Bu sezon final yapacak olan diziler hangileri?

1001 Tv 20.05.2022 Masumlar Apartmanı
Masumlar Apartmanı

Son bahar - kış sezonunun sonuna doğru yaklaşıyorken ve ekranda şimdiden yeni dizilerin tanıtımları boy göstermeye başlamışken hangi dizilerin final yapacağı da belli olmaya başladı. Kimi başarılı geçen sezonların ardından hikayelerini sonlandırırken kimileri ise umulan kadar izleyiciye ulaşamayan ve final kararı kesinleşen bu dizilerin hangileri olduğuna yakından bakalım.

 
 
ADI SEVGİ
 
Atv'nin, 13 Mart Pazar başlayan öğretmen draması Adı Sevgi, karşı karşıya geldiği Teşkilat ve Yargı karşısında beklediği izleyici sayısına ulaşamadı. Total izleyici grubunda, AB ve ABC1'e kıyasla daha yüksek oranlar elde etse de son haftalarda Total'de 2, AB v ABC1'de ise 1 bandına geriledi ve final kararı alındı.
 
Koliba Film imzalı dizi, 22 Mayıs Pazar akşamı on birinci bölümüyle ekranlara veda ediyor.
 
 
GÜLÜMSE KADERİNE
 
Beklenenin altında izlenme oranları nedeniyle erken final kararı alınan bir diğer dizi de Gülümse Kaderine. 27 Nisan Çarşamba başlayan ve yetimhanede birlikte büyüyen iki genç kızın hayat mücadelesini anlatan, FOX dizisi tüm kategorilerde 2 bandında izlenme oranlarına ulaştı ve beşinci bölümüyle final kararı alındı.
 
Avşar Film imzalı Gülümse Kaderine 25 Mayıs Çarşamba akşamı son kez ekrana gelecek.
 
 
OĞLUM
 
Ay Yapım'ın Show Tv'de bu sezon ekrana gelen üç dizisinde biri olan (Baba ve Üç Kuruş'la birlikte) Oğlum, 9 Mayıs Çarşamba yayına başladı ve Kuruluş Osman ve Sadakatsiz gibi güçlü dizilerle karşı karşıya geldi. İlk haftalarında 4-5 bandında izlenme oranlarına ulaşan dizi, zamanla Annenin Sırrıdır Çocuk, Kara Tahta, Gülümse Kaderine dizilerinin de gelmesiyle Çarşamba akşamlarının kalabalıklaşmasıyla izleyici kaybetmeye başladı. Önce tüm kategorilerde 3, ardından 2 bandına geriledi.
 
Dizi on beşinci bölümüyle 25 Mayıs Çarşamba akşamı final yapıyor.

 

 

SADAKATSİZ
 
İki sezondur ekranlarda olan ve özellikle ilk sezonuyla ekranların en çok konuşulan dizilerinden biri olan Sadakatsiz de bu sezon ekrana veda edenlerden. Cansu dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen'in başrollerini paylaştığı dizi ilk sezonunda AB ve ABC1 kategorilerinde haftalarca 10 üzeri izlenme oranlarına ulaştı. İkinci sezonunda izlenme sayısında azalma olsa da günün iddialı dizilerinden biri olmayı sürdürdü ve hikayesini tamamlayarak ekranlara veda etme kararı aldı.
 
Medyapım imzalı uyarlama dizi, altmışıncı bölümüyle, 25 Mayıs Çarşamba akşamı final yapıyor.
 
 
ÜÇ KURUŞ
 
İçerde ve Çukur dizilerinin ardından, pazartesi akşamları bir tv klasiği haline gelen Show Tv - Ay Yapım işbirliğinin üçüncü halkası olan Üç Kuruş da bu sezon ekrana veda eden dizilerden biri. Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Nesrin Cavadzade ve Aslıhan Malbora'nın başrollerini paylaştığı dizi ise, sadık bir izleyici kitlesine ve sosyal medya popülaritesine ulaşsa da, öncülleri kadar yüksek izlenme oranlarına ulaşamadı. 
 
Bir sezonda hikayesini tamamlayacak olan dizi, yirmi sekizinci bölümüyle 30 Mayıs Pazartesi final yapıyor.  
 
 
MASUMLAR APARTMANI
 
Sadece son iki sezonun değil, son yılların en çok konuşulan ve izlenen dizilerinden biri olan Masumlar Apartmanı da ekranlara veda ediyor. Özellikle 2020-2021 sezonunun büyük bir kısmında 13-14 reytinglere ulaşan ve AB kategorisinde 17 reytingin de üzerine çıkan dizi, ikinci sezonundaysa izleyici kaybı yaşamaya başladı. TRT 1'de ekrana gelen dizinin ikinci sezonuyla tamamlanmasına karar verildi.  
 
Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun eserinden OGM Pictures tarafından uyarlanan Masumlar Apartmanı 71. bölümüyle 24 Mayıs'ta sona eriyor.

 

 

EVLİLİK HAKKINDA HER ŞEY
 
Salı akşamları ekrana gelen bir dizi daha ekran yolculuğunu sona erdiriyor. BBC'si dizisi 'The Split'ten uyarlanan dizi, yayına başladığında, kısa sürede dikkat çekti ve kanalı için umut vaat eden 6,7 gibi izlenme oranlarına ulaştı. Ne var ki, bu oranları uzun süre koruyamadı ve sezonun ikinci yarısında düşüş yaşayarak 2 bandına kadar geriledi. Ana kadrosunun bir kısmı sezon ortasında değişen, Gökçe Bahadır ve Sumru Yavrucuk'un başrollerini paylaştığı avukatlık dramasının bir sezonla ekran ömrünü tamamlamasına karar verildi.
 
MF Yapım imzalı Evlilik Hakkında Her Şey otuz üçüncü bölümüyle 31 Mayıs'ta sona eriyor. 
 
 
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA
 
Başladığı günden beri en çok izlenen diziler listesinden düşmeyen ve zaman zaman hala gün birinciliği elde eden Bir Zamanlar Çukurova, dördüncü sezonunda ekranlara veda ediyor. Dört sezon boyunca çekimleri Adana'da süren dönem dizisinin başrol oyuncularının neredeyse tamamı değişti, köklü değişiklikler yaşandı ama yarışı hiç bırakmadı. 
 
Tims&B tarafından Atv için hazırlan Bir Zamanlar Çukurova, 141. bölümüyle 16 Haziran'da ekranlara veda ediyor.

Paylaş

Masumlar Apartmanı özel dosyaları


 

Tüm Masumlar Apartmanı Bilgileri