Çarşamba reyting listesinde hızlı sıçrayış

1001 Tv 3.10.2019 Benim Adım Melek
Benim Adım Melek

Çarşamba akşamında en çok izlenen diziler listesinde zirve el değiştirdi. Yaz sezonunu çoğunlukla zirvede götüren ve geçen sezonun sevilen dizilerinin dönüşüyle de konumunu kaybetmeyen Afili Aşk bu hafta yerini, TRT'nin yeni draması Benim Adım Melek'e devretti.

Başrollerini Nehir Erdoğan ve Kutsi'nin paylaştığı Üs Yapım imzalı dizinin geçen hafta ekrana gelen ilk bölümü Total ve AB'de 3 bandında, ABC1'de ise 4 bandında izlenmişti. 2 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelen 2. bölümü ise dikkat çekici bir sıçrayış yaparak tüm kategorilerde iki puanlık artışla Total ve  AB'de 5, ABC1'de 6 bandına yükseldi; akşamın en çok izlenen ikinci programı ve en çok izlenen dizisi oldu.
Benim Adım Melek'in 2. bölümü Total'de 5.68, AB'de 5.91 ve ABC1'de 6.31 reytinge ulaştı.

Çarşamba akşamlarını uzun süredir zirvede götüren Afili Aşk, geçen hafta tüm kategorilerde yaşadığı reyting kaybını bu hafta da sürdürdü. Dizinin, geçtiğimiz hafta 6 bandında olan Total ve ABC1 reytingi bu hafta 5 bandına gerileri. ABC1'deki reyting kaybı 1 puanı aştı. Kanal D'nin 16. bölümündeki romantik-komedisi Total'de 5.68 reytingle, AB'de 5.07 reytingle ve ABC1'de 5.54 reytingle günün en çok izlenen 3. pragramı oldu. Afili Aşk düşmeye başlayan oranlarına karşın, kanalının tüm kategorilerde en çok izlenen dizisi olmayı sürdürüyor.

Atv'nin 3. sezonundaki dizisi Sen Anlat Karadeniz de bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşayanlardan oldu. Dizinin, en güçlü olduğu Total kategorisindeki reytingi 4 bandına kadar geriledi. AB kategorisinde 1 bandına kalmayı sürdürdü. ABC1'de 4 bandından 3 bandına geriledi. AB'de dikkat çeikici düşüşüne karşın Total'de hâlâ güçlü oluşu dizinin yeni sezonda devam etmesini sağlamış olsa da şu an yaşanan genel düşüş, dizin uzun süre devam edebilme ihtimalini zayıflatıyor.

Sen Anlat Karadeniz'in  58. bölümü Total'de 4.94 reytingle dördüncü, AB'de 1.75 reytingle on yedinci ve ABC1'de 3.25 reytingle yedinci sırada yer aldı.

Star'ın iddialı dizisi Kuzgun, ikinci sezonundaki zenginleşen kadrosu ve yenilenen hikayesine karşın beklenen yükselişi gerçekleştiremiyor. Ay Yapım imzalı dizinin 2 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümü iki kategoride düşüş yaşadı ve bu hafta da tüm kategorilerde 3 barajının altında kaldı. Dizinin 19. bölümü Total'de 2.05 reytingle yirminci, AB'de 2.05 reytingle on üçüncü ve ABC1'de 2.28 reytingle on beşinci sırada yer aldı.

Paylaş

 

Tüm Benim Adım Melek Bilgileri