1001 Tv 15.03.2020 Babil
Babil

Halit Ergenç'in oğlunun ameliyatı için acilen para bulmak zorunda olan ekonomi profesörü İrfan'ı canlandırdığı ve başrolleri Aslı Enver, Birce Akalay, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven'le paylaştığı Ay yapım imzalı Babil, bu hafta 8. bölümüyle ekrana geldi.

Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlara birlikte bakalım.

Hakan, Tahsin Hoca'yı kaçıranın kendisi olduğunu İrfan'a açıklar. İrfan, Hakan'a ait görüntülerin bir kopyasını  sakladığı yerden, doktorla takas etmek üzere alır. Hakan, doktoru teslim etmek karşılığında İrfan'dan babasını dolandırdığına ve kendisine şantaj yaptığına dair bir itiraf videosu alır. Doktorun nerede olduğunu söyler. İrfan ve Egemen onu, yanan kulübeden çıkarır ve hastaneye bırakır. 

 

 

İrfan'ın Hakan'a şantaj yaptığını öğrenen Süleyman, İrfan'ı cezalandırmaya karar verir. Doktor'u ameliyatı yapmaması için tehdit ederler. Tahsin Hoca, ameliyattan vazgeçtiğini haber verir. İlay ve Eda onu ikna etmek için evine giderler ama işe yaramaz. Ayşe, kendisini Hakan'la sevgili olması konusunda ısrar eden amirine bunu tek şartla kabul edeceğini söyler: Tahsin Hoca'yı ameliyat konusunda ikna edeceklerdir. Ayşe'nin çabasıyla Tahsin Hoca geri döner. Deniz, ameliyata alınır.
 


REPLİKLER

Hakan (İrfan'a) - Ben senin bir nefeste can vereceğin her şeyden yırtarım, aklın almaz.
 
Egemen - O alevler falan var ya, hissettim ben. Yani, çok korktum cehenneme gideceğim diye.
İrfan - Tövbekar mı oldun?
Egemen - Yok, fazla olur. Tutamam falan...
 
Egemen - Doğacağımıza karar veremiyoruz, bari nasıl öleceğimize biz karar verelim ya...
 
Eda - O an için, yaptığın şey yanlış gelebilir; kendine yakıştıramazsın ama tek bir soru: Ailem için, çocuğum için en doğru olanı yapıyor muyum? Gerisinin hiçbir önemi yok, İrfan.
 

İrfan - Sen şimdi hayatta kalmak için mi Süleyman'la birliktesin? Yapma...
İlay - Hepimiz bu hayatta senin kadar erdemli, güçlü, ilkeli olamamış olabiliriz, İrfan. Hayatta bir takım şeylerle baş edememiş olabiliriz. Ya da belki de sen o sınavlardan geçmedin. Kim bilir?
 
İrfan - Ben hayatımda en çok babamı sevdim. Güneş onun arkasından doğardı, böyle Ağrı Dağı gibi... Annem, yazık, hep hasta, hep yaslı, fukara, hastane köşelerinde... Babam bana analık da yaptı yani. Babamın peşinde köy köy dolaştım. Bir gün asıldım babamın eteğine, sordum: "Baba, bizim hiç evimiz olmayacak mı?" Bir tane Türkiye haritası vardı, kocaman... Açtı kocaman Türkiye haritasını önümüze "Bak oğlum, bizim evimiz burası." dedi bana. Bir kere sesini yükseltmedi ya... Ağacı, tohumu, hayvanı, çocuğu koşulsuz sevmeyi öğretti. Binlerce öğrencisi vardı. Hepsini tek tek severdi "başağım, fidanım" diye diye. Ben herhalde babalığı babamdan öğrendim. Genç öldü. Benim yaşlarımda falandı, benim yaşımdaydı. Ama ben onu toprağa değil, kalbime gömmüşüm. Sonradan anladım bunu, Deniz doğduğunda. Kucağıma verdiler Deniz'i. Bir baktım ona, Allahım, garip bir his oldu içimde. Dedim ki: "Allah'ım, hayatta benden daha önemli biri var." Hayata mana katan bir şey. Bu sefil, iğrenç hayat onunla, onun sevgisiyle yaşanır oldu işte. Deniz bana iyi bir adam olmayı öğretti. Ama ben ona babam gibi iyi bir baba olmadım. Eğer ona bir şey olursa ben yaşayamam.
 
Deniz - Gerçek mi bu?
İrfan - İnanırsan gerçek olur.


REYTİNG
 
Star Tv'nin Ay Yapım imzalı dizisi Babil'in 13 Mart Cuma akşamı ekrana gelen ve Hercai, Arka Sokaklar, Payitaht ve Survivor ile karşı karşıya gelen bölümü, tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Dizi, bu hafta AB ve ABC1 kategorilerinde en çok izlenen dizi olmayı başarsa da Total'de ilk on program içinde yer alamadı. Babil'in 8. bölümü Total'de 4.03 reytingle on beşinci, AB'de 7.19 ve ABC1'de 6.34 reytingle ikinci oldu.
 

 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Babil'in 8. bölümü boyunca sosyal medyada #Babil ve #BabaDemek etiketlriyle çok sayıda yorum yapıldı. İşte o yorumların bazıları


 
Babil Babil Babil

Paylaş

 

Tüm Babil Bilgileri