Işınla Bizi Scotty 9.04.2015 Poyraz Karayel
Poyraz Karayel

Salı akşamları, kanalların yeni dizilerini başlatmak için en çok tercih ettikleri günlerden biri olsa da son dönemde başlayan dizilerden sadece biri ayakta kalabildi, geri kalanlar ya yayından kalktı ya gün değiştirdi ya da rekabetten tamamen koptu. Şu anda Salı akşamları gerçek anlamda, reyting yarışı içinde sadece iki dizi var: "Kaderimin Yazıldığı Gün" ve "Aşk Yeniden"

"Kaderimin Yazıldığı Gün" sezon başında, Ekim ayında yayına başladığında reyting listesinin zirvesine yerleşmiş ve birkaç ay öncesine kadar da oradan kımıldamamıştı. Sırasıyla, Şubat ayında "Aşk Yeniden"in ve ardından "Survivor All Star"ın başlamasıyla reyting listesindeki yerini kaybetti. Yine de sezonun başından beri kendisine sağlam bir izleyici edinen dizi, yarıştan asla kopmuyor ve hep üst basamaklarda yer alıyor. Bu hafta da TOTAL'de reytingini geçen haftaya kıyasla 5.92'den 6.32'ye çıkartarak tüm programlar arasında üçüncü sırada yer aldı. AB'de reytingi 4.72'den 4.44'e düştü ama geçen haftaki gibi dördüncü sırada yer aldı. ABC1'de de reytingini 5.25'ten 5.84'e yükselterek günü üçüncü sırada tamamladı.  Daha çok AB ve ABC1'de iddialı olduğunu söyleyebileceğimiz "Şeref Meselesi" hemen hiçbir grupta şimdiye dek tam bir istikarar sağlayamadı ve sağlam bir kitle oluşturamadı. AB'de senenin başında 6.0'ın üzerinde reytingle gün birincilikleri elde etmişken sonraki haftalarda 4.0 civarında reytingler alarak altıncılığa gerilediği de oldu. Son birkaç hafta ise reytingini az oranda artırdı ve rakiplerin performansına bağlı olarak sıralamada da yükseldi. Bu hafta AB'de 4.48 reytingle ikinci sırada yer aldı.

ABC1'de uzunca bir zamandır 4.0-4.50 reyting aralağında seyreden ve ilk dört içinde yer alan dizi bu hafta da 4.32 reytingle üçüncü sırada yer aldı.

TOTAL'de ise uzunca bir süredir 3.0 altında aldığı reytinglerle ilk on program arasına girmekte oldukça güçlük çekiyor. Bu hafta geçen haftaya göre biraz daha az izlenerek 2.85 reyting elde etti ama rakiplere bağlı olarak sıralamada yükseldi ve onuncu oldu. Özellikle TOTAL'de aldığı reytingler, Kanal D gibi bir kanalın primetime'ı için çok düşük olsa da diğer gruplardaki, değişken de olsa, başarısı ve bir iç yapım oluşu diziyi yayında tutuyor. Ama kanalın, gelecek sezon için planlarını öngörmek zor.

Poyraz Karayel  AB ve ABC1'in her zamanki birincisi olan "Diriliş Ertuğrul" da yine bu gruplarda zirveyi kimseye bırakmadı ve her iki grupta da geçen haftakiyle hemen hemen aynı reytingi aldı. TRT'nin on altıncı bölümü yayınlanan tarihi dizisinin bu hafta AB'de ulaştığı reyting 9.22 ve ABC1'de ulaştığı reyting ise 8.53. Yine günün en çok izlenen programlarından olmayı başardığı TOTAL'de ise 5.31 reytingle üçüncü sırada yer aldı.


Bütün grupların ikincisi yine "Poyraz Karayel". Kanal D'nin on dördüncü bölümü yayınlanan dizisinin reytingi, geçen hafta ilk kez birinci olduğu TOTAL'de bu hafta 6.55'den 5.60'a geriledi. AB'de ve ABC1'de belirgin bir reyting kaybı yaşasa da yine en çok izlenen ikinci program olmayı başardı. "Poyraz Karayel"in bu hafta AB'de aldığı reyting 7.72 ve ABC1'aldığı reyting de 7.15 oldu. Poyraz Karayel Poyraz Karayel

Paylaş

 

Tüm Poyraz Karayel Bilgileri