Uzunçorap 15.05.2015 Kara Ekmek
Kara Ekmek

Bölüm Asiye - Hale kavgasının dumanı üstündeliğiyle başladı. Hale tutarsızı laboratuvardaki hileyi Asiye'den bildi. Tamam, araları iyi değil ama Asiye ölüm tehditleri aldığı zaman bile Hale'nin falan üstüne atlamamıştı. Yoksa atlamış mıydı? Neyse, Asiye Hale'nin hayatını kurtardığı halde araları iyi değil, anlaşılan o ki de böyle gidecek. 

Semra manevralarını sürdürüyor. Asiye'nin tabiriyle alışverişten başka bir şey yapmadan, yalıdaki herkesin hayatını etkiliyor. Bu bölümde de gayrımeşru Belenoğlu Ömer'e soyadı kaptırmamak için kocasının cesedini yasadışı yollarla mezardan çıkartıp satın aldığı araziye gömdürdü. Bu işleri yaptırabilmek için de insanların minnettarlıklarını ya da çaresizliklerini kullanmaktan çekinmiyor.

Dizinin afişinde başroller olarak Asiye ve Taylan görünüyor.  Bu da ikisi arasında bir aşk olacağı fikrini uyandırıyor. Senaryo bir süredir tamamen uzak sularda yüzüyordu. Dolayısıyla iki bölümdür yine bu tarafa çark edince, afişteki vurgu aklıma geldi. Yani senaryo başlangıcından sapmadı ve Taylan - Asiye aşkı fikri demek ki bitmedi diye yorumluyorum. Aslında sosyal medyada AsÇet diye bir şey de başladı ama şahsen Taylan - Asiye ilişkisinin daha heyecanlı olacağını düşünüyorum. 

Bölümün görsellik bakımından zirve sahnesi bence bu sahneydi. Çetin Asiye'ye sürpriz bir yemek hazırlığı yapmış, yalının bahçesine sofra hazırlatmış, bahçeyi renkli ışıklar ve balonlarla süsletmiş. Sonuçta ortaya seyirlik bir bahçe çıkmış. 

Nasıl ki dizinin kötüsü Pervin yalanından hilesinden haset fesadından vazgeçmiyorsa, Ali'nin de Mine'ye karşı haddini bileceğine dair pek umut yok. Pervin Ali'nin ihalesi Mine'ye kalmasın diye, ihaleye fesat karıştırıp Mine'nin özel telefonundan Taylan'ı aradı. Sonra Taylan geri arayınca, yaptığını tamamlamak için koşa koşa telefonu gidip getirdi. Bununla da yetinmedi "Arayanı gördüm ama ben söylemeyeyim" falan filan deyip herkesin ortasında aramaya gölge düşürdü. İşte eski Ali burada sahaya çıktı ve Mine'nin özel eşyası değilmiş gibi uzatttı kolunu ve Mine'ye sormadan aldı elinden. Hayır sana ne oluyor? Mine rahatsız olursa aramadan kendisi zaten cevap verir.

Bu yetmezmiş gibi, Mine'nin çilesi ertesi gün de devam etti. Ertesi gün Ali'den emrivaki, zırt telefon, "Mine gel annem seni gününe çağırıyor. "  E bu kızın bir planı yok mudur, o gün işi gücü yok mudur, kayınvalide olacak o kadın niye önceden haber vermiyor? Üstelik isterse önceden haber verip çağırsın mide gitmek zorunda mıdır? Ali diyor ki telefonda "Ya Kızım işte gelinim diye hava atmak istiyor"  Külahına! Gelinim diye değil, gelinimi nasıl eziyordum diye hava attı o kadın günde. Ayrıca Mine öğrenimine devam etmek istiyor ve burs için bugün görüşmesi vardı. Planlanmış görüşmeye önem vermiyormuş gibi gününde gitmezse, yarın gitse kaç yazar, hiç o bursu verirler mi? Mine daha evlenmeden böyle kendini ezdirmeye başladı. Zaten günde de iyice canı çıktı. Mine'nin gidişi gidişat değil. Üzülecek gibi görünüyor. Bu kadar iyi bir kız bunu hak etmiyordu. Burada da onu Taylan'dan ayırıp Taylan'ı Hale cadısının eline bırakan Asiye zil taksın, oynasın. 

Kimi tek taraflı, kimi uzatmalı, kimi bir tarafta başlayıp diğer tarafa da sıçrayan, kimi gönül eğlendirmeceli, kimi  gelgitli, kimi vurdulu kırdılı, kimi sert lügatlı, kimi aldatmalı, yarı yolda bırakmalı, kimi bir çeşit işbirlikli, çeşit çeşit aşk ve ilişki izliyoruz Kara Ekmek'te. Mine ve Ali'ninki başka cins, Asiye ve Berkant'ınki başka, Taylan - Hale başka, Taylan - Mine başka. Ömer - Canan, Ömer- Hale?, Taylan - Asiye, Pervin - Ali başka.  Bu bölümde de Ali tüm entrikalarına uyanmasına rağmen Pervin'e hala hörmetle "Abla" diyor. Ayrıca Pervin'in bu durumunu hadi Salim'e söyleyemiyor, Mine'den saklamasa bari. Mine'nin Pervin'in sürekli kötü oyunlarına maruz kaldığı belli işte, Ali Pervin'in durumunu saklayarak suçlarına ortak olmuş oluyor. 

Ali'nin kardeşi Çiğdem, Çetin'in devralıp işletmeye başladığı atölyede çalışmaya ve akabinde de Çetin'den hoşlanmaya başladı.  Senaryo Taylan ve Asiye aşkına yönelecekse, ee Çetin ne olacak diye düşünüyor, üzülüyor insan. İyi bir çocuk Çetin, sevilmeyi de hak ediyor, derken, işte Ali'nin kardeşi çıktı cevap olarak bu bölümde. Gerçi yaşı Çetin'e göre biraz küçük mü ne.

Hale laboratuvarda test sonucunu değiştiren memuru buldu, zorla yalıya getirdi. Hadi burasına da tamam da, kıza Selen'i gösterip bu mu diye sorması, resmen hedef göstermek. Yani evet desin diye bir kendi "evet" deyip kızın ağzına vermediğ kaldı. Kız sırf konu uzamasın diye, yani asıl suçluyu korumak için bile "Hı, hı" deyip geçebilirdi. Ama Hale zaten evet desin diye getirdi kızı yalıya, gerçeği bulmak için değil.

Semra acımadan, hiç eli titremeden bir yaş pasta hazırladı.  Şunu merak ediyor insan, Semra bilse ki Çetin Asiye'yi gerçekten seviyor, şantaj için değil ve Asiye de Çetin'i seviyor ve Asiye yalıdan pılısını pırtısını alıp gitse Çetin çok mutsuz olacak, halâ Asiye'yi ortadan kaldırmaya çalışır mı? Yangında az da Çetin Asiye için feda ediyordu, bu da Semra için bir şey ifade etmedi mi? 

Asiye keşke aldığı tehditleri Mine'ye haber verseydi. Artık onlar da tehlikede ve bilmeleri lazım. Nitekim yaş pastanın kurbanı Salim oldu. - 1001 Tv

Kara Ekmek Kara Ekmek Kara Ekmek Kara Ekmek Kara Ekmek

Paylaş

 

Tüm Kara Ekmek Bilgileri