1001 Tv 26.09.2019 Benim Adım Melek
Benim Adım Melek
26 Eylül Çarşamba akşamı 4 dizi ekrana geldi. Geçtiğimiz sezondan devam eden Kuzgun ve Sen Anlat Karadeniz ile yaz sezonundan devam eden Afili Aşk'a Benim Adım Melek de katıldı. Akşamın üç eski dizisinin tüm kategorilerde az da olsa reyting düşüşü yaşadıklarına bakılacak olursa, yeni rakiplerine (ve belki başka bir günün dizisi olan Mucize Doktor'un tekrarına) izleyici kaybetmiş oldukları tahminini yapmak mümkün. 
 
Yaz boyunca Çarşamba gününün birincisi olmasının yanı sıra, tüm haftanın da en çok izlenen dizisi olma unvanını bırakmayan Afili Aşk, 3 yeni rakibe karşın zirvedeki yerini kaybetmedi. Kanal D'nin Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul'un başrollerini paylaştığı romantik-komedisi oranlarında biraz düşüş yasa da, günün en çok izlenen dizisi olmayı yine başardı. Afili Aşk'ın 15. bölümü Total'de 6.47 reytingle, AB'de 5.60 reytingle ve ABC1'de 6.62 reytingle tüm kategorilerde günün en çok izlenen 2. yapımı oldu.
 
Günün en çok izlenen yapımı ise Fatih Portakal'la FOX Ana Haber oldu. FOX'un ana haber bülteni tüm kategorilerde 6-7 bandında reytingle 1. sırada yer aldı.

Günün sürprizi, geçen haftanın en çok izlenen dizisi olan Mucize Doktor'dan geldi. Üçüncü bölümünün tekrarıyla ekrana gelen dizi, AB ve ABC1 kategorilerinde 5 bandında reytingle üçüncü olurken TOTAL'de de 4.45 reytingle altıncı sırada yer aldı. Tekrar bölümüyle, özellikle AB ve ABC1 kategorilerinde aldığı bu yüksek oranlarla akşamın üç dizisini geride bırakmış olması, perşembe akşamı ekrana gelecek olan 4. bölümünün alacağı oranlar konusunda da beklentiyi hayli yükseltiyor.

 
Programların da diziler kadar iddialı sonuçlar elde ettiği günde, sabah kuşağında yer alan Müge Anlı ile Tatlı Sert de oldukça yüksek oranlarla üst sıralarda yer aldı. Atv'de ekrana gelen adli reality-show, çarşamba sabahı ekrana gelen bölümüyle Total'de 4.61 reyting ve 33.52 share ile, ABC1'de de 4.58 reyting ve 31.22 share ile günün en çok izlenen dördüncü yapımı oldu.
 
Total ve ABC1'de Sen Anlat Karadeniz akşamın en çok izlenen ikinci dizisi olurken AB'de ise Benim Adım Melek ilk bölümüyle bu koltuğa oturdu. 
 
Atv'de üçüncü sezonuyla ekrana gelen Sen Anlat Karadeniz, ilk sezonundaki yüksek oranlarının hayli gerisinde olsa da Total'de güçlü kalmayı sürdürüyor. Dizinin 57. bölümü bu kategoride 5.51 reytingle üçüncü olurken ABC1'de de 4.21 reytingle altıncı sırada yer aldı. Ancak dizinin AB kategorisinde elde ettiği reyting, devamı açısından endişe verici bir noktaya ulaştı. Sinegraf imzalı dizinin bu hafta ekrana gelen bölümü 1 bandına kadar geriledi ve 1.94 reytingle on beşinci oldu.
 
TRT1'in Üs Yapım imzalı yeni dizisi Benim Adım Melek, en yüksek izlenme oranına ABC1 kategorisinde, en iyi sıralamaya ise AB'de ulaştı. Nehir Erdoğan ve Kutsi'nin başrollerini paylaştığı, dram türündeki dizinin ilk bölümü Total'de 3.70 reytingle sekizinci, AB'de 3.68 reytingle beşinci ve ABC1'de 4.04 reytingle yedinci sırada yer aldı. Dizinin ilk bölümünün tekrarı ise 1 bandında oranlarla alt basamaklarda yer aldı. Tekrarının düşük izlenme oranları ilerleyen bölümler açısından çok parlak görünmese de ilk bölümün 3-4 bandında izlenmiş olması ve sıralaması kanalı açısından tatmin edici görünüyor.

Geçen sezonun iddialı yapımlarından Ay Yapım projesi Kuzgun, sezonun sonuna doğru oranlarında düşüş yaşamış, yeni sezona başlarken kadrosuna yaptığı güçlü takviyeler ve yeni hikayesiyle izleyicilerine umut vaat etmişti. Ne var ki Barış Arduç ve Burcu Biricik'in başrollerini paylaştığı dizi, hâlâ beklenen başarıya ulaşabilmiş değil. Dizinin 18. bölümü tüm kategorilerde kayıp yaşayarak Total'de 2.17 reytingle on dokuzuncu, AB'de 2.27 reytingle on birinci ve ABC1'de 2.05 reytingle on sekizinci oldu ve hiçbir kategoride ilk on yapım arasına girmeyi başaramadı. 

Paylaş

 

Tüm Benim Adım Melek Bilgileri