Işınla Bizi Scotty 22.09.2016 No 309
No 309

21 Eylül Çarşamba akşamı son dönemin en büyük reyting sürprizini yaptı. 
 

Yazboyunca başta üç, daha sonra birinin gün değiştirmesiyle iki romantik komedinin kıyasıya rekabet ettiği bir gündü Çarşamba. İki diziden No 309, zaman zaman rakibi Aşk Laftan Anlamaz tarafından AB ve ABC1'de geçilse ya da çok zorlansa da genelde listenin zirvesinde yer almayı başarmıştı. Hatta Aşk Laftan Anlamaz'ın yayınlanmadığı bir hafta 8.0'ın üzerinde bir reytingle 'yaz sezonun en çok izlenen dizisi' unvanına da sahip olmuştu. 
 
Ne var ki yazın koşulları kıştan farklı. Kış sezonu boyunca da en sert rekabetlerden birine sahne olan Çarşamba'nın birincisi Diriliş Ertuğrul örneğin, tüm sezonun en yüksek oranlarına sahip olan dizisiydi. Günün genelde ikincisi olan Kara Sevda da her zaman iyi oranlar almasının yanında kanalı Star Tv'nin tüm gruplarda en çok başarı gösteren, en istikrarlı dizisi oldu. Dolayısıyla kış sezonun başlamasıyla, yazın oyuncuları da farklı koşullarda yarışmak, belki de zirvedeki yerlerini terk etmek zorunda kalacaklardı.
 
 
İşte sürpriz de burada yaşandı. Geçen yıl, henüz kış sezonu bitmeden mütevazı oranlar ve sıralamayla yayına başlayan ve doğrusu bu noktaya geleceğinin sinyallerini vermeyen, Gold Yapım dizisi No 309; Burak Özçivit ve Neslihan Atagül'ün başrollerinde yer aldığı Ay Yapım draması Kara Sevda'ya tüm gruplarda fark atarak gün birincisi oldu. Başrollerinde Demet Özdemir ve Furkan Palalı'nın yer aldığı dizi dün akşam TOTAL'de 7.17, AB'de 6.02 ve ABC1'de 7.33 reytinge ulaştı.
   

2. sezonunun ilk bölümüyle ekrana gelen Kara Sevda ise TOTAL'de 5.08, AB'de 5.31, ABC1'de 5.41 reytingle tüm gruplarda ikinci oldu. Aslında sezon açılışı için çok düşük denmeyecek oranlar olsalar da, geçen sezonun büyük bir kısmını 6.0 civarı reytinglerle geçiren ve Diriliş Ertuğrul'un yokluğunda reyting listesinin zirvesinde yer alan iddialı bir aşk-drama dizisi için, yaz sezonun çoğunu 4-6 arası reytingle geçiren bir romantik-komediye farkla geçilmek bir başarısızlık olarak görülebilir.

 

Günün üçüncü dizisi olan Aşk Laftan Anlamaz ise, gruplarda farklı sonuçlar elde etti. Yaz sezonunun çoğunu 4-5 arası reytinglerle gün ikincisi olarak geçiren, hatta AB ve ABC1'de No 309'u geçmişliği de olan dizi, kış sezonunun başlamasından biraz olumsuz etkilenmiş gibi. Başrollerinde Hande Erçel ve Burak Deniz'in yer aldığı Bi Yapım dizisi bu hafta TOTAL'de 4.05 ve ABC1'de 4.16 reytingle dörüncü olsa da AB'de 2.81 reytingle ancak 12. sırada yer alabildi.  Daha çok AB'de güçlü olan Poyraz Karayel ve Diriliş Ertuğrul'un da önümüzdeki haftalarda dönüşüyle, Show Tv'nin özellikle sosyal medya favorilerinden olan dizisi bu grupta daha da büyük düşüş yaşayabilir.
 
Henüz tüm oyuncuların yarışa katılmadığı bu hafta bile büyük bir sürpriz yapan Çarşamba, önümüzdeki haftalarda daha sert bir rekabete ve heyecan verici bir yarışa sahne olacağa benziyor. 
 

 

No 309 No 309

Paylaş

 

Tüm No 309 Bilgileri