1001 Tv > 1001 Yorum > Canan ne yapacak?

Canan ne yapacak?

Uzunçorap | 5.10.2016 | Bana Sevmeyi Anlat
Bana Sevmeyi Anlat

Bu bölümde neler oldu?
Bana Sevmeyi Anlat 5. Bölüm'ü bir sürü olayın, gelişmenin olduğu bir bölüm oldu. Engin Haşmet'e Leyla'nın yerini bulduğunu söylemişti. İsabet ki, Alper'in yanında bulduğunu söylemedi. Haşmet plan yapmış, Gürkan'ın yaşadığını da ispat için, Gürkan'ı ve Alper'i de yanına alarak Canan'la toplantı ayarlamış. Hastaneden sonra ilk kez Haşmet ve Leyla yüzyüze geldiler. Gürkan'ın yaşadığını gören Leyla'nın gardı düştü, kafası karıştı. Haşmet Gürkan'ı toplantı sonrasında öldürttü. Canan'ın AkroKent Medya dergi grubunun 25. yıl kutlama yemeği Alper'in işletmesini yaptığı, Haşmet'in yeni butik restoranında yapıldı. Leyla Haşmet'le konuştu, yüzleşti. Bu konuşma sırasında kardeşi Hakverdi'nin vefatını öğrendi. Haşmet'e Tekin tarafından suikast girişiminde bulunuldu, Haşmet Alper'in sayesinde kurtuldu, Alper'e "artık ailemsin, kardeşimsin" dedi. Haşmet Tekin'i, Salih'e oğlunun Tekin tarafından vurulduğu yalanını söyledi, azmettirerek Tekin'i Salih'e vurdurttu, bu arada Haşmet'in bir adamı da bunu video kaydı yaptı. Canan Alper'e bir yemek programı işi teklif etti. Canan tesadüfen Haşmet'in düğünden kaçan müstakbel karısının, kendi asistanı Leyla olduğunu öğrendi. Ezgi'nin işvereni, ajans sahibi Kemal evinde emzik bulmuş. Ezgi güvenini suistimal ettiği için Ezgi'yi işten çıkardı. Engin Ezgi'yle flört etmeye başladı. Şaşılası olan şu ki, Ezgi de karşılık verdi. Engin Ezgi'ye Alper'in başında olduğu restoranın halkla ilişkiler sorumluluğunu teklif etti, kabul edildi. Yani Ezgi ve Alper artık birlikte çalışıyorlar. Bu bölümde Canan'ın Haşmet'e ilgisi ortaya çıktı, epey bariz bir şekilde. Alper'in kızkardeşi Suzan'ın aile ortamı görüldü. Suzan'ın çocukların sorumluluğunu almak istemediği de seyirciye söylenmiş oldu.


Haram filmiyle benzerlik
Bu bölümde Alper'in Haşmet'in hayatını kurtararak, neredeyse sağ kolu olacak olmasıyla, bir yandan Alper, Haşmet ve Leyla arasında oluşan aşk üçgeni bana bir yeşilçam filmimizi hatırlattı. Farklılıklar var tabii ama özellikle bu bölüm benzerlik arttı. Salih Güney, Hülya Avşar ve Fikret Hakan'ın oynadığı filmden bahsediyorum. Bu filmin başka versiyonları da vardı galiba, başka başrol oyuncularıyla. Filmde Salih Güney ve Hülya Avşar sevgiliyken, Salih Güney kızı terkediyor, parasal sebeplerle. Kız da Fikret Hakan'la evleniyor. Fikret Hakan zengin. Günün birinde Salih Güney Fikret Hakan'ın yanında çalışmaya başlıyor, ikisinin aşkları alevleniyor. Bir yanda da birinin kocası birinin işvereni olan yaşça büyük Fikret Hakan var. Yani üçgen çok benziyor. Farklar ise dizide Alper ile Leyla'nın Haşmet öncesinde bir geçmişi yok. Ayrıca burada Haşmet mafya, karanlık işleri olan bir adam. Leyla, Haşmet'i başka birine aşık olduğu için  bırakan bir kadın değil, Haşmet'in karakteri yüzünden bıraktı. Alper ise Salih Güney'in oynadığı karakter gibi para için sevgilisinden vazgeçen bir adam değil, aksine sevgilisi bile olmayan bir kadın için paradan vazgeçen bir adam. Yani karakterler başka, derinlikler, detaylar başka ama demin de yazdığım gibi üçgen çok benziyor.


