1001 Tv 4.10.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Yaz sezonunun başından beri ekranların en çok izlenen romantik-komedisi ve sosyal medyanın hakkında en çok konuştuğu dizilerden biri olan Afili Aşk, 2 Ekim Çarşamba akşamı 16. bölümüyle ekrana geldi. Ayşe ve Kerem'in arasında yaşanan hem eğlenceli hem romantik sahnelerin izleyicilerden tam not aldığı bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinge ve sosyal medyada bölüm hakkında yapılan yorumlara yakından bakalım:

Muhsin Rıfat'la buluşup emeklilikte ne yapacağını bilemediğinden dert yanınca Rıfat kendisine at almasını önerir. Gerçeği bilmeyen Yelda, Muhsin'le Rıfat'ın mesajlaşmalarından Muhsin'in evlilik dışı bir ilişki yaşamaya başladığını zannedip bunu Kerem ve Ayşe'ye söyler. 
Kerem ve Ayşe, Muhsin'in peşine takılır. Muhsin atı alabilmek için şirket hesabından 1 milyon TL alır. Muhsin'in peşinden at çiftliğe giden Kerem ve Ayşe, eli silahlı çiftlik çalışanlarına yakalanınca Kerem, Ayşe'yi bir kez daha öper. Bu arada Kerem ve Ayşe'ye imzalamaları için anlaşmalı boşanma belgeleri gelir. Şirket lansmanında Ayşe, Ceyda'nın oyunuyla alkolsüz yerine alkollü içecek içince sarhoş olur ve Ceyda'ya Kerem'den boşanmayacağını söyler.

Ayşe'nin sarhoş haliyle gösterdiği yakınlıktan etkilenen Kerem kendisine gelen anlaşmalı boşanma belgesini yırtıp atar. Ceyda ise Ayşe'yi Muhsin'in şirket evliliğine aykırı olarak 1 milyon TL çekmesini Amerikalı ortağa bildirerek Yiğiter'lere zarar vermekle tehdit edip boşanma belgesini imzalamasını ister. Ayşe kendi belgesini imzalayıp Kerem'e verir. 


REYTİNG
Yaz sezonunun çoğunda sadece kendi gününün değil, tüm haftanın en çok izlenen dizisi olan, çoğunlukla 7 bandında izlenen, 8 barajını da aşan dizi, Çarşamba akşamlarının geçen sezon dizilerinin dönmesine karşın günün liderliğini kaybetmemişti. 2 Ekim çarşamba akşamı ekrana gelen 16. bölüme kadar... TRT'nin yeni draması Benim Adım Melek'in ani yükselişiyle Afili Aşk hem oranlarında hem konumunda gerileme yaşadı. Dizinin 26. bölümü Total'de 5.68, AB'de 5.07 ve ABC1'de 5.54 reyting alarak üçüncü oldu.


BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER


Kerem (yerde baygın yatan Volkan'a) - Volkan! Kendine gel.
Ayşe - Ayıltmak için soru sor. Bir şeyler sor sen Volkan'a.
Kerem - Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?
Volkan (yarı baygın) - Soğansız.
Kerem - Ayşe! Çabuk ol, çabuk ol! Soğansız dedi. Bilinci gidiyor.
 
Kerem - Baba, ne yapsaydım? Annem evde iki gözü iki çeşme ağlarken ben ne yapsaydım?
Muhsin - Niye ağlıyormuş ki? Ne yaptık yani? Ona boşayıp atı mı nikahımıza alacağız?
 
Ayşe - Şimdi Muhsin Baba'cığım, insan aşık olunca ondan güzel bir söz duymak istiyor ama bunu dosdoğru sana söylesin istiyor.Dalgaları seyrederken aklına ben geleyim, herkes onu uyudu bilirken beni düşünmek için yatağa erken girsin, ne bileyim, seni düşünsün istiyor. Sana güzel davransın, güzel şeyler söylesin istiyor. İnsan sevdiği kadar sevilmek, kıymet verdiği kadar kıymet görmek ister.
 
Ayşe - Çok korkuyordun annenle babanın boşanmasından. Bu normal. Bunu bana anlatabilirsin, paylaşabilirsin. O zamanda böyle üzülünce saklıyor muydun? Seni üzülürken görünce alay edenler mi oldu? Dalga mı geçtiler? N'oldu?
Kerem - Bu ne şimdi?
Ayşe - Üzülünce sanki biri seninle alay edecekmiş gibi saklamaya çalışıyorsun. İnkar ediyorsun, konuyu geçiştiriyorsun. Garip garip davranıyorsun. Fark etmiyorum zannetme. Nedenini merak ettim sadece o yüzden. 
Kerem - Sen de çocukluğundan beri psikoloji okumak istiyordun, içinde mi kaldı?
Ayşe - Hayır! Üzüldüğün zaman bana anlat istiyorum. Benimle paylaş istiyorum. Duygularını bastırma istiyorum.
Kerem - Bastırmıyorum! Bastırıyor muyum?
Ayşe - Senin için de iyi olur. Sonradan mahcup oluyorsun. Bak gerçekten benim için mesele olduğu için söylemiyorum. Gelip bana anlatabilirsin. Konuşabiliriz, paylaşabilirsin. Ben kimseye anlatmam. Benden sır çıkmaz.

İZLEYİCİ YORUMLARI
 

Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #AşıkOlunca başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Ayşe ve Kerem arasındaki yakınlaşmadan ve ikilinin girdiği komik durumlardan keyif alındığının görüldüğü yorumlarda, Ayşe'nin sarhoş olduğu, Ayşe'nin 35 yıl sonraki hallerini rüyasında gördüğü, at çiftliğinde yaşananlar sırasında Kerem'i Ayşe'ye karşı şefkatinin ve hayranlığının yansıtıldığı sahneler olduğu dikkat çekti.

Siz Afili Aşk'ın 16. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz, eğlendiğiniz ve sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. 1001 Tv

Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri