1001 Tv 31.10.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul'un başrollerini paylaştığı, Kanal D'nin sevilen romantik-komedisi Afili Aşk, 30 Ekim Çarşamba akşamı 20. bölümüyle ekrana geldi. Ayşe'nin Kerem'den kuğuyu yapanın kendisi olduğunuitiraf etmesini istemesinin, Kerem'in bundan kaçışının ve Ayşe'nin rol adlığı reklam filminin damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Ayşe, sürprizi yapanın Kerem olduğunu sandığı ve ona sarıldığı için çok utanıyordur ve kendine çok kızgındır. Kerem de Ayşe de birbirlerine nasıl davranacaklarını bilemedikleri için şirkette karşı karşıya gelmemeye çalışırlar. Ayşe'nin hareketlerini şüpheli bulan Gonca onu sıkıştırır. Artık sır saklamaktan yorulan Ayşe, sahte evliliği ve kuğu konusunu anlatır. Gonca, Ayşe'yi Kerem'le konuşması konusunda cesaretlendirir. Ayşe, Kerem'e ona sarılmasının sebebini neden merak etmediğini sorar. Kerem konuyu geçiştirmeye çalışır. Çok sinirlenen Ayşe, Keremin üzerine bir bardak suyu boca eder. Kerem'i ve üstünü çıkarmasına yardım etmeye çalışan Ayşe'yi samimi şekilde gören, toplantı için gelen şirket yetkilileri yanlış anlar. 
İş çıkışı eve döndüklerinde Ayşe, Kerem'e konuşması için baskı yapar. Kerem kuğuyu yapanın ve onu öpen çocuğun kendisini olduğunu ama buna fazla anlam yüklememek gerektiğini söyler. Ayşe hayal kırıklığına uğramıştır. Kerem, Ayşe'ye aralarında ne olursa bu evliliğin bir iş olduğunu ve öfkelenerek birbirlerine saygılarını kaybetmemeleri gerektiğini söyleyerek bir centilmenlik anlaşması yapmayı önerir. Ayşe kabul eder. Tam bu sırada Ayşe, içinde öpüşme sahnesi de olan bir reklam filmi teklifini kabul eder. Kerem itiraz etmek istese de Ayşe az önce yaptıkları anlaşmayı hatırlatır. Akşam yemeğine kalmayacağını söyleyerek çıkar. Kapıda Ceyda'la karşılaşır. Ceyda her zamanki gibi Ayşe'nin üzerine gider. Ayşe de ona kuğu konusunu anlatır.
 
Ayşe ailesinin evine gider. Kısa süre sonra Kerem de babasının doğum günü partisini haber vermek bahanesiyle peşinden gelir. Rıza, aşk acısı çeken Erkut'u meyhaneye götürecektir. Kerem'i de davet eder. Yemek sırasında, mekanı ziyaret eden bir yemek blogger'ı nedeniyle gerginlik yaşanır. Yemeğin ardından Kerem ve Volkan, kendilerini denemek için bir bara girmeye karar verirler. Barda bazı kızlarla tanışırlar. Volkan sınavı geçemez ama Kerem geceyi Ayşe'nin evinin önünde arabada geçirmiştir. Ayşe uyanmadan gider.
Ayşe eve döndüğünde Kerem'in gece eve gelmediğini öğrenir, sinirlenir. Bu sırada reklam filmi için onu hazırlayacak oyuncu koçu ve rol arkadaşı toplantı için gelirler. Oyuncu koçu onları öpüşme sahnesi için hazırlarken Samet, Kerem'i arayarak durumu haber verir. Kerem eve koşarak onlara engel olur.
 
Yelda, Ayşe ve Kerem'den Muhsin'in sürpriz doğum günü için evi hazırlarken onu oylamalarını isterler. Ayşe ve Kerem, Muhsin'i bir şeyler içmeye ve sohbet etmeye bir yere götürüler. Bu sırada Kerem, onu oylamaya çalışırken Samet ve Hülya'nın bir kızları olacağını haber verir. Eve döndüklerinde Muhsin doğum günü sürpriziyle karşılaşır. Torununun kız olacağını öğrendiğini ve Hülya'ya hediye olarak şirketin %10 hissesini vereceğini söyler. Ardından %10 hisseyi de Ayşe'ye vereceğin açıklar.
 
Ayşe sabah uyandığında reklam filminin çekimi için sete gider. Öpüşme sahnesi nedeniyle gergindir. Sahne başlar ama Ayşe şoke olur. Karşısındaki kişi Kerem'dir.
 
Kuğu konusunu öğrenen ve Ayşe'yle Kerem'in arasındaki ilişkiyi ne pahasına olursa olsun bozmak isteyen Ceyda, aynı esnada Yelda'ya evliliklerinin sahte olduğunu açıklar.


REYTİNG

Kanal D'de yaz sezonundan beri devam eden ve yaz sezonunda zaman zaman 8 bandında izlenme oranlarına da ulaşan Afili Aşk, yeni sezonun başlaması ve rakiplerin gelişiyle izleyicisinde bieraz azalma yaşasa da başarısını sürdürüyor. Dizinin 30 Ekim akşamı ekrana gelen bölümü, Benim Adım Melek, Kurşun ve Sen Anlat Karadeniz gibi rakiplerinin karşısında iki kategoride reytingi artırmayı ve Total'in en çok izlediği dizi olmayı başardı. ABC1'de az bir kayıp yaşasa da, tüm kategorilerde önceki hafta yer aldığı reyting bandında kalabildi. Dizinin 20. bölümü Total'de 5.44 reytingle üçüncü sırada yer alırken, AB'de 4.71 ve ABC1'de 5.51 reytingle  günün en çok izlenen beşinci programı oldu.


 REPLİKLER

Samet - Milletin işine gücüne burnunu sokan, dertlerinden beslenen senin annen baban da olsa 'dur' diyeceksin, 'sus' diyeceksin.
 
Kerem - "Kulübedeki kuğuyu ben yaptım." demek "Seni seviyorum." demek; ben böyle görüyorum. Ve bir söz vermek demek. Ben şu an o sözü Ayşe'ye verebilir miyim, bilmiyorum. Onu üzmekten korkuyorum çünkü. Evet abi! Hayatımı hep Ayşe'yle geçirmek istiyorum. Oldu, söyledim. Ama ya onu üzersem? Ya onun yüzüne bakamayacak hale gelirsem? 
 
Ayşe (Ceyda'ya) - Bu kader. İnsanlar kaderden kaçamaz. Ceyda, biz Kerem'le birbirimizin kaderiyiz. Bunu keşfettiğimiz için bu kadar gerginiz.
 
Rıza - Yahu Nazmiye, biz seninle ne konuştuk daha sabah? Hani patavatsızlığı bırakacaktın?
Nazmiye - Ya yavaş yavaş Rıza'm. N'apayım? Yılların patavatsızlığı, bir anda bırakılmıyor. 
 
Rıza - Bu gece dünyanın en zor işini yapacağız, Kerem. Aşığa laf anlatacağız.
Kerem - Öyle. Aşık söz dinleyen bir varlık değil, daha çok kafasının dikine giden bir varlık.
 
Kerem (Volkan'a) - Bizim kimsenin duygularıyla oynamaya hakkımız yok. Bu gece bizim için bir ders oldu, miladımız oldu diyelim. demek ki bizden olmuyormuş. 


İZLEYİCİ YORUMLARI


Afili Aşk'ın 20. bölümü sırasında, bölüm etiketi olan #SeviyorsanGitKonuş başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda; başrol oyuncularının arasındaki uyumdan; Ayşe ve Kerem arasında yaşanan yakınlaşmalardan; ofiste yaşanan yanlış anlama, Kerem'in Ayşe'nin evinde önünde beklemesi ya da Ayşe'nin Ceyda'ya kuğunun onlar için anlamını açıklaması gibi sahnelerden keyif alındığı görülse de hikayenin gelişiminden, kendini tekrar ettiğinden, ikili arasında aşkın bir türlü başlamamasından duyulan rahtsızlıklar da dikkat çekti.

Siz Afili Aşk'ın 20. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz, sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Bölüme dair eleştirileriniz neler? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri