1001 Tv 8.11.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Kanal D'nin ARC Yapım imzalı romantik-komedisi Afili Aşk, 6 Kasım Çarşamba akşamı 21. bölümüyle ekrana geldi. Kerem'in aşk itirafının damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinge ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Ayşe ve Kerem birlikte şirkete gelirler. Her ikisi de yaşadıkları olaydan çok etkilenmiştir. Kerem artık aşkından emindir ve bunu nasıl itiraf edeceği konusunda planlar yapmaya başlar.
 
Bu sırada Ceyda, Modamu'nun beş yıl boyunca yüzü olacak kişiyi seçmeleri için birkaç öneriyle gelir. Kerem'in ise aklında bu iş için sadece bir kişi vardır: Ayşe. Ceyda bunu reddedince Kerem başka bir çözüm bulur. Her ikisi de favorileriyle birer çekim yapacak ve sonuçta beğenilen kişi marka yüzü olacaktır.
 
Ayşe, Kerem'den bir itiraf beklediği sırada Kerem ona Modamu'nun yüzü olmasını teklif eder. Çekim için hazırlıklara başlanır. Çekim Ayşe'nin mahallesinde gerçekleştirilir. Kerem ve Volkan, Kerem'in Ayşe'ye sürprizi için gizlice hazırlanmaktadır. Çekimin sonunda Volkan, Ayşe'yi eve bırakır. Evde Ayşe'yi havuz başında romantik bir yemek beklemektedir. Kerem, elinde Ayşe için aldığı yüzükle gelir ama kapıdan girmek üzereyken Samet'le karşılaşır. Samet, Hülya'yla evlilik yıl dönümlerini unutmuştur ve panikle Kerem'den yardım ister. Kerem, Ayşe için aldığı yüzüğü abisine verir ve düzenlediği sürprizi de onların yıl dönümü yemeğine çevirir. Ayşe hayal kırıklığına uğrar.
 
Ertesi gün Modamu'nun yüzünün kim olacağı konusunda oylama yapılır ve Ayşe seçilir. Volkan, bir gece önce Gonca'ya onu aldattığını itiraf etmiştir ve yaptığı hatadan çok pişmandır. Kerem'e daha fazla düşünüp zaman kaybetmeden Ayşe'ye aşkını itiraf etmesini öğütler. Kerem de bir an önce konuşmaya karar verir; ancak Ayşe bu konuşmanın Volkan'ın itirafıyla aynı konu hakkında olduğunu düşünür ve Kerem'e sinirlenir. Kerem hiçbir şey yapmadığına yemin eder ama Ayşe ona inanmaz.
 
Ayşe'nin ailesi Keremlere yemeğe gelmiştir. Kerem salonda olmadığı bir sırada Rıza, Kerem'in Ayşe'yi ne kadar sevdiğine, onun evlerinin önünde sabahladığını gördüğünde inandığını anlatır. Ayşe böylece Kerem'in kendisini aldatmadığını anlar.  
 
Yelda, mutfakta Ayşe'ye her şeyi öğrendiğini ve eğer artık onun dediklerini yapmazsa ailesine ve Muhsin'e gerçekleri açıklayacağını söyler. Ayşe umutsuzlukla bahçeye çıkar. Kerem, Ayşe'yi düşünerek yaptığı kağıttan bir kuğu ile yanına yaklaşır, kuğuyu Ayşe'ye verir ve onu sevdiğini söyler. 
 


REPLİKLER

Kerem  - Gelen paranın tamamını kız çocuklarını okutan bir vakfa bağışladım, senin adına... Ayşe Yiğiter fonu açtırdım. Buradan gelen fonu oraya aktardım. Hayırlısıyla bir sene boyunca on kızın eğitim masraflarını karşılıyor olacağız, biz ikimiz.
Ayşe - Biz ikimiz.
 
Kerem (Samet'e) -  Senin bana iyilik hatırlatmaya ihtiyacın mı var gerçekten? Sen bu hayatın en büyük iyiliğisin, abi.
 
Kerem - Bak, işte bizim kaderimiz!
Ayşe - Kerem...
Kerem - Seninle tanıştığımız ilk gün bunu sana verseydim eğer belki çocukluğunu bilebilirdim. Nelere güldüğünü, mesela ilk yara izini, önünü iliklerken düğme atlayıp atlamadığını... Tabi bunlar için çok geç, değil mi? O anlarda yanında yoktum. Bundan sonraki hayatında yanında olmak istiyorum. Bu benim kalbim, sana veriyorum. Seni seviyorum.


REYTİNG

Geçtiğimiz yaz boyunca haftanın en çok izlenen dizisi olan ve devam ettiği yeni sezonda da, güçlü rakiplere rağmen başarısını sürdüren Afili Aşk, bu hafta tüm kaetgorilerde izleyicisini artırmayı başardı. Hiçbir kategoride günün en çok izlenen dizisi olamasa da -rakiplerinin farklı izleyici gruplarında aldığı dalgalı sonuçlara bakarak- tümündeki artışı, isrikrarlı durumu ve 5 barajının üzerinde (ya da hemen altında) izlenmiş olması Afili Aşk'ı bir anlamda akşamın en başarılı dizisi yaptı. Tüm kategorilerde en çok izlenen beş program içinde yer aldığı akşamda, dizinin 21. bölümü Total'de 5.80 reytingle üçüncü, AB'de 4.99 reytingle dördüncü ve ABC1'de 5.62 reytingle beşinci sırada yer aldı.

 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI 

Afili Aşk'ın 21. bölümü sırasında, bölüm etiketi olan #İtirafEdiyorum başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda izleyicilerin bölümü beğeniyle izlediği; ikili arasındaki romantik sahnelerin, özellikle de Kerem'İn aşkını itiraf ettiği final sahnesinin keyifle izlendiği görüldü.

 

 

Afili Aşk'ın 21.bölümünü siz nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz, sevdiğiniz sahneler ve replikler hangileriydi? Bölüme dair eleştirileriniz neler? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri