1001 Tv 30.12.2019 Atiye
Atiye

Netflix'in ikinci orijinal Türk dizisi olan, mistik-gizem ve drama türündeki Atiye dizisinde yer alan karakterleri ve oyuncuları yakından tanıyalım.

ATİYE ÖZGÜRSOY

Atiye, İstanbul'da yaşayan, Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun genç ve başarılı bir ressamdır. Annesi, babası ve kız kardeşi ve sevgilisiyle mutlu bir hayat yaşamaktadır. Hayatı boyunca, ne olduğunu bilmediği bir sembolün resmini çizmiştir. İlk kişisel sergisini açtığı dönemde sıra dışı olaylar yaşamaya başlar. Çizdiği sembol, Göbeklitepe'de gerçekleşen yeni bir kazıda bulunur.

Diziye adını veren karakter olan Atiye'yi Beren Saat canlandırıyor. Hatırla Sevgili, Aşk-Memnu, Fatmagül'ün Suçu Ne? ve İntikam gibi diziler ve çok sayıda filmde canlandırdığı karakterle Türkiye'nin en büyük yıldızlarından olan Beren Saat'i son olarak Muhteşem Yüzyıl: Kösem'de izlemiştik.   

ERHAN KURTİZ

Erhan, genç ve başarılı bir arkeolog, bir akademisyendir. Yıllar önce, yine kendisi gibi arkeolog olan babasını, annesini ve bir yaşındaki kız kardeşini, kendisi henüz yedi yaşındayken bir trafik kazasında kaybetmiştir. Erhan, Göbeklitepe'de olağan dışı bir keşif yaptığı sırada Atiye'yle tanışır. Atiye'yele birlikte, onun aslında kim olduğunu ve kendi babasının yıllar önce yaptığı keşfi açığa çıkarmak için araştırma yapmaya başlarlar.

Arkeolog Erhan'ı Hamam, Aşk Tesadüfleri Sever gibi filmlerde ve Beyaz Gelincik, Muhteşem Yüzyıl ve Fi gibi dizilerde canlandırdığı karakterlerle ülkenin en sevilen oyuncularından biri olan Mehmt Günsür canlandırıyor.

 

CANSU ÖZGÜRSOY

Cansu, Atiye'Nin küçük kız kardeşidir. Hemen hemen hiçbir şeyi ciddiye almayan, hayat dolu, neşeli bir moda tasarımcısıdır. Atiye'yle çok yakın ve sevgi dolu bir ilişkileri vardır ama evlat edinildiği için hayatında hiç gidermediği bir boşul vardır.

Cansu karakterini, Tatlı Küçük Yalancılar, Kiralık Aşk, Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Nefes Nefese dizilerinde izlediğimiz genç oyuncu Melisa şenolsun canlandırıyor.

 

OZAN YILMAZ

Atiye'Nin sevgilisi Ozan, ona büyük bir aşkla bağlıdır. Üniversite yıllarından beri birlikte olduğu Atiye'yle evlenmeyi çok istemektedir. Ozan zengin ve ünlü işadamı Serdar Yılmaz'In tek çocuğudur ve babasının gücü altında ezilen, zayıf karakterli biridir.

Ozan karakterini, Medcezir, Muhteşem Yüzyıl Kösem: IV. Murad ve Şahsiyet dizilerinden tanıdığımız Metin Akdülger canlandırıyor. 


SERAP ÖZGÜRSOY

Atiye'nin annesi Serap, otoriter bir kadındır ve Atiye'ye kendi istediği gibi bir hayat yaşaması, resim öğretmeni olması, Ozan'la evlenmesi konusunda baskı yapmaktadır. Serap, eşi ve iki çocuğuyla sıradan bir ahayat yaşıyor gibi görünse de ailesi ve geçmişiyle ilgili büyük sırlar saklamaktadır.

Serap Karakterini, ekrandan uzun süredir uzak olan, son olarak Fi dizisinde konuk oyuncu olarak izlediğimiz başarılı oyuncu Başak Köklükaya canlandırıyor.


MUSTAFA ÖZGÜRSOY

Atiye'nin babası Mustafa, emekli bir polis ve şu anda bir güvenlik şirketinin sahibidir. Ailesine, özellikle kızlarına çok düşkün olan, dürüst bir adamdır; ama onunda geçmişten gelen büyük sırları vardır.

Mustafa karakterini, Çiçek Taksi, Fatma Gül'ün Suçu Ne? ve Paramparça gibi çok sayıda dizi ve filmde izlediğimiz Civan Canova canlandırıyor. 

 

SERDAR YILMAZ

Atiye'Nin nişanlısı Ozan'ın babası olan Serdar uluslararsı çapta büyük bir holdingin sahibi, çok zengin ve güçlü bir işadamıdır. Karısını yıllar önce kaybetmiş, Ozan'ı baskıyla ve şiddetle büyütmüştür. Ozan'ı Atiye'yle evlenmeye zorlamaktadır; çünkü Serdar, görünenden çok farklı bir kişidir ve gizli amaçları vardır.

Serdar karakterini, Türkiye'de '2 Film Birden' filminde izlediğimiz, pek çok uluslararası projede yer alan Türk-Alman oyuncu Tim Seyfi canlandırıyor.

ZÜHRE

Zühre, Göbeklitepe'de gerçekleşen yeni keşif sırasında Atiye'nin hayatına giren, Atiye'den başka kimsenin göremediği, ona yeni bir hayatın kapılarını aralayan, gizemli, güçlü ve önemli bir kadındır.

Zühre'yi, Bizimkiler, Binbir Gece, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi ekranın efsaneleşen yapımlarında izlediğimiz usta oyuncu Meral Çetinkaya canlandırıyor.

ÖNER

Erhan'ın hocası ve babasının en yakın arkadaşı. Öener Hoca, Erhan'a araştırmalarında yardımcı olmaya çalışsa da, yıllar önce babasının başına gelenler nedeniyle çekinceleri vardır.

Öner Hoca karakerini çok sayıda yapımda izlediğimiz usta oyuncu Cezmi Baskın canlandırıyor.

SEHER

Atiye'nin Göbeklitepe'ye gerçekleştirdiği ilk ziyaret sırasında birden karşısına çıkan ve ona zaman zaman rehberlik eden sessiz ve gizemli Seher'in Atiye'Nin geçmişiyle bir bağı vardır.

Seher karakterini, Hayat Şarkısı dizisinde Hülya'nın çocukluğunu canlandıran küçük oyuncu Sibel Melek Arat canlandırıyor.

HANNAH

Öner Hoca'nın asistanı ve Erhan'ın kız arkadaşı olan arkelog Hannah'ın görünenin ötesinde bir amacı vardır. Hannah karakterini, şu sıralar Mucize Doktor'da izlediğimiz Hzal Türesan canlandırıyor.

Atiye Atiye

Paylaş

 

Tüm Atiye Bilgileri