Alper mi Haşmet mi?
Haşmet hem zeki bir adam, hem de güçlü. Güçlü derken, hem sakin hem sinirli olabiliyor. Deneyim ve yaş olarak da Alper'den büyük. Dolayısıyla Alper çok düzgün bir adam olmasına ve cesur da olmasına rağmen Haşmet'in yanında güçlü kalabilecek mi acaba...


Gizli Defter
Eylül babasının defterini buldu tesadüfen. İçinde Cihan'ın günlükleri var. Alper'in bu defteri göreceğini ve Cihan'ın Onur'la kendisinden gizli parayı çekip yatırım yaptıklarına dair bir not bulacağını umuyorum. Böylece Onur'a karşı zaten artmış şüpheleri güçlenecektir. Eylül hastanede Onur'la karşılaştı. Eylül bunu bir şekilde Alper'e söyleyecektir. Bu bölüm Onur pek aktif değildi. Bu bağlantılardan sonra daha fazla ortalarda görünebilir.


Gelecek bölümde neler olur?
Yeni bölüm fragmanına göre, Alper Leyla'ya karşı hislerinin giderek daha iyi farkına varıyor, hatta hisleri olgunlaşmış durumda. Bu arada Leyla ile Haşmet'in arası da oldukça yumuşamış görünüyor. Ayla, Hakverdi'nin ölümünden Leyla'yı suçluyordu. Bunun nedeni, yani bağlantısı çok kuvvetli görünmüyor, tabii öteden beri Ayla'nın Leyla'yı sevmediğini, problem gördüğünü ve çıkan olumsuzlukları ona bağladığını göz ardı edersek. Uğursuzsun sen falan dedi Leyla'ya. Bir de şöyle bir şey dedi, senin düğünden saçma sapan kaçman yüzünden Salih Hakverdi'yle ilgilenmedi mi dedi, sana kızgınlığından Hakverdi'ye de kötü davrandı mı, dedi, öyle bir şeyler dedi. Neyse, fragmana göre Ayla da Leyla'ya yumuşamış görünüyor. "Bu akşam burada kalsanıza" dedi. Öte yandan Alper Leyla'yı Haşmet'ten kıskanmaya başladı. Bu durumda acaba zaman geçirmeden Leyla ile konuşur, duygularını açıklar ve karşılıklıysa ilişkilerini netleştirir mi? Tahminen. Fakat Leyla buna evet dese bile, Haşmet'in gözü önünde Alper ile nasıl bir ilişkiye başlayabilir. O kadar uygunsuz olur ki, o kadar olur. Adamın nişanlısı düğünden kaçmış, sonra bir bakıyor daha yeni bulduğu sırada kadın yanında çalışan biriyle çıkmaya başlamış. Şu ana kadar maske de olsa, hep sakin, hep kibar davranan adamın tepesi döner herhalde. Canan Leyla'nın durumunu öğrendi, Haşmet'e de ilgisi var. Leyla'yı kıskanır, peki nasıl bir strateji yapar? Sessiz mi kalır, Leyla'nın durumunu mu zorlaştırır, işten mi atar? Zaten titiz bir kadın, Leyla'ya eziyet edeceğini sanmam. Geçmişi hakkında muhakkak sorular sorup gerçeği ondan dinlemek isteyecektir. Fakat bu arada başka şeyler de öğrenecek büyük ihtimalle. En önemlisi de Leyla'nın küçük bir çocukken terkedildiğini. İşte o zaman  acaba içinde kendi çocuğu olduğuna dair şüphe tohumları uyanır mı. Herhalde. Canan da merak ettiriyor. - 1001 Tv

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı