Işınla Bizi Scotty 1.09.2016 Aşk Laftan Anlamaz
Aşk Laftan Anlamaz

Yeni sezona yaklaşırken yaz sezonundan devam eden diziler içinde özellikle Çarşamba dizilerinde yoğun bir rekabet sürüyor. 

 
Bir önceki hafta hem Aşk Laftan Anlamaz hem de rakibi No 309 tüm gruplarda 4.5-5.0 civarı reytingler almışlar; TOTAL ve AB'de No 309, ABC1'de de Aşk Laftan Anlamaz gün birincisi olmuştu.
 
Geçen hafta Show Tv'nin 'Başabakanla Gündem' yayını dolayısıyla Aşk Laftan Anlamaz yeni bölümünü yayınlamaması No 309 için büyük bir fırsat yarattı. Rakipsiz kalan No 309, her iki dizinin de romantik-komedi olması ve aşağı yukarı aynı izleyiciye hitap etmesi nedeniyle  neredeyse akşamın tüm dizi izleyicisini kendisinde topladı ve TOTAL'de 8.08, AB'de 7.78 ve ABC1'de 7.27 reytingle tüm gruplarda en çok izlenen yapım oldu.
 
Dün akşam, bir hafta aradan sonra Aşk Laftan Anlamaz'ın yeni bölümüyle yayınlanacak olması reyting sonuçları açısından merak uyandırmıştı elbette. Acaba Aşk Laftan Anlamaz emanet verdiği izleyicisini geri alabilecek miydi? No 309 bir akşam için kendisine gelen izleyiciyi elinde tutabilecek miydi?

 
 
Dünkü bölümüyle Aşk Laftan Anlamaz TOTAL'de 4.73, AB'de 3.68 ve ABC1'de 3.68 reytingle tüm gruplarda en çok izlenen ikinci dizi oldu. Türkiye-Rusya hazırlık karşılaşmasının da reytinglere önemli etkisi olduğunu düşünürsek Aşk Laftan Anlamaz, AB grubundaki azalma dışında diğer gruplarda çok büyük bir kayıp yaşamış gibi görünmüyor. Ama rakibinin geri dönüşüne ve maça rağmen No 309'un reytingini belirgin bir şekilde artırmış olması geçen hafta gelen seyircinin bir kısmını tutmayı başarmış olduğu anlamına geliyor.
 
Ayrıca yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte tüm reytinglerde bir artış görülüyorken Aşk Laftan Anlamaz'ın da izleyicisini sadece koruması değil, artırması beklenebilir. Bu konuda önümüzdeki hafta daha iyi bir fikir verebilecektir elbette.
 
Birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içinde olan Çarşamba romantik-komedileri için asıl zorlu dönem ise kış sezonu dizilerinin geri dönmeye başladığı Eylül'le başlıyor. Her ne kadar aralarında türdeş bir dizi bulunmasa da Çarşamba Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda ve Poyraz Karayel gibi yüksek reytingli ve sadık izleyici kitleleri olan dizilerin olduğu zorlu bir gün. Bakalım yazın iki iddialı dizisi gittikçe zorlanacak Çarşamba rekabetinden nasıl etkilenecek?

 

Aşk Laftan Anlamaz Aşk Laftan Anlamaz

Paylaş

 

Tüm Aşk Laftan Anlamaz Bilgileri