1001 Tv 1.11.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor

TRT'nin yeni dizilerinden Şampiyon'un gün değiştirip pazar akşamına taşınmasıyla birlikte perşembe akşamları haftanın en güçlü dizilerinden ikisine, Bir Zamanlar Çukurova ve Mucize Doktor'a kaldı. Yayına başladığından beri haftanın en çok izlenen dizisi olma unvanını kimseye bırakmayan Mucize Doktor bu hafta da tüm kategorilerde birinciliğini korudu. Üstelik FOX'un tıp draması bu hafta şimdiye kadarki en yüksek reytingini de elde ederek ABC1 kategorisinde 20 barajını da geçmeyi başardı. MF Yapım imzalı dizinin 8. bölümü, tüm kategorilerde artışla Total'de 16.82, AB'de 18.82 ve ABC1'de 20.54 reyting elde etti.

Fakat dizinin 31 Ekim Perşembe akşamı yaşadığı başarılar gün birinciliği ve 20 barajını aşmakla sınırlı değildi. Önceki bölümün özeti de AB ve ABC1 kategorilerinde 10 bandına reytingle günün en çok izlenen ikinci programı olurken Total'de de 9 bandına reytingle üçüncü sırada yer aldı.

Mucize Doktor'un gelişiyle perşembe gün birinciliğini bırakmak zorunda kalan Bir Zamanlar Çukurova sezonun başında bocalamış ama geçtiğimiz haftalarda izleyicisini yeniden artırmaya başlamıştı. Atv'nin dönem dizisi bu hafta da tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı ve Total'de, geçen hafta olduğu gibi, 10 barajını aşmayı başardı. Tims&B yapımı dizinin 42. bölümü Total'de 10.70 reytingle günün en çok izlenen ikinci programı olurken AB'de 7.41 reytingle dördüncü ve ABC1'de 9.89 reytingle üçüncü sırada yer aldı.

30 Ekim Çarşamba akşamına dönüp baktığımızda ise diziler arasında daha yakın bir rekabet görüyoruz. Bütün kategorilerde FOX ana haber bülteninin 6-7 bandında reytingle gün birincisi olduğu ve TV8'in popüler yarışması MasterChef'in ilk üçte yer aldığı akşamda Total ve ABC1'in en çok izlediği dizi Benim Adım Melek, AB'nin en çok izlediği dizi ise Afilli Aşk oldu.

Geçtiğimiz hafta yayına başlayan FOX'un dönem dizisi Kurşun, ikinci bölümüyle tüm kategorilerde izleyici kaybetti. Geçen hafta AB'de en çok izlenen dizi olan Kurşun bu hafta hiçbir kategoride en çok tercih edilen dizi olamadı. Total ve ABC1'de yer aldığı reyting bandını koruyabilse de AB'de bir alttaki reyting bandı olan 5'e geriledi. Geçtiğimiz hafta, ilk bölümün ardından ekrana gelen tekrar bölümün aldığı düşük izlenme oranları oranların yükselmeyeceğine işaret etse de iyi bir başlangıç yapmış olan dizinin ikinci bölümden izleyici kaybetmesi sürpriz oldu.

TRT'nin başarılı yeni draması Benim Adım Melek bu hafta iki kategoride 6 bandına reytingle izlendi; birinde izleyicisini artırabildi. Üs Yapım imzalı dizinin 6. bölümü Total'de 5.12 reytingle beşinci, AB'de 6.24 reytingle ikinci ve ABC1'de 6.26 reytingle üçüncü oldu.

Kanal D'nin sevilen romantik-komedisi Afili Aşk bu hafta iki kategoride izleyicisini artırdı, birinde kayıp yaşadı. Total ve ABC1 kategorilerinde 5 bandına yer alan dizi, tüm kategorilerde ilk beş program içinde kalmayı başardı. ARC Yapım imzalı dizinin 20. bölümü Total'de 5.44 reytingle üçüncü, AB'de 4.71 ve ABC1'de 5.15 reytingle beşinci sırada yer aldı.

Finale adım adım yaklaşan Sen Anlat Karadeniz de bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybeden yapımlardan oldu. Atv'de üçüncü sezonuyla ekrana gelen dizi bu hafta AB'de yeniden 1 bandına reytinge geriledi. İlk on içinde yer alabildiği tek kategori Total oldu. Dizinin 62. bölümü Total'de 5.27 reytingle dördüncü, AB'de 1.78 reytingle on sekizinci ve ABC1'de 3.15 reytingle on birinci sırada yer aldı.

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri