Disney Plus: On Soru On Cevap

1001 Tv 12.06.2022 Dünyayla Benim Aramda
Dünyayla Benim Aramda

1. Disney Plus nedir? 

Disney Plus (Disney+); Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ait içeriklerin yer aldığı bir dijital yayın platformudur.

 
2. Disney Plus hangi cihazlardan, nasıl izlenebiliyor?

Disney Plus; mobil cihazlar, web tarayıcıları, oyun konsolları, set üstü kutular ve smart TV’lerden izlenebilecek.
 
 
3. Disney Plus, Türkiye'de ne zaman yayına başlıyor?

Disney Plus, 14 Haziran’da Türkiye’de yayın hayatına başlayacak.
 
 
4. Disney Plus Türkçe mi?

Disney Plus yapımlarında Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleri bulunacak.
 
 
5. Disney Plus üyelik ücreti ne kadar?

Disney Plus'ın standart fiyatlandırması aylık 34,99 TL ya da yıllık 349,90 TL olarak açıklandı. Bununla birlikte, 26 Haziran'a kadar sürecek bir tanışma kampanyasıyla 12 aylık üyelik ücreti, 8 ay fiyatına 279,90 TL olarak satın alınabilecek. Üyelik işlemi herhangi bir taahhüt gerektirmiyor.
 
  
6. Disney Plus'ta çocuk kilidi var mı?

Disney Plus, ebeveynlerin kendilerinin oluşturabilecekleri 'Çocuk Profilleri' ile sadece yaşa uygun içeriğe erişilmesine olanak sağlayan bir arayüz sunuyor.

 
 
7. Disney Plus'ı aynı anda kaç kişi kullanabilir?

Kullanıcılar,  4 adede kadar eşzamanlı yayına, 10 cihaza kadar sınırsız indirme, seçili içerikleri IMAX Enhanced teknolojisi ile izleme ve 7 adede kadar farklı profil yaratma olanağına sahip olacaklar.

 
8. Disney Plus'ta hangi oyuncular yer alacak? 
 

Disney Plus'ın orijinal dizilerinde yer alacak oyuncular: Aras Bulut İynemli, Aslı Enver, Buğra Gülsoy, Burak Deniz, Cansu Dere, Can Yaman, Demet Özdemir, Eda Ece, Engin Akyürek, Halit Ergenç, Hande Erçel, Pınar Deniz ve Timuçin Esen.

 
9. Disney Plus'ın içeriğinde neler var? Hangi dizi ve filmler yer alıyor?

1000'den fazla film, 400’ün üzerinde dizi ve 170 orijinal yapım bulunuyor. Star Wars içerikleri “The Book of Boba Fett” ve her iki sezonuyla “The Mandalorian”ın yanı sıra “Obi-Wan Kenobi” dizileri de Disney Plus'ta izlenebilecek. Aynı zamanda, Star Wars’un 1'den 9. bölüme kadar tüm filmleri de platformda yer alacak.

'Shang-Chi ve On Halka Efsanesi', 'Eternals', 'Avengers: Endgame', 'Captain Marvel', 'Black Widow', 'Hawkeye' de içeren 50'den fazla Marvel filmi ve 'Ms. Marvel', 'Loki' ve 'WandaVision' dahil 40’tan fazla Marvel dizisi erişebilir olacak.

'Oyuncak Hikayesi' serisinin tamamı Oscar ödüllü 'Soul', 'Luka' gibi animasyon filmleri ve 'Enkanto: Sihirli Dünya' ve 'Cruella' gibi Disney filmlerinin yanı sıra çok sayıda National Geographic belgeseli platformda yer alacak.

Disney Plus ayrıca çok sayıda orijinal Türk içeriğini yayınlamaya hazırlanıyor. Genel eğlence kategorisinde, Engin Akyürek’in başrolünü üstlendiği 'Kaçış', Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy'un başrollerini paylaştığı 'Dünyayla Benim Aramda',Timuçin Esen’in başrolde olduğu Gri ve Pınar Deniz’in başrolde olduğu Avcı kod adlı dizileri ile Recep İvedik 7 ve Kral Şakir Geri Dönüşüm filmlerinin yanında yeni orijinal diziler 'Pam & Tommy', 'How I Met Your Father', 'The Dropout' ve 'The Kardashians', 'The Simpsons', 'The Walking Dead', 'American Horror Story' ve 'Grey’s Anatomy'nin yanı sıra 'How I Met Your Mother', 'Lost' ve 'Desperate Housewifes' gibi kült dizilerin tüm sezonları da platformda yer alacak.

  
 
10. Disney Plus hangi ülkelerde yayınlanıyor, kaç üyesi var?

Disney Plus şu anda ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Lüksemburg, Monako, Norveç, Portekiz'de yayın yapıyor.

Bu yaz Türkiye'nin yanı sıra Andorra, Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fas, Filistin Devleti, Güney Afrika, Hırvatistan, Irak, İsrail, Karadağ, Katar, Kosova, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Letonya, Libya, Lihtenştayn, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Polonya, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Vatikan, Yemen, Yunanistan'da yayına girmeye hazırlanıyor.

Platformun tüm dünyada 129 milyon üyesi bulunuyor.
 

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı