 Kasım) ekranlarımıza 4 yeni dizi gelmeye başladı: Kanal D'de Süreç Film imzalı Azize; FOX'ta O3 Medya ve Artistanbul imzalı Ferhat ile Şirin; Star'da Pastel Film imzalı Güvercin ve Atv'de Bozdağ Film imzalı Kuruluş Osman.

Bu dört diziden en iyi başlangıcı yapan Kuruluş Osman oldu. Geçtiğimiz 4 yıl boyunca ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan, TRT 1'in tarihi draması Diriliş Ertuğrul'un devamı olan Kuruluş Osman, öncülü gibi tüm kategorilerde oldukça yüksek oranlarla başladı. Burak Özçivit'in başrolünü üstlendiği dizi, tüm kategorilerde iki haneli oranlar elde ederek yayın gününün en çok izlenen programı olurken haftanın da en çok izlenen ikinci dizisi oldu. 20 Kasım Çarşamba akşamı ekrana gelen ve Afili Aşk, Benim Adım Melek ve Kurşun dizileriyle karşı karşıya gelen Kuruluş Osman, Total'de 15.73, AB'de 13.48 ve ABC1'de 16.17 reyting elde etti.

Yeni diziler arasında en iyi ikinci başlangıcı yapan dizi ise Ferhat ile Şirin'di. Cansu Dere, Tolga Sarıtaş ve Leyla Tanlar'ı bir araya getiren romantik drama, AB ve ABC1 kategorilerinde 5 bandına izlenerek en çok izlenen ilk 5 program arasına girmeyi başarırken Total hedef kitlede yer alan izleyiciler diziye biraz daha mesafeli yaklaştı. 22 Kasım Cuma akşamı ekrana gelen; Arka Sokaklar, Hercai, Payitaht Abdülhamid ve Sevgili Geçmiş dizileriyle karşı karşıya gelen Ferhat ile Şirin, Total'de 4.54 reytingle sekizinci, AB'de 5.59 reytingle üçüncü ve ABC1'de 5.66 reytingle dördüncü sırada yer aldı.

Azize ve Güvercin birbirlerine yakın oranlarla yayına başladılar. Her iki dizinin ilk bölümü de tüm kategorilerde 3 bandına oranlarla izlendi. Hande Erçel ve Buğra Gülsoy'un başrollerini paylaştığı Azize, salı akşamı ekrana gelirken Almila Ada ve Mehmet Ali Nuroğlu'nun başrollerini paylaştığı Güvercin ise pazar akşamı izleyicisiyle tanıştı.


Çocuk, Elimi Bırakma, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kadın dizileri ile karşı karşıya gelen Azize, en çok izlenen ilk on program arasına giremediği Total'de 3.85 reytingle on birinci, AB'de 3.29 reytingle dokuzuncu ve ABC1'de 3.50 reytingle sekizinci sırada yer aldı.

Aşk Ağlatır, Kimse Bilmez ve Savaşçı dizileriyle karşı karşıya gelen Güvercin ise tüm kategorilerde ilk on program arasına girmeyi başararak Total'de 3.72 reytingle onuncu, AB'de 3.79 reytingle yedinci ve ABC1'de 3.69 reytingle dokuzuncu sırada yer aldı. 

Bir sonraki bölümde izlenme oranlarının artıp artmayacağı yönünde bir ipucu olması bakamından önem teşkil eden tekrar bölümün aldığı oranlar bakımından da başarı sağlayabilen yalnızca Kuruluş Osman oldu. Atv'nin yeni tarihi dizisinin ilk bölüm tekrarı, iki kategoride 3, bir kategoride ise 4 bandına izlendi ve ilk on program arasına girebildi. Diğer üç dizinin tekrar bölümleri ise 1 bandına reyting elde ederken ilk on program arasına giremedi.

Paylaş

 

Tüm Kuruluş Osman Bilgileri