1001 Tv 9.02.2020 Babil
Babil

Halit Ergenç'in haksız bir şekilde işinden kovulduğu, oğlunun ameliyatı için acilen para bulmak zorunda olan ekonomi profesörü İrfan'ı canlandırdığı ve başrolleri Aslı Enver, Birce Akalay, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven'le paylaştığı Ay yapım imzalı Babil, bu hafta 4. bölümüyle ekrana geldi.

Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlara birlikte bakalım.

Egemen, Eda'nın Süleyman'la konuşmasını engeller. O esnada İlay, İrfan'ı sözleşmeyi imzalaması için ikna eder. İrfan sözleşmeyi imzalasa da, bu durum hiç içine sinmez. İlay hem İrfan'ın kendisine söylediği ağır sözlerden onu pişman etmek hem de Süleyman'dan bağımsız olarak para kazanmak için Babil'e ortak olmak istemiştir ama İrfan ve Egemen'in gerçek niyetlerinden haberi yoktur. Şirket hazırlıkları başlar; ofis mekanı seçilir, lansman partisi hazırlıkları başlar.
Bazı yatırımcılar paralarını geri çekmeyi düşünmektedir. İrfan ve Egemen çok dil dökmelerine rağmen bir yatırımcıya engel olamazlar. Sonrakiler de vazgeçmek üzereyken, İrfan'dan iş istemeye gelen öğrencisi sayesinde yatırımcıları geri kazanırlar ve Mert'i işe almak zorunda kalırlar. 
 
Eda, İrfan'ın İlay'la para için görüştüğünü öğrenmiştir ama yine de bir arada çok huzursuzdur. Gün geçtikçe kıskançlığı artmaktadır. Şirketin lansman partisine o da katılmak ister. Ama İlay'ın karşısında yetersiz görünmekten çekinir. Kendisine yeni bir elbise almak ister. Elbise onun için fazla pahalı gelince çalmaya çalışır; yakalanır. Egemen'den yardım ister. Egemen onu bulunduğu durumdan kurtarır. Eda partiye katılır ve İlay'la tanışır. 
 
Ayşe ve Hakan, Hakan'a saldıranın Ayşe olduğunu saklarlar. Hakan bunun duyulmasını, Ayşe de işsiz kalmayı istememektedir. Hakan, Ayşe'nin bu mecburiyetini kendisine yaklaşmak için bir fırsata çevirmeye karar verir. Kudret'in, Hakan'ı dövdürenin İlay olduğundan şüphelenmesi üzerine Süleyman, olayın kamera görüntülerini izler ve gerçeği öğrenir. Ayşe'nin artık Hakan'a yakın çalışamayacağına karar verir ve Ayşe'yi işten çıkarır. Onun çaresizliğine üzülen İlay, Ayşe'yi Babil'de çalışmak üzere işe alır.
 
Süleyman'ın İlay'ı bir villaya yerleştirdiğini öğrenen ve İlay'ın Süleyman'la olan fotoğrafını sosyal medyaya koyduğunu gören Kudret çok sinirlenir. İlay'a bir tuzak kurar. İlay ofisine girmek üzereyken bir bomba patlar. 
 


REPLİKLER

Egemen- Mayın tarlasında dolaşmak gibi değil mi, İlay? Patlarsa hepimiz patlarız. Süleyman bunun kokusunu alırsa yanarız, İlay.
İlay- Yanarsak yanalım, Egemen. Bana ettiği o lafların hepsini ona yedireceğim. Kırılan tek kalp benimki olmayacak bundan böyle.
 
İrfan- Biraz hayal kırıklığına uğradım belki. Sen de hiç öyle, patronun oğluyla yemeklere çıkacak asistan tipi yok. Ondandır belki...
Ayşe- Öyle mi? Sizde de hırsız tipi yok. Şimdi her gördüğümüze inansak benim de polise gidip sizi ihbar etmem gerekirdi.
 
Mimar- İrfan Bey altın satışı konusunda deneyimli sanırım.
İlay- Deneyimlidir. Kendi düğünündeki çeyrekler konusunda belki, evet.
 
İrfan- İktisadın babalarından bir adam vardır, John Maynard Keynes. Der ki: "Uzun vadede hepimiz öleceğiz." Mühim olan bugünü kazanmak, beyefendi. 
 
Eda- Bu devirde çirkin kadın yoktur, fakir kadın vardır.
 
Mert- Okul okuyunca ne olacak, hocam? Geçen sene mezun olan olan arkadaşlarımın kaç tanesi iş buldu zannediyorsunuz, hocam? Sıfır! Hepsi işsiz. 
 
İlay (kardeşi hakkında)- Küs değiliz de 'çocukluğumuzdan beri hiç barışamadık' diyelim.
 
Kudret- Önce davranan kazanır. Aklına geldiğinde yapacaksın.

 
REYTİNG

İlk bölümüyle iyi bir başlangıç yapan ve yükseliş yaşayan Babil, 4. bölümüyle tüm kategorilerde düşüş yaşadı. Total'de önceki hafta yer aldığı 6 reyting bandından bu hafta 5 bandına gerileyen dizi, ABC1'de ise 9 bandından 7 bandına geriledi.

7 Şubat Cuma akşamı ekrana gelen bölümüyle Arka Sokaklar, Hercai, Payitaht Abdülhamid ve O Ses Türkiye ile rekabet eden 4. bölümü Total'de 5.32 reytingle altıncı, AB'de 9.13 reytingle birinci ve ABC1'de 7.61 reytingle ikinci sırada yer aldı.
Babil Babil Babil

Paylaş

 

Tüm Babil Bilgileri