1001 Tv 23.12.2019 Hekimoğlu
Hekimoğlu

Yeni sezonun, ayların ve haftaların birincisi, zaman zaman izleyicisinde artış ve ya azalışlar yaşansa da hiç değişmiyor: Mucize Doktor. FOX'un uyarlama tıp draması 16-22 Aralık haftasında da, tüm kategorilerde en çok izlenen dizi oldu. MF Yapım imzalı dizi 19 Aralık Perşembe akşamı ekrana gelen bölümüyle Total ve ABC1'de yarım puanlık bir düşüş yaşadı. Total'de 17 reyting bandından 16 bandına geriledi. AB'de ise yarım puanlık artış yaşadı. Dizinin 15. bölümü Total'de 16.82, AB'de 18.53 ve ABC1'de 19.29 reyting elde etti.

 
Yayına başladığı günden beri haftanın en çok izlenen ikinci dizisi olma unvanını kimseye kaptırmayan Kuruluş Osman, izleyicisini artırmakta zorluk yaşıyor. Hatta zaman zaman kayıplar da yaşıyor. Bozdağ Film imzalı dizinin 18 Aralık Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümü AB'de çok belirgin bir düşüş yaşadı. Dizinin bu kategorideki reytingi, bir haftada 14 reyting bandından 10 bandına kadar geriledi. Diğer kategorilerde de düşüş yaşadı. Burak Özçivit'in başrolünü üstlendiği tarihi dramanın 5. bölümü Total'de 14.11, AB'de 10.70 ve ABC1'de 14.72 reytingle tüm kategorilerde yayın gününün birincisi, haftanın ise ikincisi oldu.

 

Her hafta ilk üç içinde yer almayı başaran Atv dizisi Bir Zamanlar Çukurova bu hafta tüm kategorilerde haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi oldu. Bununla birlikte dizi, bu hafta yine tüm kategorilerde izleyici kaybetti. Hem Total'de hem AB'de 1 bant gerileyen dönem dizisi Total ve ABC1'de iki haneli oranlarda kalmayı başardı. Tims&B imzalı dizinin 19 Aralık Perşembe akşamı gelen ve yayın gününde Mucize Doktor'la rekabet eden 49. bölümü Total'de 12.63 ve ABC1'de 11.43 reytingle yayın gününde ikinci, AB'de 8.38 reytingle yayın gününde dördüncü oldu.
 
Başarısını istikrarlı bir şekilde artıran Kuzey Yıldızı bu hafta Total'de 10 barajını aşmayı ve haftanın en çok izlenen 4. dizisi olmayı başardı. Show Tv'nin Karadeniz komedisi, 21 Aralık Cumartesi akşamı ekrana gelen bölümüyle tüm kategorilerde belirgin bir yükseliş yaşadı. Süreç Film imzalı dizi, hem Total'de hem de reytingini 6 bandından 8 bandına çıkardığı ABC1'de gününün en çok izlenen programı oldu. Dizinin 15. bölümü Total'de 10.48 reyting elde ederken AB'de 5.94 reytingle haftanın en çok izlenen 10. dizisi, ABC1'de 8.07 reytingle haftanın altıncısı oldu. Kuzey Yıldızı, hafta sonu ekrana gelen diziler arasında, tüm kategorilerde en çok izlenen dizi olmayı sürdürüyor.
 
Her hafta üst sıralarda yer alan Çukur, bu hafta AB ve ABC1 kategorilerinde haftanın en çok izlenen dördüncü dizisi olurken, Total'de ise bir diğer Show Tv dizisi olan Kuzey Yıldızı'nın ardından beşinci sırada yer aldı. Ay Yapım imzalı dizi 16 Aralık Pazartesi akşamı ekrana geldiği; Vuslat, Yasak Elma ve Zalim İstanbul'un yanı sıra yeni dizi Sefirin Kızı'yla da rekabet ettiği bölümüyle tüm kategorilerde reyting kaybı yaşadı; ABC1'de 10 barajının altına gerilerken AB'de de 9 bandından 8 bandına indi. Dizinin 3. sezon 13. bölümü Total'de 10.21 ve ABC1'de 9.96 reytingle yayın gününün birincisi olurken AB'de 8.21 reytingle yayın gününün ikinci sırasında yer aldı.

 

AB kategorisinde haftanın beşincisi, 7.05 reytingle Yasak Elma oldu. FOX'un Med Yapım imzalı dizisinin 61. bölümü bu kategoride izleyicisini artırmayı başarırken diğer kategorilerde kayıp yaşadı; Total'de on birinci, ABC1'de onuncu sırada yer aldı.
 
ABC1'in beşinci sırasında yer alan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, haftanın en çok izlenen altıncı dizisi olduğu Total'de izleyicisini artırdı, yedinci olduğu AB'de ise kayıp yaşadı.
 
Haftanın iki yeni dizisi Hekimoğlu ve Sefirin Kızı, birbirlerine oldukça yakın oranlarla yayına başladı. İlk bölümü 16 Aralık Pazartesi ekrana gelen O3 Medya ve NGM imzalı Star dizisi Sefirin Kızı, Total'de 5.93, AB'de 6.16 ve ABC1'de 6.87 reyting elde etti. Bu oranlar diziyi, yayın gününde tüm kategorilerde 4. sıraya yerleştirirken Total'de haftanın en çok izlenen on ikinci, AB'de dokuzuncu ve ABC1'de yedinci dizisi yaptı.

 

Sefirin Kızından bir gün sonra, 17 Aralık Salı akşamı Kanal D'de ekrana gelen Hekimoğlu, haftalık sıralamada AB'de Sefirin Kızını geçse de diğer kategorilerde gerisinde kaldı. Sezonun ikinci uyarlama tıp draması olan, Karga Seven imzalı dizinin ilk bölümü Total'de 5.01 reytingle yayın gününde yedinci olurken haftalık listede onun üçüncü sırada yer aldı. 6.60 reyting elde ettiği AB'de haftanın en çok izlenen 6. dizisi ve gününün ikincisi, ABC1'de 5.59 reytingle yayın gününde beşinci, haftalık listede on üçüncü sırada yer aldı.
 
Haftalık dizi reytingleri listesinde ilk ona giren diğer diziler ise;
 
Total'de Hercai, Arka Sokaklar, Savaşçı, Kadın; AB'de Kadın; ABC1'de Kadın, Hercai, Savaşçı oldu.
 
Bu hafta tüm kategorilerde reytingini artıran diziler Aşk Ağlatır, Ferhat ile Şirin, Kuzey Yıldızı; tüm kategorilerde reyting kaybeden diziler ise Afili Aşk, Azize, Benim Adım Melek, Benim Tatlı Yalanım, Bir Zamanlar Çukurova, Çocuk, Çukur, Elimi Bırakma, Güvercin, Hercai, Kadın, Kuruluş Osman, Payitaht Abdülhamid, Şampiyon, Vuslat, Zalim İstanbul oldu.

Paylaş

 

Tüm Hekimoğlu Bilgileri