1001 Tv 10.10.2019 Benim Adım Melek
Benim Adım Melek

9 Ekim Çarşamba günü reyting listesinde dikkati en çok çeken durum, ekrana gelen tüm dizilerin, tüm kategorilerde reyting kaybetmesi oldu. Bu durumu dizilerin izleyicileri tatmin edememesine bağlamak da mümkün olmakla birlikte, asıl sebep ülke gündeminin izleyici tercihlerine yansıması gibi görünüyor. Günün tüm kategorilerdeki birincisi Fatih Portakal ile Fox Ana  Haber olurken, yapım Total'de 8, AB'de 9 reytinge yakın oranda izlendi, ABC1'de aldığı reyting 9 barajını aştı.

Geçtiğimiz hafta büyük bir sıçrama yaparak, 2 puanlık artışla tüm kategorilerde günün en çok izlenen dizisi olan Benim Adım Melek, bu hafta yine tüm kategorilerde 1,30 civarında bir puan kaybı yaşadı ve Total'de iki basamak gerileyerek iki rakibinin gerisine düştü. TRT 1'nin yeni draması, AB ve ABC1'de de kayıp yaşamasına karşın bu kategorilerde en çok izlenen dizi olmayı başardı. Nehir Erdoğan ve Kutsi'nin başrollerini paylaştığı dizinin 3. bölümü Total'de 4.39 reytingle günün en çok izlenen dördüncü, AB'de 4.70 reytingle ikinci ve ABC1'de 5.06 reytingle üçüncü programı oldu.

Günün en çok izlenen dizisi olma konumunu geçtiğimiz hafta yeni rakibi Benim Adım Melek'e kaptıran Afili Aşk, bu hafta Total'de koltuğunu geri kazandı. 9 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelen tüm diziler gibi izleyici kaybı yaşayan dizide, düşüş Benim Adım Melek'inki kadar dikkat çekici bir oranda olmadı. Tüm kategorilerde yarım puanlık kayıp yaşayan dizi, AB ve ABC1 kategorilerinde 5 bandından 4 bandına geriledi. Kanal D'de ekrana gelen romantik-komedinin 17. bölümü Total'de 5.18 reytingle günün en çok izlenen ikinci programı olurken AB'de 4.65 reytingle üçüncü ve ABC1'de 4.96 reytingle dördüncü sırada yer aldı.

Total kategorisinin en çok tercih ettiği ikinci dizi olan Sen Anlat Karadeniz bu kategoride 4 bandında kalırken AB'de 1 bandında izlenmeyi sürdürdü; ABC1'de ise 3 bandından iki bandına geriledi. Atv'nin 3. sezonundaki dizisi 9 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümüyle sadece Total'de en çok izlenen on program arasına girebildi. Sen Anlat Karadeniz'in 59. bölümü Total'de 4.58 reytingle üçüncü, AB'de 1.55 reytingle on yedinci ve ABC1'de 2.72 reytingle on birinci sırada yer aldı.


Star Tv'nin 2. sezonundaki draması Kuzgun, tüm kategorilerde 2 bandından 1 bandına geriledi ve hiçbir kategoride ilk on program içine giremedi. Dizinin 20. bölümü Total'de 1.87 reytingle yirminci, AB'de 1.65 reytingle on dört ve ABC1'de 1.63 reytingle yirmi üçüncü sırada kendisine yer bulabildi.

Paylaş

 

Tüm Benim Adım Melek Bilgileri