Cuma reyting analizi

1001 Tv 26.10.2019 Sevgili Geçmiş
Sevgili Geçmiş

Yaz sezonundan beri, FOX'ta cuma akşamları ekrana gelen Her Yerde Sen'İn gün değiştirmesi ve Star'da Sevgili Geçmişi başlamasıyla birlikte, 25 Ekim Cuma akşamı 4 dizi ekrana geldi. 

Yıldız oyunculardan oluşan, kalabalık kadrosuyla dikkat çeken Sevgili Geçmiş çok parlak olmayan ama karamsar olmayı da gerektirmeyecek bir başlangıç yaptı. Süreç Film imzalı dram türündeki dizi iki kategoride 4 bandında, birinde ise 3 bandında izlenmeyle başladı. Ece Uslu, Emre Kınay, Sevda Erginci, Seçkin Özdemir, Melis Sezen ve Burak Yamantürk gibi oyuncuları bir araya getiren dizi, yalnızca AB kategorisinde en çok izlenen ilk beş program arasına girebildi. Hitap ettiği izleyici kitlesi açısından en büyük rakibi sayılacak olan Hercai'yi AB kategorisinde geçmeyi başardı. Sevgili Geçmiş'İn ilk bölümü Total'de 3.96 reytingle dokuzuncu, AB'de 4.73 reytingle beşinci ve ABC1'de 4.26 reytingle yine dokuzuncu sırada yer aldı. Dizinin tekrar bölümü ise Total'de ve ABC1'de 2 bandında, AB'de 1 bandında izlendi; hiçbir kategoride ilk yirmi program arasına giremedi. Tekrar bölümün aldığı reytingler önümüzdeki bölümün büyük bir sıçrama yapmasına işaret etmese de çok ümit kırıcı olmadığını söylemek mümkün.

Günün Total'de ve ABC1 birincisi ve herhangi bir grupta en yüksek reyting oranına ulaşan dizisi Hercai oldu. Atv'nin ikinci sezonundaki dizisi bu hafta yalnızca Total'de izleyicisini artırabildi; diğer kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. En yüksek reytingine ulaştığı Total'de 8 bandına izlenirken, en düşük reytingini aldığı AB'de 5 bandından 4 bandına geriledi. Ebru Şahin ve Akın Akınözü'nün başrollerini  paylaştığı, Mia Yapım imzalı dizinin 17. bölümü Total'de 8.26 reytingle birinci, AB'de 4.54 reytingle altıncı ve ABC1'de 6.86 reytingle ikinci sırada yer aldı.


25 Ekim Cuma gününün AB'de en çok izlenen dizisi olan Arka Sokaklar bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı ve Total'de 7 bandına yükselmeyi başardı. Kanal D'nin bir ekran klasiği haline gelen dizisinin 527. bölümü Total'de 7.52 reytingle ikinci, AB'de 4.97 reytingle üçüncü ve ABC1'de 4.73 reytingle altıncı sırada yer aldı.

TRT'nin 4. sezonundaki dönem dizisi Payitaht Abdülhamid de bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırdı. Dizinin 92. bölümü AB ve ABC1 kategorilerinde ilk beş program arasında yer alırken Total'de ilk on program arasında yer alamadı; Total'de 3.38 reytingle on beşinci, AB'de 4.77 reytingle ve ABC1'de 5.06 reytingle dördüncü oldu.

Günün AB ve ABC1'de en çok izlenen programı ise her iki kategoride de 8 bandında reyting elde eden Fatih Portakal ile Fox Ana haber oldu.

Paylaş

 

Tüm Sevgili Geçmiş Bilgileri