Bedel Ödemeyen Karakter Sevilir mi?

Işınla Bizi Scotty 22.01.2016 Kördüğüm
Kördüğüm

Üçüncü bölümüyle birlikte Kördüğüm'de artık ilişkiler ve karakterler iyice oturmaya, hikaye netleşmeye, köşeleri-kenarları belirginleşmeye başladı. 

Dün akşam yayınlanan bölümle Ali Nejat'ın babasıyla arasındaki çocukluğa kadar dayanan sorun, kendisinin sebep olduğu trajedi nedeniyle ablasıyla arasındaki iletişim kopukluğu, Naz ve Umut ilişkisinde -aralarındaki sevgiye rağmen- gittikçe açılan uçurum iyice belirginleşti.
 
İlk bölümde seyirciye en sıcak gelebilecek karakterin Umut gibi göründüğünden söz etmiştim. Son iki bölümde Umut geri dönüşü olmayan büyük hatalar yaptı. Daha da kötüsü bencillik, hatta umursamazlık, vicdansızlık gibi kötü karakter özellikleri gösterdi. Yine de bütün karakterler içinde hâlâ, zaafları, kötü yanlarıyla bile en gerçek görünen, en sıcak, en insani karakter o. (Bu sıcaklıkta oyuncu performansının da etkisi reddedilemez. Ali Can Yücesoy, Umut karakterinde çok başarılı. )
 
Naz ise en kusursuz olanı. Gerçekten Naz da hiçbir kusur, hata bulmak mümkün değil. Ne var ki fazla mükemmellik de izleyiciye gerçek dışı, inandırıcılıktan uzak, dolayısıyla da soğuk gelebiliyor. Bu nedenle -kendisine sürekli hak vermeme rağmen- hâlâ Naz'a tam olarak ısınamadım. (Mükemmellik deyince; her bölümde sebebi bulunamayan tıbbi bir sorunu Naz'ın aniden çözüvermesini yaşayacak mıyız? Üç bölümün üçünde de gerçekleşti bu.)

 Böyle sorunları görmemek imkansız olsa da bütünde, oluşturulan ton ve yaratılan duyguyla, temposuyla  ilgi çekici bir dizi olmayı sürdürüyor Kördüğüm. Özellikle de ne iş yaptığı belli olmayan, sadece "ihaleye giren" zengin adamların ve işsiz, uğraşsız kadınların hayatlarının anlatıldığı onca dizinin içinde doktorluk, tamircilik, armatörlük gibi gerçek meslekleri detaylı bir şekilde ele almasıyla, birbiriyle taban tabana zıt hayatlar yaşayan insanların ortak tutkularını ve ideallerini bu kadar incelikle işleyebilmesiyle şimdiden özel bir yer edinmeye başladı bile. - 1001 Tv

Paylaş

 

Tüm Kördüğüm Bilgileri