Işınla Bizi Scotty 14.07.2016 No 309
No 309

14 Temmuz Perşembe akşamı yayınlanan sadece bir yerli dizi vardı: Yüksek Sosyete. Dolayısıyla günün en çok izlenen dizisinden söz etmek anlamlı olmayacak elbette ama yaz sezonunun iddialı dizisinin günün en çok izlenen yapımı olduğundan söz edebiliriz. Ramazan, Euro 2016 ve Survivor'ın sona ermesiyle birlikte Yüksek Sosyete, Perşembe reyting listesinin zirvesine yerleşti ve tüm gruplarda birinci oldu. Üstelik üç grupta da önceki bölümde 3.60-3.80 aralığında olan oranını TOTAL'de 4.54, AB'de 5.11, ABC1'de 4.84'e çıkardı. 


Diziler dışındaki diğer güçlü rakiplerin yoldan çekilmesiyle yaz dizilerinin hemen hepsinde bir izleyici artışı gözleniyor. Çarşamba'nın üç romantik-komedisinden No:309 başlangıçta aldığı iddiasız oranlarını hayli yükseltti. Fox Tv dizisi 13 Temmuz Çarşamba akşamı TOTAL'de 5.23 reyting, AB'de 5.19 reyting ve ABC1'de 4.81 reytingle tüm gruplarda gün birincisi oldu ve bu yaz, dizilerin ulaşabildiği en yüksek oranlara ulaştı.

İlk hafta aldığı düşün oranlar ve sıralamadaki yeriyle başarısız bir başlangıç yapan Aşk Laftan Anlamaz sonraki haftalarda durumunu toparlamıştı. 13 Temmuz Çarşamba akşamı yayınlanan 4. bölümüyle yükselişi iyice belirginleşti. Show Tv dizisi TOTAL'de 4.12, AB'de 3.51 ve ABC1'de 3.94 reytingle tüm gruplarda en çok izlenen ikinci yapım oldu.

 
Aşk Laftan Anlamaz'la aynı hafta yayına başlayan Seviyor Sevmiyor 4.0 üzeri reytingleri ve listede üst basamaklarda yer almasıyla Çarşamba'nın üç romantik-komedisi arasında en iyi başlangıcı yapmıştı. ATV dizisi bu hafta düşüş gösterdi. Hem tüm gruplarda iki rakbine de geçildi hem de tüm gruplarda izleyici kaybı yaşadı. Kaybın en belirgin yaşandığı grup AB oldu. Bu grupta önceki bölümüyle 4.12 reytingle günün en çok izlenenyapımı olmuşken bu hafta yayınlanan 4. bölümüyle 2.83 reytingle 4. sıraya geriledi. Bu hafta TOTAL'de 3.33 ve ABC1'de de 3.19 reytingle her iki grupta da üçüncü sırada yer aldı.
 
Yaz sezonu başından beri Survivor, Ramazan ve EURO 2016'ın etkisiyle oldukça düşün oranlar alan diziler nihayet dişe dokunur oranda izleyice ulaşamya başladılar. Yine de geçen yazın zaman zaman iki haneli reytinglere bile ulaşan ve sadece yazın değil sezonun da çok izlenen dizilerinden olan Kiralık Aşk, Kırgın Çiçekler ya da sosyal medyada olay yaratan Güneşin Kızları kadar başarı yakalayan, etki eden bir projeyle henüz karşılaşamadık.

"

No 309

Paylaş

 

Tüm No 309 Bilgileri