Uzunçorap 6.05.2016 Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

Bundan birkaç gün önce internette 'Kanıt dizisi geri mi dönüyor, konulu bir haber yer aldı. Habere göre, dizinin fikir kadrosunca instragram hesaplarında senaryo kapağı paylaşılmış. Fakat anlaşılan o ki sonradan böyle bir devamın olup olmayacağı belirsiz bırakılmış. Doğrusu dizi için devam kararı alınırsa, reyting listelerine göz atanlar için bu durum pek de sürpriz olmaz. Çünkü Kanıt dizisinin gece tekrarları bile ilk yüz listesi içinde sık sık kendine yer buluyor. Benzer bir durum Arka Sokaklar dizisi için olmuştu. Geçen haftaki bölümüyle 7 reytingi gören dizinin devam etmeyeceği duyurulmuşken dizinin tekrar bölümleri, günün tekrarı en çok izlenen dizisi oluyordu.  

Bunun yanında genel olarak dizi reytinglerinde azalma var gibi. Yeni başlayan diziler standardı adeta yeniden kuruyorlar. 4-5 reytingle başlayan bir yeni dizi az. Hanım Köylü nispeten iyi başladı. Ama Oyunbozan, İstanbul Sokakları, Kalbim Yangın Yeri düşük reytingteler. 2 civarı bir reyting, yeni reyting strandart gibi. Bu süreci şu yöne itebilir: Proje diziler yapıp yayına sokmak. Başı sonu belli, örneğin 13 bölümde hikayesi tamamlanacak diziler. Bütçe de en kötü ihtimal de dikkate alınıp.
 
Bir yandan da reytingleri fena olmayıp biten diziler var...

Bir yandan da reytingleri fena olmayıp biten diziler var. "İlişki Durumu: Karışık" gibi, sezon sonunda biteceği duyurulan "Asla Vazgeçmem" gibi. 3,5-4 reytinglerle bitme durumları oldu. Halbuki reytingi bir yana, "İlişki Durumu: Karışık"  durum komedisiydi, hikayesi uzayabilirdi. Seyirci bakımından bir yerlerde hikayeden kopulsa da ara ara izlenebilecek bir yapısı vardı. "Asla Vazgeçmem" içinse, hikaye bitti diye bir final kararı varsa, bu elbette anlaşılacak bir karar olur. 

 
"Kiralık Aşk" için de takipçileri arasında devam mı tamam mı endişesi var. Son birkaç haftadır her bölüm Haziran ayındaki nikah düğün tören öncesi sahneyle başlıyor. Klişe düşünülürse, sezon finali bölümünde Ömer İplikçi gerçeği öğrenecek ve seyirci ikinci sezon için şimdi ne olacak diye bekletilecek. Diziye, daha sürpriz bir sezon finali yakışır. Kanalın ve yapımın dizinin bitmesi yönünde kararı olması zayıf bir ihtimal. 
Kiralık Aşk Kiralık Aşk

Paylaş

 

Tüm Kiralık Aşk Bilgileri